Derealizacja. Depersonalizacja.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez kupmitrumne 13 sie 2013, 21:41
In_Chains_Of_DD - bardzo możliwe , tyle tylko , że po Luxecie wymiotowałam ok 3 miesięcy a pani psychiatra twierdziła , że przejdzie :)

przez bvb25 15 sie 2013, 11:20
ja w ogóle nie czuje życia, moje miasto odczuwam zupełnie obco i przerażająco jakbym był tu 1 raz istny koszmar, to jest gorsze od pozostałych objawów: oszołomienia, odrealnienia, zawrotów głowy, śniegu optycznego itd....
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez ladywind 15 sie 2013, 12:26
bvb25, tylko derealizacje masz czy depersonalizacje też ?
Depersonalizacje odczuwam jako obcosc swojej osoby ,czuję się źle sama z sobą ,w tym stanie mam zupełnie inne postrzeganie siebie , boję się niekiedy siebie ,w lustrze widzę jakby ja to nie ja ,straszne odczucie
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bvb25 15 sie 2013, 16:58
depersonalizacji chyba jeszcze nie mam bo normalnie czuje swoje ciało i widzę się w lustrze, odrealniony to się czuje głównie jak wyjdę z domu, w galeriach handlowych ogólnie gdzie się dzieje dużo. Wcześniej miałem głównie zamazany wzrok, nadwrażliwość na światło, otępienie z czasem doszły: śnieg optyczny, lęki, kołatania serca, problemy z oddychaniem. Jakoś chyba lutym psychiatra przepisała mi lek "doxepina" który ściał mnie z nóg na jakieś 2-3 tyg potem w konsultacji z nią odstawiłem stopniowo to świństwo ale to uczucie obcości świata niestety mi pozostało:/
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez ladywind 15 sie 2013, 17:07
bvb25, ja też rozpoznaje się w lustrze bez problemu , problem jest bardziej psychologiczny , inaczej odbieram siebie , mam taką obcosc do wlasnej osoby , uczucie jakby innej świadomości , zle sie czuję sama ze sobą , takie cos że chciałabym uciec od siebie,, jednak nie bardzo jest gdzie i jak .....
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez amelia83 15 sie 2013, 17:19
ladywind napisał(a):bvb25, ja też rozpoznaje się w lustrze bez problemu , problem jest bardziej psychologiczny , inaczej odbieram siebie , mam taką obcosc do wlasnej osoby , uczucie jakby innej świadomości , zle sie czuję sama ze sobą , takie cos że chciałabym uciec od siebie,, jednak nie bardzo jest gdzie i jak .....

czuję sie podobnie, i okropna, pustka, pustka w głowie i taka ogólna wszechogarniająca pustka, i taka głupia sie czuję, nie wiem o czym rozmawiać z ludzmi, jakbym żyła w innym świecie, do tego nie moge na siebie patrzeć, nic mi sie w sobie nie podoba, dobrze, że mm wizytę u doktor za tydzień chcę zmienić leki na inne
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez ladywind 15 sie 2013, 17:41
amelia83, pustkę też mam straszną i takie zawieszenie w swoich myślach , jak spogladam na siebie w lustrze widzę obraz nędzy i rozpaczy

przez amelia83 15 sie 2013, 17:46
ladywind, nooo ja też, przytyłam oststnio, obcięłam włosy i teraz juz fryzura mi sie nie podoba, nie pasuje do mnie, nie ma nic co w sobie lubię :bezradny:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Amanda3 16 sie 2013, 00:28
Coraz wieksza depersonalizacja i zaniki pamieci zawroty i gwizd w uszach sprawiaja że mam wrazenie ze przestanę racjonalnie myslec , w gniewie totalne zamraczanie ....czuje ze jak ktos wejdzie mi w droge cos zlego sie stanie

-- 15 sie 2013, 23:38 --

/cenzura/ takie życie coraz wiecej schorzeń po /cenzura/ sie starać po /cenzura/ walczyć o jebaną c odzienność, nikt sie nie stara jebana rutyna zabić skurwysyna...trace racjonalne myślenie w depersonalizacji tego nie zmienie

przez Ania16 16 sie 2013, 11:19
Amanda3
Doskonale Cie rozumiem bo mam to samo i nie mogę sobie z tym poradzić :(
Potrafimy kochać i marzyć dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami.

przez In_Chains_Of_DD 16 sie 2013, 18:36
Amanda3, też odnoszę wrażenie, że tak silna depersonalizacja/derealizacja w końcu kompletnie zawładnie rozsądkiem... :-|

przez ladywind 16 sie 2013, 18:48
Amanda3, bierzesz jakieś leki?

przez Annulka 16 sie 2013, 19:41
In_Chains_Of_DD napisał(a):Amanda3, też odnoszę wrażenie, że tak silna depersonalizacja/derealizacja w końcu kompletnie zawładnie rozsądkiem... :-|

Nie zawładnie - nie prowadzi to do choroby psychicznej ani nią nie jest co większości osób z d/d się wydaje i czego się obawiają. Frustracja wynikająca z d/d i niemożności funkcjonowania, poruszania się, percypowania powoduje skrajne emocje, często negatywne, totalne wkurzenie albo bezsilność, gniew, bunt lub zniechęcenie bądź emocje z obu grup.
"Kto ma cierpliwość, będzie miał co zechce."
A. Lincoln

przez In_Chains_Of_DD 16 sie 2013, 19:59
Annulka, wiem, że tak na prawdę nie prowadzi, ale to wrażenie i frustracja są tak silne, że czasami brakuje już wiary, żeby w to wierzyć.

Sortuj wg