Derealizacja. Depersonalizacja.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez elektron 11 lut 2008, 14:08
zmęczenie to powód wieczornej derealizacji bynajmniej u mnie... ja np. dziś wstałem, i cały dzień;/ nie ogarniam w ogóle...;/
"... każdy problem ma rozwiązanie
Jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu..."

autor: łona - Fruźki wolą optymistów....

przez 1507 11 lut 2008, 14:13
dxd napisał(a):Dokladnie... mnie najczesciej dopadaja jeszcze jak siedze dlugo przy komputerze... dziwne uczucie....

mnie też, przy kompie się wyłączam i jest ok , może to uzaleznienie od komputera?
1507

przez Dżeki 13 lut 2008, 19:55
1507 napisał(a):mnie głownie derealizacje dopadają wieczorem a u was jak jest?

Ja wyczuwam to zjawisko w nocy,w czasie snu. Następny dzień jestem do niczego,mam lęki jak dzieciak.Oby do wiosny! Światło słoneczne jest najlepszym lekarstwem.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:59 pm ]
Zastanawiam się czy powodem owej derealizacji,depersonalizacji nie są właśnie leki psychotropowe :?: Jak sądzicie :?:

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:00 pm ]
Zastanawiam się czy powodem owej derealizacji,depersonalizacji nie są właśnie leki psychotropowe :?: Jak sądzicie :?:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 1507 13 lut 2008, 23:53
Dżeki napisał(a):
1507 napisał(a):mnie głownie derealizacje dopadają wieczorem a u was jak jest?

Ja wyczuwam to zjawisko w nocy,w czasie snu. Następny dzień jestem do niczego,mam lęki jak dzieciak.Oby do wiosny! Światło słoneczne jest najlepszym lekarstwem.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:59 pm ]

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:00 pm ]

mnie po lekach się to nabyło, tak mi się zdaje a potem po innych nasiliło jak cholera
1507

Dołujące myśli...

przez Znakzapytania 19 lut 2008, 20:54
Czy takie dziwne lęki i obawy dotyczące tego czy aby napewno to co mnie otacza było prawdziwe to początki jakiejs schizy : / ??? Mam przy tym jeszcze poczucie pustki i niechęc do wszystkiego i okropnego doła:/ co to jest? :(

przez Ehhh 19 lut 2008, 20:56
Mi się wydaje,że popadasz w zwyczajną depresje tylko nie rozumiem co masz na myśli mówiąc o obawach czy aby na pewno to co otacza było prawdziwe :?

przez aga2627 19 lut 2008, 21:02
wiem o czym muwisz ja tez tak mialam na poczatku choroby wszystko mi sie wydawalo sztuczne nie prawdziwe to nie jet schiza tylko nerwica z depreja nie wiem co ci poradzi sprobuj czyms zajac staraj sie odganiac zle mysli tylko musisz znalesc jakis sposob i idz do lekarza on ci da odpowiednie leki trzymaj sie:)
:))

przez dxd 20 lut 2008, 20:07
Dokladnie mialem to samo... i mam stwierdzona nerwice lekowa..;) dobrym rozwiazaniem jest poprostu przelamanie sie wychodzenie rozmowy ..:)
dxd

