Derealizacja. Depersonalizacja.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Tornado 31 sie 2007, 22:05
Tak, jest to spowodowane w dużej mierze stresem. Miałam też przez jakiś czas tego typu objawy. I jak najbardziej terapia pomóc może - ponieważ już od kilku lat problem u mnie się nie pojawiał. Pomogła mi w tym szkolna pani pedagog, która - rzec by można - ściągnęła mnie na ziemię ;)
"Wolno dojrzewa człowiek. Wiele mu trzeba męstwa aby się nie dać wiatrowi i rosnąć w górę i w głąb, by triumfalną zielenią zaszumieć w końcu jak dąb zwycięstwa..."
[Konstanty Ildefons Gałczyński]

przez Twilight 01 wrz 2007, 02:53
Dokładnie Tomek, znam to, a popatrz, ludzie wydają grubą kasę na środki chemiczne, by sie tak poczuć :D Mamy to za free :D
PersonaNonGrata

przez .Tomek 01 wrz 2007, 13:58
Twilight napisał(a):ludzie wydają grubą kasę na środki chemiczne, by sie tak poczuć Very Happy Mamy to za free Very Happy

HAHA :D:D:D ok jasny punkt tego wszystkiego. My mamy jazdy za free :smile: :D :mrgreen:
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez didado1 01 wrz 2007, 17:01
xxx
Ostatnio edytowano 03 mar 2008, 22:20 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz
znikłam i mnie nie ma .........

przez .Tomek 01 wrz 2007, 17:05
didado1 napisał(a):znów nie kumam masz na myśli narkotyki Question
Rolling Eyes

To chyba jasne że tak, nie?
ExModerator

przez didado1 01 wrz 2007, 17:41
xxx
Ostatnio edytowano 03 mar 2008, 22:21 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz
znikłam i mnie nie ma .........

przez .Tomek 01 wrz 2007, 17:44
No dobrze, może derealizacja i dagi wyglądają inaczej. Nigdy nie brałem a derealizacje niestety miewam. :)
ExModerator

przez maateusz 01 wrz 2007, 19:49
czy macie rozne rodzaje derealizacji? bo ja mam tak ze czasami sie czuje jak bym oglądał wszystko z boku przez jakas szybe mam niewyrazny obraz niewiem na czym sie skupic, a teraz mam tak ze czuje sie jakos inaczej,to jest takie uczucie jakbym sie zmienił ze nie jestem juz sobą

przez Pstryk 01 wrz 2007, 20:55
Trudno przełożyć na słowa postać derealizacji. Na pewno ma ona wiele obliczy. U siebie zauważyłam co najmniej trzy rodzaje, w tym dwa wyjątkowo nieprzyjemne. Natomiast
maateusz napisał(a):czasami sie czuje jak bym oglądał wszystko z boku przez jakas szybe mam niewyrazny obraz niewiem na czym sie skupic

jakbym była niewidoczna, nie czuję siebie, swojego ciała, mam wrażenie, że jest daleko gdzieś, a to co się wokół mnie dzieje, to jakby patrzenie przez lustro weneckie. Mam do tego wrażenie, że uczestniczę w czymś ciekawym, ale zupełnie mi nieznanym, jakbym zaczęła oglądać film w połowie i usilnie próbuję załapać o co chodzi, ale wszystko wydaje się tak bardzo skomplikowane...
Pstryk

przez From_NewYork 12 wrz 2007, 07:48
Matrix ostatnio towazyszy mi rano :(.Nie wiem czym to jest spowodowane ostatnio jakos mi sie to nasililo mam to rano i czasem w srodku dnia zawsze prz tym towazysz mi lek :(Moze jest to spowodowane lekami ktore od niedawna biore a mianowicie paxtin cała tabletke.Wczesnie jak bralem zoloft nie mialem czegos takiego.Podczas takiego ataku zawsze mysle ze mam poczatkowe stadjum shizy.Ze ten matrix nigdy nie minie boje sie ze zostani mi to na całe zycie.Gdy towazysz mi ten ata ide zaraz zdrzemnąc sie na 1 godzine i wstaje i juz normalnie sie czuje.Matrix to badzo nieprzyjemne zjawisko :(
Szlachetne zdrowie nikt sie nie dowie jako smakujesz aż sie zepsujesz

przez ewa125 12 wrz 2007, 11:47
kurcze wspolczuje Wam, pamietam jak sama to mialam, koszmar po prostu na jawie i jeszcze nikt z bliskich nie rozumie o co nam chodzi. mi sie wydaje ze to jest spowodowane silnym lekiem. u mnie trwalo kilka m-cy, potem powoli sie zmniejszalo, ale bardzo powoli az zniklo. :D

przez .Kinga. 12 wrz 2007, 20:43
Co do derealizacji. Stwierdziłam, ze powoli staje się moją przyjaciółką. Dzieją się straszne rzeczy i przynajmniej nie czuję, ze dzieje się to na prawdę...
(wiem że to złudzenie. Derealizacja jest dla mnie pogrążająca..)
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

przez ewa125 13 wrz 2007, 00:36
.Kinga. napisał(a):Stwierdziłam, ze powoli staje się moją przyjaciółką

...nie rozumiem.. :roll:

a nie boicie się, że TYLE ludzi to ma?

przez anoolka 13 wrz 2007, 12:37
moze to my z tą derealizacja jesteśmy normalni, a oni nie?;-)

Po raz kolejny stwierdzam, że nadmierna wrażliwość na otaczający świat nie jest darem-jest przekleństwem, z którym bardzo ciężko żyć.

Na dodatek to nasze podejście w społeczeństwie do zaburzeń psychicznych/leczenia w poradni...
Nie wiem jak wy, ale ja nawet nie poruszam tego wątku z bliższymi znajomymi, wie o tym kilka tylko osób z rodziny, dyskrecja jest wskazana,bo po tym co usłyszałam przypadkowo w kilku rozmowach (od obcyh i np. od znajomych z pracy) na temat takich zaburzen, to... uznali by nas wszystkich za 'świrów', co najmniej...
Przykre.

Sortuj wg