Derealizacja. Depersonalizacja.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Nika81 18 kwi 2013, 14:40
Wybaczcie upierdliwość, ale powtórzę pytanie ;)
Jaki związek może mieć zlecenie badania EEG (elektroencefalograf) w związku z derealizacją?
Czy komuś psychiatra zlecił takie badanie i po co?
Dziekuję i wybaczcie, że sie powtarzam ;)
"Czyż życie nie jest snem, który się śni we śnie"? E.A. Poe

przez bvb25 18 kwi 2013, 16:36
Nie przejmuj się bo to są w naszym przypadku podstawowe badania, zawsze lepiej dla swiętego spokoju sprawadzic sobie głowę. Ja nie znałem tych objawów i byłem w 100% pewien, że coś sobie uszkodziłem i wręcz żądałem wszystkich badań w szpitalu. Zrobili mi eeg, potem miałem troche szczęścia i załapałem się też na tomografie, oczywiście nic nie wyszło. Została psycha do leczenia;) Także nie przejmuj się bo tutaj myslę, że ze 40-50% osób miało takie albo podobne badania. Pozdrawiam:)
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez Nika81 19 kwi 2013, 13:34
Z jednej strony lepiej zrobić EEG i sprawdzić, a z drugiej strony może przestać się "ciągle" badać.
W końcu nerwicowcy lubią badać się na wyrost. A to serce, a to głowa.... ;) a i kasy szkoda. Mój psychiatra nie daje skierowań na badania i trzeba płacić. Ehhhh, ale chyba jednak zrobię znowu to EEG :D
Pozdrawiam!
"Czyż życie nie jest snem, który się śni we śnie"? E.A. Poe

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nuve 27 kwi 2013, 02:09
znacie jakies ciekawy artykuly o derealizacji/person. ?

przez wysłowiona 27 kwi 2013, 09:46
Ja pisałam, jest zresztą link już w tym temacie, jakby co, klikaj tutaj. Jeśli chcesz więcej, to szczerze mówiąc z polskich stron nic, kompletnie nic- wszystkie informacje są zawarte na forum zaburzonych, do którego jest też odnośnik w tym linku. Poza tym źródła angielskie, ale szczerze mówiąc o dd wie się tak mało, że masz albo ogólne informacje, czyli reakcja na lęk/naturalne dla ludzi/częste przy PTSD itp itd albo ewentualnie masz skany mózgu^^ Linki do stron anglojęzycznych masz na forum zaburzonych.
Ja spróbuję się w najbliższym czasie skontaktować z lekarzem z Polski, który podobno zajmuje się dd (jeden z nielicznych) i przeprowadzić z nim wywiad na temat stosowanych metod. Mam nadzieję, że się uda.

przez Nuve 27 kwi 2013, 20:10
z polskich stron przekopalem juz chyba wszystko. pytam sie bo te stany towarzysza mi chyba od urodzenia i mimo nadal potwornie mnie przerazaja

najlepsze tlumaczenie tego to chyba z tego filmu o facecie co sie zawiesil "ja tego nie potrafie ci wytlumaczyc bo tego nie masz"

przez wysłowiona 27 kwi 2013, 20:19
Tak, dokładnie. W ogóle w tym środowisku fachowców często się mówi, że derealizacja jest całkowicie lekceważona przez bliskich chorego, bo jak mówi, że rzeczy nie wydają mu się prawdziwe, to po prostu nie wiedzą co myśleć. Mówią "połóż się" albo coś w tym stylu.

