Błędne koło

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Błędne koło

przez Ciśnieniowiec 20 sty 2010, 19:17
Donkey napisał(a):A mi np. leki bardzo pomogły.

Wiesz, to zależy od człowieka:). Ja jestem nastawiony anty do leków psychotropowych. Naczytałem się na ich temat sporo, również naoglądałem filmów dokumentalnych; no i mam kolegę, który przez ponad dwa lata brał lek( ma schizofrenię) który został wycofany ze sprzedaży, ponieważ był mega szkodliwy. Jakoś nie potrafię się przekonać do leków. Czasami biorę tylko ziołowe itp. jak valerin czy valused. Jeżeli Tobie pomógł to dobrze, ja jakoś nie potrafię się do nich przekonać:(

przez polakita 20 sty 2010, 19:32
Ciśnieniowiec, chętnie się dowiem jakie to były filmy?
Bądź co bądź leki to chemia, na jedno pomaga na co innego szkodzi, jak to bywa. Jednak jak ktoś już nie wyrabia to wtedy te leki są taką ostatecznością z którą trzeba się pogodzić... byłam blisko brania ale udało mi się uniknąć.
polakita

przez Ciśnieniowiec 21 sty 2010, 00:31
polakita napisał(a):Ciśnieniowiec, chętnie się dowiem jakie to były filmy?
Bądź co bądź leki to chemia, na jedno pomaga na co innego szkodzi, jak to bywa. Jednak jak ktoś już nie wyrabia to wtedy te leki są taką ostatecznością z którą trzeba się pogodzić... byłam blisko brania ale udało mi się uniknąć.

choćby ten http://www.youtube.com/watch?v=Dtaf9rJxX_E
Jakoś tak odczuwam przez to niechęć do leków. Chociaż nie mówię, że te leki nie pomagają. Ja brałem leki, ale czułem się przez nie fatalnie. Jak pisałem, wiem że wielu ludziom leki pomagają, ale ja wolę trzymać się od nich z daleka.Wolę się męczyć niż je brać:(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 21 sty 2010, 00:58
Ciśnieniowiec
Nie jestem zwolenniczką faszerowania się prochami z powodu byle błahostki. Ale sama wiem, że są sytuacje w których naprawdę ratują życie. To co jest na filmie to jakieś szaleństwo. Wszystko należy brać z umiarem i rozsądkiem. Ci ludzie gdyby nie leki, znaleźliby jakieś zastępstwo: alkohol albo coś innego.
Moderator

przez Ciśnieniowiec 21 sty 2010, 03:01
Pewnie, że to szaleństwo; tylko że to w jakiś sposób wpływa na moje widzenie leków. Tak jak pisałem wyżej: wielu ludziom leki pomagają, ja próbowałem, czułem się po nich źle i nie chcę więcej. Wolę próbować leczyć się przez psychoterapię. Dzięki też za wpisy tych, którzy mają podobne problemy ze snem jak ja. Poczułem się lepiej wiedząc, że nie tylko ja tak mam. Ogólnie swoją psychoterapię skończyłem kilka miesięcy temu. Na początku było super, teraz ataki lęku i inne objawy miewam częściej. Muszę się znowu wybrać na terapię, jednak póki co siedzę w domu chory :(

Sortuj wg