Derealizacja. Depersonalizacja.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Derealizacja. Depersonalizacja.

Avatar użytkownika
przez Hooligan123 27 mar 2011, 20:18
Witam
Mam problem , na ktory nawet moj psychiatra nie jest w stanie odpowiedziec. Otoz : biore anafranil i sulpiryd od ok. 4.5 tygodnia i odczulem poprawe . Lęki i ataki paniki przeszly , dalem rade wychodzic z domu i zaczac chodzic do szkoly. Nie wychdzilem z domu przez 2 miesiace , bo mialem potforny lęk i derealizacje. Teraz w tygodniu czuje sie bardzo dobrze wychodze z domu , chodze do szkoly , czulem ze anafranil postawil mnie na nogi. Teraz juz 3 raz wpadlem w depresję i czuje sie wogule jakbym chodzil we wlasnym śnie. Niewierze w to co sie dzieje , wszystko jest dla mnie jak iluzja , nierelne , czasami moje wlasne otoczenie wydaje mi sie obce. Czuje sie jakbym byl nieobecny , jakbym wypil kilka piw. Idąc w tym stanie ulicą czuje sie jakby to nieja , jakby to bylo nie moje cialo. Bardzo trudno m,i jest to opisac. Tydzien temu , kiedy znowu wrocil ten stan , gdy wyszlem z domu mialem taką utrate rzeczywistosci , taki odlot od wszystkiego , takie zaburzenie swiadomosci. Bardzo mnie to niepokoi, zastanawiam sie czy wogule zyje. Juz nie daje sobie rady , mialem nawet ochote sobie cos zrobic (. Czy takie stany mozna odczuwac przez branie lekow np . anafranil , bo przed braniem lekow nie mialem czegos takiego. Prosze o szybką pomoc. Z gory dziekuje.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
170
Dołączył(a)
19 lut 2011, 23:32
Lokalizacja
...

Derealizacja. Depersonalizacja.

przez Madzialenka 28 mar 2011, 12:50
Czy antybiotyki mogą wzmagać nerwicę, lęk i derealizację?
Offline
Posty
422
Dołączył(a)
07 kwi 2009, 14:00

Derealizacja. Depersonalizacja.

przez 19_latek 28 mar 2011, 12:56
Madzialenka,

Od poczatku leczenia bralem tylko raz antybiotyk, czulem sie tak troche zamulony, mozliwe ze jak jestes osłabiona to derealizacja sie zwieksza.
19_latek
Offline

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Derealizacja. Depersonalizacja.

przez Madzialenka 28 mar 2011, 13:12
Mam jeszcze pytanie,czy możecie polecić jakiegoś dobrego psychiatrę w Poznaniu?
Offline
Posty
422
Dołączył(a)
07 kwi 2009, 14:00

Derealizacja. Depersonalizacja.

Avatar użytkownika
przez Hooligan123 28 mar 2011, 18:07
Witam
Mam do was pytanie , otoz : Czy mozna miec derealizacje i depersonalizacje jesli biore leki juz 5 tygodni???? Wogule lęku juz nie odczuwm i niemam atakow paniki. Czuje tylko strach przed tymi odczuciami co mam . Mianowicie : Czuje sie jakbym chodzil we własnym snie , jakby swiat byl nierealny , bliskie otoczenie jest dla mnie obce , jesli wykonuje jakas czynnosc to czuje sie jakbym to nie ja robil , tylko ktos inny , czesto zastanawia mnie co bedzie po smierci , jak powstalo to wszystko , czy ja wogule zyje czy to tylko jakies wyobrazenie , czuje sie jakbym nieodczuwal bólu (ale tak naprawde oczuwam) , mam czasem takli odlot od czasu i rzeczywistoci , ze wogule niewiem co sie ze mna dzieje. Czy to sa objawy derealizacji i depersonalizacji ???? Szukam wszedzie pomocy i niemoge znalezc , chodze do psychologa , a on sam niewie co mi powiedziec. Czy ktos z was tak mial????? Prosze kogos o pomoc. Z gory dziekuje ;]
Avatar użytkownika
Offline
Posty
170
Dołączył(a)
19 lut 2011, 23:32
Lokalizacja
...

Derealizacja. Depersonalizacja.

przez Madzialenka 28 mar 2011, 18:29
Tak to uczucie to derealizacja i możesz ją jeszcze przez jakiś czas odczuwać.A jaki lek bierzesz?
Offline
Posty
422
Dołączył(a)
07 kwi 2009, 14:00

Derealizacja. Depersonalizacja.

