Derealizacja. Depersonalizacja.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Majkel86 25 maja 2013, 16:29
Nie spieszy mi się :P lekarz dał zwolnienie jeszcze do 10 czerwca więc nie odmawiałem, potem już na pewno będzie trzeba wrócić, chyba, że zus mnie wyśle wcześniej ale wydaje mi się, że nie powinni skoro jeszcze nie czuję 100% sprawności w palcu. No ale ja wiem swoje a oni i tak pewnie wiedzą swoje więc zobaczymy.

przez Amanda3 25 maja 2013, 17:10
jest we mnie tyle sprzeczności czasami nie daje sobie rady z własnymi myślami nie umiem wtedy wstać i iść coś jak blokada a jak na siłę chcę isc to wszystko jest sztywne i trzesie sie i nie idzie i ta depersonalizacja jejku tak ciężko czasami.....

przez Majkel86 25 maja 2013, 17:13
Amanda3 napisał(a):jest we mnie tyle sprzeczności czasami nie daje sobie rady z własnymi myślami nie umiem wtedy wstać i iść coś jak blokada a jak na siłę chcę isc to wszystko jest sztywne i trzesie sie i nie idzie i ta depersonalizacja jejku tak ciężko czasami.....

Mi też coś czasami miesza w głowie, odrealnienie a do tego dziwne uczucia np chodzę po domu i się zastanawiam czy jest mój, czy ja to ja, czasem nie czuję się sobą nawet bez sens, przeraża mnie mój umysł niekiedy ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marga_rita 26 maja 2013, 16:14
wysłowiona, wiesz ja nie przyjmuje do wiadomości,że nie ma prawdziwej mnie...Szukam sama siebie i znależć nie moge. Powtarzam sie,ale...czuje sie jak w obcym ciele,wobcym życiu...

przez wysłowiona 26 maja 2013, 21:21
Dobrze, bo nie powinnaś przyjmować:) Wiesz, teoretycznie dobrze jest mieć na uwadze informację, że nie mamy spójnej osobowości, bo nie zapętlamy się w szukanie jej. Ale z drugiej strony, przekonanie o jej istnieniu jest adaptacyjne. Dobrze jest mieć oba i aktywizować w miarę potrzeb.
Jeśli chodzi o obce życie. Masz jakieś pomysły na to, z czego to może wynikać? Nie masz kontroli nad życiem? Nie robisz tego, co byś chciała? Nie czujesz się bezpiecznie? Takie wrażenie to odpowiedź organizmu na coś konkretnego i najprawdopodbniej jest to jakaś potrzeba psychiczna.

przez Dawka88 28 maja 2013, 22:03
Siemka u mnie było lepiej ale poszedlem do psychologa i mi sie trochę pogorszyło.Babka powiedziała że znała przypadki że jak ktoś miał dd i pił alkohol lub palił maryche to dostawał psychoz i jakoś mój mózg źle to zrozumiał i stresu dostałem i dd mi mocna wskoczyła tak godz po wizycie a już kur.. miałem prześwity he.I jeszcze jedna sprawa jak dd mnie zaczęło łapać to nie wiedziałem że to dd i dziwnie się czułem jak we śnie to nawet sprawdzałem jak odróżnić sen od rzeczywistości.Czy to bardzo dziwne czy w stanie dd normalne naszczescie juz tego nie mam długo.Pozdrawiam

przez In_Chains_Of_DD 29 maja 2013, 09:36
Dawka88, ja zasadniczo to prawie wcale nie pije alkoholu, szczególnie jak biorę leki to potrafię jechać nawet pół roku na pełnej abstynencji. Teraz od miesiąca jestem bez żadnego procha i mam niezły mętlik w głowie i ogólnie dziwne samopoczucie, DD oczywiście ciągle pełną gębą ;) Natomiast przestrzegam osoby co mają DD/DP przed mocnym schlaniem się - następnego dnia może być baaaardzo nieciekawie. Silne lęki, jakieś nienaturalne samopoczucie, DD jakby silniejsze i w ogóle człowiek się czuje jak kosmita. Po prostu alkohol nigdy nie jest dobrym wyjściem z żadnej sytuacji (z nerwicy tym bardziej).

