Derealizacja. Depersonalizacja.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez wysłowiona 04 cze 2013, 18:18
I robisz coś z tym? Bo derealizacja jest od tego na pewno. Nie skupiaj się więc tak bardzo na efektach, skup się na walce z lękiem. I uznaj, że jak wygrasz tę walkę, to dd minie bezpowrotnie.

przez Majkel86 06 cze 2013, 00:14
Ja mam od pewnego czasu spokój z dd ;) Co prawda biorę jeszcze 25mg perazyny rano ale nawet jak brałem 3xdziennie to miałem dd więc myślę, że to przeszło samo ;) Czasami tylko czuję jakieś napięcie w różnych sytuacjach ale lepsze to niż cały czas czuć się dziwnie i nie czuć świata.

przez Cynamonn2 16 cze 2013, 21:14
Witam. Ostatnio mam pewien (duży) problem. Kiedy budzę się po długim śnie (załóżmy: idę spać o 22 wstaje o 12 popołudniu) czuję się jakbym nadal śnił...jakby świat w którym żyje nie był tym rzeczywistym :(. Na szczęście po pewnym czasie ten objaw przechodzi.
Czasami też, widzę ,,katem oka'' dziwne (lecz znajome) kształty. :cry: . Jednak podczas tego objawu moje ruchy są świadome i dobrze wiem co robię. Dodam jeszcze że podczas tego wydaję mi się że wszystko widzę za mgłą. Ten temat pisałem śwadomie. Proszę o odpowiedź :( ~ Maciek

O niektórych rzeczach mogłem zapomnieć. Jak mi się przypomni to dopiszę :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majkel86 16 cze 2013, 23:12
Wygląda na derealizację. Derealizacja potrafi trzymać cały czas albo się pojawiać chwilowo w trakcie dnia. Świat się wydaje inny, trochę obcy, jak przez szybę/mgłe ale zawsze panujemy nad wszystkim, nie zrobimy niczego czego byśmy nie chcieli, umysł pracuje świadomie choć może się wydawać, że tak nie jest.

przez monk.2000 16 cze 2013, 23:55
Cynamonn2, ja tak mam jak się nie wyśpię. Jeśli nie masz permanentnej derealizacji to jeszcze pół biedy, bo pamiętasz jak wygląda normalność.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Cynamonn2 17 cze 2013, 12:53
Mam jeszcze jedno pytanko. Czasem gdy się czegoś bardzo boję zaczynam mieć mdłości i dostaje drgawek. Mi się wydaję że to nerwica ale nie jestem pewien, dlatego proszę o odpowiedź.

przez Majkel86 17 cze 2013, 13:21
To idź do lekarza my tutaj Ci diagnozy nie będziemy stawiać ;)

przez amelia83 17 cze 2013, 15:20
a więc to sie nazywa derealizacja...miałam to wielokrotnie, pojawiała się i potrafiła trwać tygodniami nieprzerwanie, to okropne uczucie jak dla mnie i męczące, jak dobrze, że od dawna tego nie mam
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez In_Chains_Of_DD 17 cze 2013, 18:27
Majkel86, Gratulacje, a ile miałeś DD? cały czas 24h/dobę? Ja tam ciągle siedzę w DD nieprzerwanie, twardo, non-stop :- ]

przez aimx 17 cze 2013, 21:03
A ja się zastanawiam... Dwa dni temu pomyliłam sen z rzeczywistością, teraz czuję się trochę jak pijana, choć jestem trzeźwa, jakieś wszystko wokół dziwne się wydaje, ale i trzęsą mi się ręce, i trochę mnie nosi, i tak mniej więcej od kilku godzin. To derealizacja? Jeszcze wydaje mi się, że plakaty na mnie patrzą :lol: Ogólnie jestem zdrowa psychicznie, tak myślę, nigdy wcześniej podobnych jazd nie miałam, ale fakt, ostatnio stres bardzo mi dokucza. Jakoś tak nie mogę siebie poczuć, nie mogę myśli porządnie zebrać. No i nosi mnie koszmarnie. Tylko nie wmawiajcie mi jakichś choróbsk, proszę, bo jestem hipochondryczką i wszystko łyknę.

przez Majkel86 17 cze 2013, 23:49
In_Chains_Of_DD napisał(a):Majkel86, Gratulacje, a ile miałeś DD? cały czas 24h/dobę? Ja tam ciągle siedzę w DD nieprzerwanie, twardo, non-stop :- ]

No na pocżątku to jak mnie dopadło to trzymało 24h po kilka dni lub tygodni ;/ Teraz raczej mam spokój, choć pojawiają się dni gdzie jakiś lęk się pojawi znikąd a wraz z nim lekkie DD ale na szczęście ustępuje po niedługim czasie ;)

przez Amanda3 18 cze 2013, 10:36
Jest piekna pogoda słonce juz nic mi nie daje moge lezec na nim godzinami dd się powiększa z dnia na dzien tak mi ciężko i ten gwizd w uszach wiem że coś żyje wiem że sięrusza w pamieci koduje ale już nie czuje wogole kto sama siebie sie boje jestem nośnikiem materi tak mi ciężko i taka przysłona jakby jakbym nie umiała się ocknąć do konca , a jak wstaje rano h dochodze do siebie moj układ limbiczny chyba jest zupelnie spierdolony staram sie wychodzic z ludzmi ale to wcale nie pomaga anafranilu jem wiecej tez nic nie pomaga i tak ciężko mi i mam zawiasy straszne potrafie usiasc i siedziec i nic pustka , wydaje mi się że każdy człowiek ktory pospolicie i normalnie odbiera własne ja jest w błędzie gdyż nie widzi prawdy z boku biorą udzial w grze myślą że kierują a to wszystko co będzie już było, materia nie była kiedyś rozlozona w jednostce czasu dlugości i szerokosci ta materia min. ktora buduje nasze mózgi , sam impuls myśl potrzebuje czasu nawet charakter czlowieka to wszystko prosty mechanizm po co sie oszukiwać
jesteśmy marionetkami
"zdrowi" błędnie odczuwają własne "ja" to jedno wielkie oszustwo!!!!!!!!!!!!!
depersonalizacja pokazalami prawdę
!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!
przemawia przezemnie prawda to zapis jak 2+2=4

przez Majkel86 18 cze 2013, 12:26
A może masz dd własnie po lekach? Ja chyba tak miałem, bo jeszcze jak brałem paroksetyne to mnie dopadło i nasilało, po odstawieniu zaczęło się robić lepiej, teraz nie biorę już nic ze 2-3 miesiące, jest o wiele lepiej pod tym względem, nie mówię, że już nie czuje nic bo są dni/momenty gdzie czuję się gorzej no ale w porównaniu do tego co miałem np w styczniu to jest olbrzymia różnica bo wtedy myślałem, że już mi całkiem siadło na łeb.

przez greenlight 18 cze 2013, 13:48
U mnie derealizacja jakby słabsza od kilku dni. Chyba zasługa rispoleptu. Ale strasznie się cieszę bo ostatnio już w ogóle czułam się obco ze sobą przez cały czas...

Sortuj wg