Derealizacja. Depersonalizacja.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Derealizacja. Depersonalizacja.

przez kibic_piłki_nożnej 20 lis 2009, 11:48
Będę tyle ile razy mi się to spodoba. Moglibyście doradzić bo nie wiem czy iść na nią czy nie.

przez Joaśka 20 lis 2009, 12:40
To Twoja decyzja. My już się na ten temat wypowiedzieliśmy, doradziliśmy, że na Twoim miejscu byśmy poszli. Ale sam musisz ostatecznie zdecydować, bo to Ty będziesz chodzić.
Joaśka

przez Paranoja 20 lis 2009, 12:48
kibic_piłki_nożnej napisał(a):Będę tyle ile razy mi się to spodoba. Moglibyście doradzić bo nie wiem czy iść na nią czy nie.

a ty masz 15 lat by za ciebie decydowac? jesli tak to spytaj mamusi a nie nas.
Paranoja

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 20 lis 2009, 13:23
kibicu piłki nożnej!!!

Przecież rozmawialiśmy, ja osobiście a Tobą rozmawiałam na temat terapii, wiem,ze masz obawy. Ale tylko psychoterapia Ci pomoże wyjsć z tego błędnego koła. Leki Ci nie pomogą , powtórzę się......leki Cię tylko wspomogą i tak kiedyś będziesz musiał z nich zrezygnować.

Już dzisiaj zacznij działać w tym kierunku, szkoda czasu , naprawdę!
Obrazek
Główny Moderator

przez kibic_piłki_nożnej 20 lis 2009, 16:20
Ok Monika tylko muszę lekarza przekonać !

[Dodane po edycji:]

Czy jest wogóle różnica między psychoterapią z psychoterapeutą a rozmową z psychologiem? Proszę o odpowiedź.

przez carlos 20 lis 2009, 17:00
Nie spamuj w tym temacie o psychoterapii, tylko załóż osobny. Zyskasz o wiele więcej odpowiedzi.

przez kibic_piłki_nożnej 20 lis 2009, 18:43
Co to za choroba?

Moja objawy:wysoki puls, kołatania serca, nie mogę spać w nocy, ciągłe zdenerwowanie, zaburzenia lękowe, derealizacja, lekka depersonalizacja, obawa o własne życie, ciągłe patrzenia jak serce bije i mierzenie pulsu. Co to za choroba? proszę o pomoc.

przez Joaśka 20 lis 2009, 19:08
Co mówi Ci lekarz? A sam jak czujesz - co to za choroba?
Joaśka

przez secretgirl 20 lis 2009, 19:40
Zgadzam się z tym co napisał carlos, dyskusja odbiegła trochę ostatnio od tematu derealizacja/depersonalizacja...

przez kibic_piłki_nożnej 20 lis 2009, 19:41
Według mnie nerwica lękowa. Nie mam żadnych objawów schizofrenii.

A według was?

Chociaż się troche boje tej schizofrenii, bo biorę lek na schizofrenie (risset). Jak oceniacie?

przez 1507 20 lis 2009, 20:55
kibic_piłki_nożnej, czasem w ostrej nerwicy daje się tzw neuroleptyki mają pomóc ci w lękach a przede wszystkim w lękowym nakręcaniu się, panikujesz i dlatego jest ci źle, a ponieważ prawdopodobnie masz natrętne myślenie na temat własnej choroby stąd neuroleptyk na wyłączenie tego, musisz trochę zaufać lekarzowi, i nie zasypuj mnie ciągle na pw tymi samymi pytaniami co na forum :!: ;)
1507

przez *Monika* 20 lis 2009, 23:58
Kibicu piłki nożnej

Przeczytaj proszę:

Hipochondria (zaburzenie hipochondryczne) - zaburzenie somatoformiczne, którego dominującą cechą jest stałe nieuzasadnione przekonanie o istnieniu przynajmniej jednej poważnej, postępującej choroby somatycznej.

Osoba cierpiąca na hipochondrię ujawnia uporczywe skargi somatyczne lub stale skupia uwagę na ich fizycznej naturze. Normalne czy banalne doznania lub przejawy są często interpretowane jako nienormalne i świadczące o chorobie, a uwaga skupiona jest zwykle na jednym czy dwóch narządach albo układach ciała.

Często występuje wyraźna depresja lub lęk.

Przyczyną powstawania zaburzenia jest egocentryczna lub narcystyczna orientacja. Historia dzieciństwa jest bogata w doświadczenia urazów psychicznych, łącznie z przemocą i nadużyciami seksualnymi.
Obrazek
Główny Moderator

przez kibic_piłki_nożnej 21 lis 2009, 12:00
Mam czasem uczucie ,,nie wiem, gdzie jestem" to derealizacja czy depersonalizacja?
P. S Ja doskonale wiem, gdzie jestem tylko tak się czuje jakbym nie wiedział.

przez andziorek 21 lis 2009, 12:53
droga Aniu ja wszystko dokładnie to samo miałam na chwile obecną jest lepiej plus natrętne myśli ( mam to po raz trzeci :( )za każdym razem jest gorzej mi z tego wyjść teraz brałam około 7 tyg leki seroxsat dopiero była jakakolwiek poprawa ale postanowiłam sobie dość i idę w poniedziałek zapisać się na psychoterapie :D ponoć jest wskazana tobie też polecam bo dosyć długo cię to meczy już :( pozdrawiam trzymaj się cieplutko :D

Sortuj wg