Derealizacja. Depersonalizacja.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez pocahontas3005 31 sie 2012, 21:50
Witaj Madzialenka...Biore tylko Zotral i uczęszczam na psychoterapie(hipnoza)Byłam na dwóch seansach,ale niestety brak poprawy.Tragedia prawda???ale wiesz,że to wszystko tkwi tak naprawde w Nas???I My musimy sobie z tym poradzić...To Nasz organizm walczy...On domaga się zmian w Naszym organizmie.

przez Saanna 01 wrz 2012, 18:29
.Kinga. napisał(a):U mnie bierze się z lęku i z blokady własnego odczuwanie. Nie dopuszczam się do własnych przeżyć traktuję przedmiotowo i marginalnie. To rozbudowany mechanizm obronny, który zamiast spełniać swoją rolę obrony działa destruktywnie. Ja nie mam nerwicy (choc ostatnio mam jakieś napady lęków) tylko zaburzenia osobowości. Nie wiem czy prowadzi do choroby, raczej nie, ale myślę, że może pogłębiać stany lękowe i konflikty wewnętrzne. Burzy wewnętrzne bezpieczeństwo.

o to tak jak ja. ja ostatnio iby pozbylam sie dziwnego napiecia- od 2 tyg nie mam napicia głowy, ale dalej sie czuje wyobcowana, brak emocji, tozsamosci, jak jakis puch. u mnie depersonaliz pojawila sie w zw nie checia przezywania zlosci, czy smutku. mialam przeblyski krotkotrwalych uczuc, sekundy to byly, ale nic poza tym. automat. i tak od 8 m-cy, a apogeum bylo w maju.

przez Madzialenka 04 wrz 2012, 09:47
Wiecie co jest pocieszające, że tak mało osób pisze na tym forum, bo to oznacza, że im to przeszło. A Wy dziewczyny jak się czujecie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pocahontas3005 04 wrz 2012, 17:19
Madzialenko...ja nie czuje się dobrze...Bardzo męczy mnie depersonalizacja ;( WSZYSTKO JEST DLA MNIE JAK Z KOSMOSU...

przez sarna87 04 wrz 2012, 18:00
Hej dziewczyny..mnie derealizacja dopadla 2 miesiace temu..wyladowalam w szpitalu z lekiem napadowym(tetno 180)wlasnie na skutek dd bo tak ten stan mnie przerazal.Przyjaciel rodzicow ktory jest cudownym psychiatra przepisal mi zoloft,frisium i quentapil.Diagnoza nerwica lekowa choc momentami ciezko mi w to uwierzyc..leki uspokoily moje napady paniki,zniknelo uczucie bycia za szyba,nierealnosci otoczenia ale za to doszla obcosc samej siebie..obcosc co do wlasnych wspomnien,ja agata to czasem ktos obcy dla mnie.Straszne to..tysiace mysli egzystencjalnych,jak to jest ze zyje,ze jest tyle ludzi na swiecie,ze nikt nigdy nie bedzie patrzyl moimi oczami,ze jestem sama na swiecie z takimi objawami,jak to jest ze widze tylu kudzi ma raz jak mam takie male oczy,.no obled:(((serce przyspiesza wtedy,poce sie i oczekuje az zwariuje lubsie zaraz rozpadne,rozszczepie,sama nie wiem jak to ujac:((jest to okropne uczucie..nie wiem czasem kim jestem,po co jestem,po co zyc jak sie umrze..nienawidze tego chorobska,odbiera mi normalnosc,lek zawladnal moim zyciem:(

przez Madzialenka 05 wrz 2012, 08:30
sarna ja też biorę Zoloft i nie pomaga, mnie męczy derealizacja.

