Derealizacja. Depersonalizacja.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Derealizacja. Depersonalizacja.

przez mateusz2100 21 gru 2010, 22:52
Haha mowisz ze masz DD a depersonalizacja to co to jest?? Ty chyba naprawde jestes na zlym forum bo depersonalizacji nie wiesz nawet czasem kim jestes i nie wytykaj mi czegos takiego ,,ze nie umiem czytac ze zrozumieniem" bo chyba nie jestes w temacie jestes na tym forum bardzo krotko a juz sie czepiasz.
"tez z tym walczyłem" ..... da sie z tym wygrac

Wiem, że czasami bywa źle, ale zapamiętaj jedno – po każdej ciemnej nocy przychodzi jasny dzień. Więc nieważne, jak jest, wypnij klatę, trzymaj głowę w górze i poradź sobie z tym.

przez Agnieszka_1988 21 gru 2010, 22:54
Staż na forum nic nie zmienia. Po pierwsze.
Po drugie skąd teoria, że nie wiem co to depersonalizacja?
Agnieszka_1988

przez soulfly89 21 gru 2010, 22:56
Wiecie, ja czasem nawet lubię uczucie derealizacji. Od czasu do czasu to miewam, nie wiem czy to wynik zmęczenia czy czego, ale lubię to uczucie (może to nie to?). Tak jakby mój mózg się przełączał na inny tryb pracy. Nawet jak miałam depresją też jakoś mi to samo w sobie za bardzo nie przeszkadzało. Jak taki mały znieczulacz na rzeczywistość. A ja jestem nerwowa i od czasu do czasu jak mnie łapie taki stan to jest naprawdę fajne. Ktoś miał/ma podobnie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mateusz2100 21 gru 2010, 22:56
twierdzisz ze masz DD tak ? i czyli masz tez depersonalizacje? Wiec skoro to masz a w swoich postach piszesz o swoich odczuciach ,ktore sa nie zbitym dowodem na to ,ze nie masz depersonalizacji ... i tyle :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wiem, że czasami bywa źle, ale zapamiętaj jedno – po każdej ciemnej nocy przychodzi jasny dzień. Więc nieważne, jak jest, wypnij klatę, trzymaj głowę w górze i poradź sobie z tym.

przez Agnieszka_1988 21 gru 2010, 22:58
Derealizację miewam przez znaczną część mojego życia.

A teraz poproszę o konkretne dowody na to, że nie miewam depersonalizacji. Może się dowiem o sobie czegoś nowego.
Agnieszka_1988

przez mateusz2100 21 gru 2010, 23:00
Taaaa MATRIX czasem jest przyjemny.

[Dodane po edycji:]

Skoro masz depersonalizacje opisz szczegolowo co odczuwasz

przez Śnieżka* 21 gru 2010, 23:07
Agnieszka_1988 napisał(a):Derealizację miewam przez znaczną część mojego życia.

A teraz poproszę o konkretne dowody na to, że nie miewam depersonalizacji. Może się dowiem o sobie czegoś nowego.

Mając derealizacje jest odczucie jakbysmy byli nie ta samą osobą, jakby ktoś skradł nasze uczucia, myśli poglądy. Nie ufamy sobie.
Raz do roku umieram, później rodzę się na nowo, by znowu umrzeć.

przez Agnieszka_1988 21 gru 2010, 23:11
Co odczuwam?

Uczucie jakbym nie była sobą, patrzę w lustro i nie dowierzam, że moje odbicie to moja twarz, wszystkie dźwięki i głosy są jakby z oddali, splątanie myślowe, nie mogę skupić się na niczym, jestem jakby w obcym świecie. Jednocześnie patrzę na bliskich i nie dowierzam, że to są naprawdę moi bliscy. Wszystko wydaje mi się obce i wrogie. Nie potrafię nic konstruktywnego wypowiedzieć, jestem zagubiona i przerażona, nie wiem kim jestem.
Agnieszka_1988

przez Śnieżka* 21 gru 2010, 23:15
To że inaczej postrzegamy bliskich i otoczenie to jest juz dereralizacja, i to typowy objaw depresji. Ja mam te stany od ponad miesiąca. Troche leki to wytłumiły ale tylko troche. w kazdym razie czuje się ze soba bardzo obco i źle, nie ufam sobie, nie lubie. A otoczenie postrzegam jakby było poza mną, gdzieś w innym zupełnie wymiarze. To troche wyglada tak jak Ziemnianie i Kosmita.

przez Agnieszka_1988 21 gru 2010, 23:17
Śnieżka*
Depersonalizacja – zaburzenie psychiczne towarzyszące często derealizacji

Także to nieraz występuje jednocześnie.

Jest to również typowy objaw nerwicy, nie tylko depresji - ja na nią nie cierpię.
Agnieszka_1988

przez mateusz2100 21 gru 2010, 23:22
Śnieżka* ziinterpretowala Twoja wypowiedz tak jak ja u Ciebie dominuje w wiekszym stopniu derealizacja ... Dobrze ,ze nie depersonalizacja bo uwierz mi
Agnieszka_1988 ,ze ten stan jest tak ciezki ,ze naprawde nawet nie chce wracac do niego myslami... Jestem po prostu szczesliwy ,ze jest juz dobrze.

przez Agnieszka_1988 21 gru 2010, 23:24
mateusz2100, no to gratuluje i życzę Ci żeby ten stan nie wracał...

Postaraj się tylko nie wmawiać ludziom, że nie mają określonego zaburzenia, gdy je mają... Nie jesteś lekarzem.
Agnieszka_1988

przez mateusz2100 21 gru 2010, 23:25
Cytuj:
Depersonalizacja – zaburzenie psychiczne towarzyszące często derealizacji to piszecie z regulek . W zasadzie lekarze mowia ,ze depersonalizacja jest tylko w schizofrenii ,ale ja sie z tym nie zgadzam. Sami nie choruja wiec skad moga wiedziec co my czujemy.

przez Śnieżka* 21 gru 2010, 23:26
mateusz2100,, długo ci się utrzymywał ten stan? Depersonalizacja to coś okropnego, masz racje bo sama to przerabiałam. Jak go zwalczyłeś?

Sortuj wg