A masz stany lękowe?

przez Nuve 27 kwi 2013, 20:21
czego ja nie mam :(

aktualnie mam nawrot nerwicy lekowej, depresji. walke z tym zaczalem jakies 4 lata temu, 5 miesiecy temu mialem spokoj. 2 tygodnie temu to wrocilo WSZYSTKO.

aktualnie posiadam napadowe stany lekowe, rozwinieta depresje, mase fobi spolecznych i ciagly stan derealizacji

stany lekowe i derealizcja/person. najbardziej mnie przeraza, cholernie sie boje tego

przez wysłowiona 27 kwi 2013, 20:32
Ale wiesz, że może być dobrze, to najważniejsze:) Coś się w Twoim życiu zmieniło, czy tak po prostu zmienił się stan psychiczny?
Najpierw lęki, potem derealizacja, taka jest kolejność. Poza tym w miarę możliwości nie myśl o niej. Wiem, że jej doświadczasz cały czas, ale na poziomie dialogu wewnętrznego, świadomości czy uwagi, ignoruj.

przez Nuve 27 kwi 2013, 20:41
potrzebuje-rady-t42623.html

tutaj masz taki opis mojej sytuacji w rodzinie, dosc skomplikowana... to moglo miec wplyw na moje zaburzenia i leki

przez k1992 27 kwi 2013, 22:42
Hmmm, biorę paroksetynę od listopada 2012. Po jakimś czasie derealizacja mocno zmniejszyła się. Niestety nadal towarzyszyło mi wyjałowienie uczuciowe. Na szczęście mija ono powoli po dołączeniu małej dawki wenlafaksyny, dzięki której paro mnie tak nie otępia. Mam coraz więcej prześwitów "normalności". Na innym forum przeczytałem, że derealizacja mija dopiero wtedy, gdy lęk zniknie całkowicie i że nawet najmniejszy lęk sprawia, że D/D się nas trzyma. W moim przypadku nie zgadzam się z tym - mimo wielu momentów braku derealizacji, lęk był odczuwalny. Z dwojga złego lepszy lęk, niż brak uczuć i poczucie obcości. Co pomaga mi prócz leków? Nic. Psychoterapie u różnych specjalistów były nic nie warte, lepiej z diagnozą i wytłumaczeniem mi wszystkiego poradził sobie mój psychiatra. Psychoterapia? Może pomóc w odnalezieniu przyczyny. Przyczynę znam, ale cóż - to problemu nie rozwiążę, bo czasu nie da się cofnąć ;) Dobre dobranie leków + bycie sobą na każdym kroku + zrozumienie mechanizmu działania DD = powrót do zdrowia.
Mnie zrozumieć mechanizm działania derealizacji pomogły dopiero leki, bo będąc bardziej spokojnym mogłem sobie sam wszystko racjonalnie wytłumaczyć. A mając jednocześnie i lęki i derealizację, ciężko na spokojnie wszystko to objąć rozumem.
k1992

przez Marga_rita 29 kwi 2013, 14:03
Moje życie wydaje mi sie nierealne. Czuje jakby ktoś mnie wsadził w jakas inna osobe i musiała zyć jej życiem. Na dodatek czuje jakby moje życie nie toczyło sie na zewnątrz w ogóle ale tylko i wyłącznie wewnątrz mnie w sensie w mojej głowie. Jakby tego życia na zewnatrz w ogóle nie było.

przez In_Chains_Of_DD 01 maja 2013, 13:20
Marga_rita, ja też podczas mojej kilkuletniej derealizacji czuje się jakby całość zamknęła się we mnie, człowiek jak gdyby zostaje sam ze swoimi odczuciami odcięty od świata jakby taką mentalną kurtyną, osłoną (która rzekomo chroni nas). Ten stan awaryjny ma nam pomagać, przynajmniej tak to wygląda w teorii. Nie wiem czy mijające obok mnie życie to dobra metoda na życie... na razie nie potrafię tego zwalczyć w żaden sposób, mimo akceptacji tego stanu i brania leków nie mija już od 4 lat. A u Ciebie?

przez Marga_rita 01 maja 2013, 13:24
In_Chains_Of_DD, hmmm u mnie leki też nie przynoszą skutków. Mam dosyć już szczerze mówiąc tego stanu. Budzo on we mnie okropne odczucia chyba nie do wypowiedzenia. Czuje jakby to co zwenetrzne mnie nie dotyczyło. To jest okropne. Ja mam jakas paranoje chyba. Nie radze sobie. Moje życie jest jakby nierzeczywiste-żyje a jakbym nie żyła.,... :(

Sortuj wg