-- 05 wrz 2012, 08:31 --

pocahontas będziesz zmieniała leki, czy czekasz jeszcze na poprawę?

przez pocahontas3005 05 wrz 2012, 09:22
Na razie nie zmieniam leków...jutro bedzie dwa tyg.jak je biorę.Ogolnie czuje sie jak pył...Wszystko robię na zasadzie instynktu(mycie,obiad itd.)Madzialenka,a Ty miałas depersonalizacje,czy tylko derealizacje?

przez Madzialenka 05 wrz 2012, 09:53
Nie mam depersonalizacji tylko samą derealizację.

przez pocahontas3005 05 wrz 2012, 10:00
depersonalizacja to jest dopiero koszmar...Dla Ciebie otoczenie jest dziwne,a dla mnie ja sama dla siebie jestem obca...Nie mam tożsamości ,a patrząc w lustro nie poznaje siebie :(((

-- 05 wrz 2012, 10:03 --

sarna87 napisał(a):Hej dziewczyny..mnie derealizacja dopadla 2 miesiace temu..wyladowalam w szpitalu z lekiem napadowym(tetno 180)wlasnie na skutek dd bo tak ten stan mnie przerazal.Przyjaciel rodzicow ktory jest cudownym psychiatra przepisal mi zoloft,frisium i quentapil.Diagnoza nerwica lekowa choc momentami ciezko mi w to uwierzyc..leki uspokoily moje napady paniki,zniknelo uczucie bycia za szyba,nierealnosci otoczenia ale za to doszla obcosc samej siebie..obcosc co do wlasnych wspomnien,ja agata to czasem ktos obcy dla mnie.Straszne to..tysiace mysli egzystencjalnych,jak to jest ze zyje,ze jest tyle ludzi na swiecie,ze nikt nigdy nie bedzie patrzyl moimi oczami,ze jestem sama na swiecie z takimi objawami,jak to jest ze widze tylu kudzi ma raz jak mam takie male oczy,.no obled:(((serce przyspiesza wtedy,poce sie i oczekuje az zwariuje lubsie zaraz rozpadne,rozszczepie,sama nie wiem jak to ujac:((jest to okropne uczucie..nie wiem czasem kim jestem,po co jestem,po co zyc jak sie umrze..nienawidze tego chorobska,odbiera mi normalnosc,lek zawladnal moim zyciem:(

Mnie także męczy ta przypadłość...Poprostu ...przestaje istnieć,,,

przez Madzialenka 05 wrz 2012, 11:36
Ale chyba coś Nam musi pomóc, mi zawsze pomagały antydepresanty, ale teraz coś długo nie mogą zaskoczyć :(

przez Guzik 05 wrz 2012, 12:01
pocahontas3005 bierzesz dwa tygodnie leki? Mnie po kilku miesiącach wyrwały z derealizacji i depersonalizacji, musisz cierpliwie czekać. Derealizacja minęła na antydepresantach, depersonalizacji się pozbyłam kiedy zaczęłam brać neuroleptyki.

Ostatnio złapał mnie ten syf jak odstawiałam fluanxol. Jak brałam to wszystko było ok. Ja leżę i kwiczę w d/d, koszmar, nienawidzę.

przez sarna87 05 wrz 2012, 13:52
Madzialenka ja zoloft biore od 2 miesiecy pkus benzo w bardzo malej dawce i neuroleptyki.Zniknela derealizacjs ale depersonalizacja jest pelna para..Mysli egzystencjalne sa najgorsze bo mam wrazenie ze juz niczego nie rozumiem i dostane obledu. Pocahontas- dobrze ze mnie rozumiesz ale niedobrze ze tez to masz:(to tak wylacza z zycia..wszystko dzieje sie obok a ja jakbym nir brala w tym udzialu,robie wszystko niby normalnie ale automatycznie.Nie czuje tego:(lek towarzyszy mi 24 na dobe.Gdyby nie leki to bym co 2 dzien byla w szpitalu z lekiem napadowym..chociaz tyle dobrego w tym syfie ze ataki pamiczne minely.Tylko czemu po 2 miesiacach ten durny Zoloft sie jeszcze nie rozkrecil?moze za mala dawke biore?a moze jestem za malo cierpliwa?juz sama nie wiem:/pozdrawiam Was cieplo

przez Madzialenka 05 wrz 2012, 14:48
Sarna a w jakiej dawce bierzesz Zoloft?

przez pocahontas3005 05 wrz 2012, 15:55
sarna...musimy walczyć...Ja wyszłam z tego już dwa razy .Uda Nam się.Dużym pocieszeniem jest fakt,że nie jeste sama z tą przypadłością.Powoli zastanawiam się już czy ja to ja...Od tych pytań do samej siebie mam mętlik w głowie...Pozmawiam z własnymi myślami :( Wogóle jestem jedną chodzącą myślą,a ciało odrębną jednostką :(

Sortuj wg