przez Jovita 20 lut 2008, 21:32
a ja rozumiem co masz na mysli i mialam tak samo i do tego teraz jeszcze to odczuwam , to jest wina albo depersonalizacji albo zazywanych lekow - ogolnie nerwicy.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Znakzapytania 20 lut 2008, 22:45
U mnie to się zaczeło od czasu kiedy sobie poczytałam w necie o chorobach psychicznych i trafiłam na schizofrennie,po przeczytaniu tego byłam przekonana że ją mam... 2 tygodnie laziłam po domu i wyszukiwałam u siebie objawów:/ ale mimo wszystko nic mi nie było. Na pare dni mialam spokój.Noi znowu się zaczeło tym razem jakies fizyczne objawy nerwicy(drętwienie karku, uczucie ciśnienia w głowie) Nie byłam w stanie nawet wyjsc z domu.. ciągle zle się czułam.I tak jest do teraz ale mam wrażenie że jest już lepiej. Ale teraz znów mam głupie myśli że mam schize, tylko teraz to już chyba nepewno ją mam :( Znaczy od czasu kiedy poczytałam o tej chorobie ciągle się zastanawiałam czy ją mam:/ i od jakies czasu te okropne myśli i lęki np. boje się że to wszystko co jest( ludzie, ja, moja rodzina i świat) to naprawde nie istnieje, wchodząc do np. mojego pokoju wydaje mi się on jakis obcy i odrazu , i odrazu mam takie myśli że moi rodzice nie sa moimi rodzicami, że nie jestem sobą :shock: i musze się nad tym zastanawiać bardzo dużo czasu. W domu już mnie mają dosyc mówią ze tylko siedze w domu i nicc. Wiem że tak jest.. :/ boje się że pewnego dnia wstane i całkowicie zwariuje, że będe przekonana o tym ze moi bliscy to jacys obcy ludzie czy Bóg wie co:/ :( Boje się nawet tego że teraz pisząc to nie jestem sobą , albo że to co teraz jest to naprawde się nie dzieje i ze codziennie będzie coraz gorzej ze mną, nawet juz nie potrawie okreslic czego się boje :? Ale to nie jest tylko strach to tez wątpliwości :cry: więc ze mną jest już naprawde zle, czuje ze zamykam się coraz bardziej w sobie nawet przed bliskimi :cry: ... nawet mi się tu juz pisac nie chciało ogólnie nic mi sie nie chce, wszystko wydaje mi się nie realne i bez sensu :-| Najgorzej mam wieczorem. Sie troche rozpisałam, ale musiałam to z siebie wyrzucic :roll: Nawet ostatnio przestałam sie bac tej schizofrenii i odrazu przyszły mi takie myśli że moze lepiej ją miec :shock: Ale w głębi wiem ze nie chce jej miec :shock: Boje się że tak własnie przyciągne tą chorobe albo juz przyciągnełam :( Ciągle zastanawiam się i myśle tak wszystko odwrót np. czy to co jest złe oby czasem nie jest dobre... czy świat nie zyje moze czaasem w błędzie :shock: Czuje jak bym wariowała, i czuje ze zaczynam w to wszystko wierzyc ! :shock: Jakis obłęd ://

przez dxd 21 lut 2008, 01:13
Hmmm Jowitko ja wlasnie takie dolujace mysli dostalem po zastosowaniu lekow ... teraz biore od dwoch dni venlectine i zaraz mi glowe rozsadzi...;/ ale nie zamykam sie w domu i staram sie normalnie zyc..:) pozdrawiam
dxd

przez 1507 21 lut 2008, 14:43
mnie sie wydaje ze u mnie leki też zryły mi mózg nie miałem tego wczesniej co mam teraz
1507

przez Madzik13 21 lut 2008, 18:38
I ja dołączam do klubu DD.

Co do wcześniejszych rozmów na temat pory dopadania objawów to ja mam zazwyczaj wieczorem np. po dłuższym oglądaniu TV. Pory roku tez u mnie mają znaczenie. Latem czuje sie dobrze, zimą fatalnie.
Nie ma na świecie lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego Cię po twarzy.

Uczucie otumanienia, bycia jak "nacpany"

przez jimmy 21 lut 2008, 19:46
Jak w temacie. Czy czesto tak macie? ja miewalem tak jak bylem zdrowy np jak dlugo lezalem w lozku i wstalem albo jak bylem po imprezie lub po prostu pozno sie kladlem i pozno wstawalem ale to zwykle mijalo dosyc szybko a teraz jest inaczej, zwykle pojawia sie popoludniu, wieczorem choc i wczesniej. Czuje sie tez jakby "odrealniony" swiat wydaje sie taki jak ogladany w tv a nie naprawde. Bylem dzisiaj na spacerze tzn w sumie to po cos tam ale po to zeby sie przejsc i byla juz taka "szarówka" powietrze cieple, jak wiosna normalnie kochalem zawxze taki klimat i taka pore dnia a teraz ... tak dziwnie.. Inna sprawa ze w markecie prawie odjechalem takie mialem uczucie ze tysiace barw mnie atakuja i to uczucie "nacpania" sie poglebilo... Nie weim moze to po lekarstwie (5 dzien brania seroxatu) ale i wczesniej tak mialem... Czytalem ze to moze zespol derealizacji ale ja nie mam tego ciagle tak 50/50.. No i wczesniej to byla typowa derealizacja teraz jednak bardziej przewaza uczucie otumanienia ale to jedno z drugim sie wiaze.

Sortuj wg