Avatar użytkownika
przez Guzik 28 mar 2011, 18:34
"Czuje sie jakbym chodzil we własnym snie , jakby swiat byl nierealny , bliskie otoczenie jest dla mnie obce , jesli wykonuje jakas czynnosc to czuje sie jakbym to nie ja robil, mam czasem takli odlot od czasu i rzeczywistoci , ze wogule niewiem co sie ze mna dzieje"

Hooligan123, ja tak mam. Biorę leki kilka miesięcy i jeszcze czasami tak mam. Nienawidzę kiedy mnie wyrzuca, nie dość że zaczyna przepełniać mnie lęk to mam od tego mdłości. Z tym wykonywaniem czynności to nie wiem co to jest ale ja chyba dostałam na to na ostatniej wizycie dodatkowy lek. Utraciłam jakąś czepność z własnym działaniem, nie wiem jak to wyjaśnić, i nie wiem z czego to wynika.
Zdaje się mi że dość długo brałam leki zanim wróciłam na ziemię po długim, ciągnącym się okresie nie-bycia. Dopiero kiedy brałam zwiększoną dawkę został przerwany ten koszmar.
Może jakiś inny lek? albo większa dawka by pomogła? A może trzeba jeszcze poczekać? Nie mam pojęcia. Porozmawiaj z lekarzem.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1643
Dołączył(a)
14 wrz 2010, 16:56
Lokalizacja
Trójmiasto

Derealizacja. Depersonalizacja.

Avatar użytkownika
przez Hooligan123 28 mar 2011, 20:03
Madzialenka , biore anafranil SR 75 , i sulpiryd pliva.

Guzik, to mnie roche pocieszyles bo mam takie stany depresji przez to ze juz niewidze sensu mojego zycia :( :uklon:
Avatar użytkownika
Offline
Posty
170
Dołączył(a)
19 lut 2011, 23:32
Lokalizacja
...

Derealizacja. Depersonalizacja.

Avatar użytkownika
przez Thazek 28 mar 2011, 20:18
Hooligan123, Ja też to przeżywam na co dzień... z biegiem czasu się przyzwyczaisz!
Musisz być twardy bo jesteś Hoolsem :twisted:
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D
Avatar użytkownika
Offline
Posty
5290
Dołączył(a)
18 mar 2011, 21:36
Lokalizacja
South

Derealizacja. Depersonalizacja.

Avatar użytkownika
przez Hooligan123 28 mar 2011, 21:37
JUz sie przyzwyczajalem ale to znowu wrocilo , wogule ja to olewam siedze w domu calymi dniami i nic nie robie , niewiem czy to nie jest pod wplywem nad uzywania komputera , bo dosc duzo siedze na grach biorac leki
Avatar użytkownika
Offline
Posty
170
Dołączył(a)
19 lut 2011, 23:32
Lokalizacja
...

Derealizacja. Depersonalizacja.

przez Misiek_NL 29 mar 2011, 00:03
Hooligan123, Też tak mam... Nie martw się to minie w koncu... ;)
Misiek_NL
Offline

Derealizacja. Depersonalizacja.

Avatar użytkownika
przez Hooligan123 29 mar 2011, 09:32
Mam nadzieje zer minie
Avatar użytkownika
Offline
Posty
170
Dołączył(a)
19 lut 2011, 23:32
Lokalizacja
...

Derealizacja. Depersonalizacja.

Avatar użytkownika
przez Guzik 29 mar 2011, 17:19
Hooligan123 Widzę że bierzesz sulpiryd!!!!! Co sądzisz o tym leku? Odczuwasz jakieś zmiany? Ja to dostałam chyba na brak czepności i próżnię, ale mam wrażenie że to nic na mnie nie działa.
A czy wszystko musi mieć sens? Czasem można zwyczajnie być. Do tego sens nie jest potrzebny.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1643
Dołączył(a)
14 wrz 2010, 16:56
Lokalizacja
Trójmiasto

Derealizacja. Depersonalizacja.

Avatar użytkownika
przez Hooligan123 29 mar 2011, 17:33
Guzik , biore sulpiryd i jak narazie niemam lękow , ani napadow paniki , ale za to wogule nie czuje jakby swojego ciala i bodzcow z zewnątrz , i wszystko jest jak koszmar , jakas iluzja. Takie odczucia mam wlasnie po tym leku, bo przed braniem sulpirydu nic takiego mi sie nie dzialo . ;/
Avatar użytkownika
Offline
Posty
170
Dołączył(a)
19 lut 2011, 23:32
Lokalizacja
...

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Baidu [Spider] i 32 gości

Przeskocz do