Derealizacja. Depersonalizacja.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Derealizacja. Depersonalizacja.

przez magdalenabmw 12 sty 2010, 18:44
Nooo uczucie filmu, porażka :? Miałam wrażenie jak bym sie poruszała z odbiornikiem telewizyjnym na głowie i nie mogła go ściągnąć.
magdalenabmw

przez *Monika* 12 sty 2010, 19:33
Victorku?

A nie masz na mysli ksiazki Pokonać lęk- Lavinia Plonka ?

Bo ta ksiazke mam jutro odebrac w ksiegarni.
Obrazek
Główny Moderator

przez Joaśka 12 sty 2010, 20:41
agacisz napisał(a):Joaśka, mówisz,ze masz podobnie . moglabys szerzej o tym opowiedziec..?

Agacisz, wysyłam Ci priva ;)
Joaśka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Victorek 13 sty 2010, 00:26
Monika1974, nie, mam na myśli książkę "Opanować Lęk" Brownyn Fox.
agacisz, Powiedz swojemu terapeucie o tych objawach i nie ma się czego bać, też o swoich się bałem mówić :) Nie warto ukrywac niczego co się z nami dzieje w głowie, bo przecież zalezy nam na szczęśliwym życiu :)
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez efka88 13 sty 2010, 17:52
hymm a ma ktos tak ze sie to nasila w samotnosci własnie?? a tam gdzie jest duzo ludzi i halasu to sie zapomina o tym, albo przynajmnije przestaje zwracac na to uwage?
Victorek: Poki co jem magnez i tran :smile: heh moze i cos tam daje no ale bez cudów. Pozatym w najblizszej przyszłosci 1 wizyta u psychiatry(ktorej nie moge sie doczekac. serio) i 3-cia u pani psycholog.czyli poczatki same, ale jakis czas ludzilam sie ze moze samo przejdzie tu ni hu hu..
Ludzie chodza po gównie, a gówno chodzi po ludziach..

przez 1507 13 sty 2010, 22:31
efka88 napisał(a):hymm a ma ktos tak ze sie to nasila w samotnosci własnie?? a tam gdzie jest duzo ludzi i halasu to sie zapomina o tym, albo przynajmnije przestaje zwracac na to uwage?
Victorek: Poki co jem magnez i tran :smile: heh moze i cos tam daje no ale bez cudów. Pozatym w najblizszej przyszłosci 1 wizyta u psychiatry(ktorej nie moge sie doczekac. serio) i 3-cia u pani psycholog.czyli poczatki same, ale jakis czas ludzilam sie ze moze samo przejdzie tu ni hu hu..

sam to katar mija :)
1507

przez magdalenabmw 13 sty 2010, 22:35
1507 napisał(a):
efka88 napisał(a):hymm a ma ktos tak ze sie to nasila w samotnosci własnie?? a tam gdzie jest duzo ludzi i halasu to sie zapomina o tym, albo przynajmnije przestaje zwracac na to uwage?

sam to katar mija :)

Mi derealizacja sama przeszła !
magdalenabmw

przez Donkey 13 sty 2010, 22:44
Mi przeszła dzięki temu że zaczęłam brać leki i wierzyć że wszytsko będzie tak jak powinno!

przez Victorek 14 sty 2010, 01:32
efka88, może i tak być, że coś zajmuje twoją uwagę i mija ten stan na jakis czas, to w sumie nic dziwnego, bo niestety to wszystko krąży w myślach i czesto kiedy naprawdę czyms się zajmiemy to potrafimy o tym zapomnieć.
Tez 1 wizyty się bałem ale zarazem nie mogłem się jej doczekać, tej diagnozy....:)
Ale tez nie u każdego tak to działa, mnie wczesniej jeszcze wiele rzeczy zajmowało, teraz już nie umiem jakby o tym zapomnieć, bo czuję jakby dd było cześcią już mnie, malo pamiętam z rzeczywistości :) ale to tylko iluzja, wiem o tym, bo sa czasem dni kiedy tego nie ma :)
magdalenabmw, a nie pisałas ty kiedyś że łykałaś asentre czy coś?

przez VasqueS 14 sty 2010, 01:39
Witam! Czytałem na necie o derealizacji i depersonalizacji i doszedłem do wniosku że depersonalizacje mam ale nie jestem pewnien co do derealizacji mam wrazenie jakbym byl inny...
VasqueS

przez Victorek 14 sty 2010, 01:42
vasques, opisz swoje objawy ogólnie, dd to ogólny syndrom, wyróżniło się po prostu dwa rodzaje chyba dla ułatwienia, deperso - ciało, tożsamość, derealka- świat zewnętrzny, ale czesto pojawia się u nas i to i to, to nic dziwnego, a te objawy i tak są cholernie czasem trudne w ogóle do opisania...

przez magdalenabmw 14 sty 2010, 12:19
Victorku- tak, łykałam Asentrę - przez 4miesiące, Clona i Xanax. Ale na nich miałam derealizację. Rzuciłam leki i miałam derelkę jeszcze kilka miesięcy. Pewnego dnia samo przeszło - kilka miesięcy po odstawieniu leków.
magdalenabmw

przez VasqueS 14 sty 2010, 12:52
Ciężko mi chodzić do toalety gdy ktos obcy jest w domu bo mam wrazenie jakbym robil cos dziwnego czasem jak patrze na sibie w lustrze to sie boje swojego spijrzenia i jakbym nie byl soba mam wrazenie ze jak wyzdrowieje to zatrace swoja osobowosc i bede swoim przeciwienstwem i przestane byc wrazliwy i opiekunczy zaczne innym dogryzac bede potworem...
VasqueS

przez Victorek 14 sty 2010, 23:57
vasques, nie raczej tak się nie stanie :) że zmieni się całkiem twoja osobowość czy zatraci i będziesz potworem, te zmiany w lustrze dziwne odczucia, jakbyś nie był sobą to dd.
Chociaż ja przez w ogóle lęki stalem się jakis taki bardziej olewający innych, coś mi ktos opowiada a ja mam gdzieś jego problemy ale możliwe że to dlatego, iż cały czas jestem pochłonięty sobą i objawami itp.
Co do toalety, to miewasz tez jakieś objawy typu że w tłumie się źle czujesz, albo przy innych obcych osobach, czujesz jakieś skrępowanie czy coś? może być coś na kształt fobii społecznej, która czasem lubi tez swoje objawy dorzucić.

Sortuj wg