przez Majkel86 29 maja 2013, 13:29
Dawka88 napisał(a):Siemka u mnie było lepiej ale poszedlem do psychologa i mi sie trochę pogorszyło.Babka powiedziała że znała przypadki że jak ktoś miał dd i pił alkohol lub palił maryche to dostawał psychoz i jakoś mój mózg źle to zrozumiał i stresu dostałem i dd mi mocna wskoczyła tak godz po wizycie a już kur.. miałem prześwity he.I jeszcze jedna sprawa jak dd mnie zaczęło łapać to nie wiedziałem że to dd i dziwnie się czułem jak we śnie to nawet sprawdzałem jak odróżnić sen od rzeczywistości.Czy to bardzo dziwne czy w stanie dd normalne naszczescie juz tego nie mam długo.Pozdrawiam

Słuchaj ich ;D Mnie kiedyś neurolog zapytała czy miałem kontakt z narkotykami, powiedziałem, że kiedyś za młodych lat na imprezach się zdarzało to i owo a on od razu wielkie oczy i teksty typu "nie chce mi się wierzyć, że udało się panu z tego wyjść" itp tak jakbym walił heroine czy nie wiadomo co w żyłe. Takie oni mają pojęcie o wszystkim, jak słyszą narkotyki to od razu widzą uzależnionego skończonego ćpuna ;)

przez Dawka88 29 maja 2013, 15:04
Wiem wiem właśnie dlatego nie piję alko a nic z tych rzeczy,nawet papierosów nie palę tylko sport :),Po dużym wysiłku lub po seksie człowiek jakby miał prześwity;)I tak jest już lepiej ta szyba jakby coraz cieńsza się robiła.Myśli egzystencjalnych już prawie niema czasem tylko jak sobie pomyślę że może to jednak schiza to mam stresa ,ale staram się tą myśl wygonić z bani xd

przez Amanda3 03 cze 2013, 02:37
Siedze z mega dd i staram sie nie zwariować , mam dd w stosunku do własnego ciała i dd do własnego ja sama jak sie dotkne to mnie to przeraża i napawa lękiem i wstrętem do tego boli mnie rzuch coraz bardziej i czuje że mi sie zaraz przeleje k**** cierpliwośc nie wiem gdzie mam wskoczyc zeby nie oszaleć oczy ściskają ehhhh... byle do rana ... tzrymajcie się .dobrze ze jest ten internet teraz bo kiedys nawet nie wiedzialam że inni tez to maja i o wielu rzeczach a lekarze bzdury mi opowiadali miałam wtedy 16 lat ehhhh.......

przez wysłowiona 03 cze 2013, 07:32
Siedze z mega dd i staram sie nie zwariować , mam dd w stosunku do własnego ciała i dd do własnego ja sama jak sie dotkne to mnie to przeraża i napawa lękiem i wstrętem do tego boli mnie rzuch coraz bardziej i czuje że mi sie zaraz przeleje k**** cierpliwośc nie wiem gdzie mam wskoczyc zeby nie oszaleć oczy ściskają ehhhh... byle do rana ... tzrymajcie się .dobrze ze jest ten internet teraz bo kiedys nawet nie wiedzialam że inni tez to maja i o wielu rzeczach a lekarze bzdury mi opowiadali miałam wtedy 16 lat ehhhh.......

Połóż się i spokojnie obserwuj te zniekształcone obrazy. Najlepiej głęboko oddychając- w taki sposób, żeby Twoje emocje dążyły do czegoś typu ulga/relaksacja. I nie powtarzaj sobie nerwowo "nic mi się nie może stać" tylko raz i porządnie przyjmij to do wiadomości:) No niestety, tu nie ma lepszej rady niż akceptacja.

A przy okazji, to była reakcja na stres czy tak po prostu?

przez Amanda3 03 cze 2013, 12:02
Ja to mam cały czas i pogłębia sie z miesiaca na miesiac , jakbym nie jadła anafranilu to by to sie pogłębiało w galopującym tempie a tak troche wolniej ....ehh

przez wysłowiona 03 cze 2013, 17:54
A masz taki ogólny problem z lękiem?

przez Amanda3 04 cze 2013, 17:36
tak już od lat

Sortuj wg