Bardzo dziwne uczucie !

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Bardzo dziwne uczucie !

przez Margaryna9 15 sty 2010, 16:03
niecały tydzień ..
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

przez Donkey 15 sty 2010, 18:14
To krótko..
Może to są skutki uboczne brania tego leku..
Poczekaj jeszce trochę - może wszystko sie ustabiulizuje!

przez rober6666 15 sty 2010, 22:18
To są bankowo skutki uboczne tego leku !! skoro nigdy nie miałeś wcześniej takich jazd...
jak będą sie nasilac lub utrzymywać dłużej niż 3 tyg to won z tym lekiem do pieca. będzie to znaczyło że leki z grupy SSRI sa raczej nie dla Ciebie....
znam temat z autopsji-o malo nie przeniosłem sie dosłownie na tamten świat przez nie trafione leki
Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Margaryna9 16 sty 2010, 19:52
Juz mija tydzien od kiedy paro i znowu wieczorami czuje sie żle .. tak jak bym byl otłumaniony .. i jakies lęki mam nadzieje ze przetrwam.

przez Donkey 16 sty 2010, 21:37
poczekaj jeszcze tydzień -powinna być poprawa.
Ale jeśli lęki będą zbyt uciążliwe to skontaktuj sie z lekarzem - może zmieni lek.
Każdy organizm reaguje inaczej!

przez Victorek 17 sty 2010, 04:18
Margaryna9, ogólnie czytałem, że paroksetyna często może być źle tolerowana przez początkowy okres ale też, że jest skuteczna. Bardzo potrafią nasilać się lęki, wiec może warto by jeżeli chcesz kontynuowac leczenie, sięgnąć po jakiś uspokajacz, na ten nastepny tydzień.
Pisze bowiem kiedyś jedna pani profesor przepisywała mi paromerck i do tego dodała xanax, mówiąc że na pewno w początkach łykania się przyda. Trzymaj się :)
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez Margaryna9 18 sty 2010, 17:43
Doszlo do tego jeszcze cos dziwnego. Mianowicie w nocy mam cos takiego ... jak bym usypiał (tracił świadomośc ) i za chwile sie budzil .. towarzyszy temu silny lęk.

przez rober6666 18 sty 2010, 20:16
Stary-to wszytko co masz nazywa się AKATYZJA (zobacz sobie na wikipedii co zacz ). ja z tego powodu zdychałem przez ponad 2 lata na lekach SSRI ,bo medycy zachęcani modą wszystkim z bomby wypisują to na mało kogo działające badziewie, ktOre w dodatku poza robieniem z człowieka roztrzęsionej debilowatej roślinki do niczego nie prowadzi...
Ale jak masz siły to przeczekaj,może po 2 tyg będzie lepiej i lek wykaże jakies pozytywne działanie , lecz jak będzie gorzej to won z tym gów.em do pieca i nie męcz się. po prostu będzie to znaczyło że SSRI nie dla Ciebie...i nie daj sobie wcisnąc żadnego juz leku z tej grupy-po każdym będzie tak samo-uwierz mi
jest masa innych lekow na nasze przypadłości i trzeba trafic
W temacie fluanxol jest gdzieś moja historia
poczytaj sobie
trzymaj sie
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez *Wiola* 18 sty 2010, 20:28
Margaryna9 napisał(a):Doszlo do tego jeszcze cos dziwnego. Mianowicie w nocy mam cos takiego ... jak bym usypiał (tracił świadomośc ) i za chwile sie budzil .. towarzyszy temu silny lęk.

Miałam kiedyś coś podobnego przy początkach brania anafranilu. W momencie gdy zasypiałam , miałam wrażenie jakbym wpadała gdzieś , budziłam się z lękiem. Ale to minęło dość szybko i akurat ten lek mi bardzo pomógł. Nie słuchaj ,że te leki to g... . Nie każdemu pomagają , ale trzeba spróbować, bo na każdego co innego działa, więc jak sam nie spróbujesz ,nie przekonasz się , czy nie są dla Ciebie. Lekarz przepisując je na pewno miał jakieś ku temu przesłanki.
Moderator

przez Majster 18 sty 2010, 20:30
rober6666 napisał(a):Stary-to wszytko co masz nazywa się AKATYZJA (zobacz sobie na wikipedii co zacz ). ja z tego powodu zdychałem przez ponad 2 lata na lekach SSRI ,bo medycy zachęcani modą wszystkim z bomby wypisują to na mało kogo działające badziewie, ktOre w dodatku poza robieniem z człowieka roztrzęsionej debilowatej roślinki do niczego nie prowadzi...
Ale jak masz siły to przeczekaj,może po 2 tyg będzie lepiej i lek wykaże jakies pozytywne działanie , lecz jak będzie gorzej to won z tym gów.em do pieca i nie męcz się. po prostu będzie to znaczyło że SSRI nie dla Ciebie...i nie daj sobie wcisnąc żadnego juz leku z tej grupy-po każdym będzie tak samo-uwierz mi
jest masa innych lekow na nasze przypadłości i trzeba trafic
W temacie fluanxol jest gdzieś moja historia
poczytaj sobie
trzymaj sie
Robert

Czlowieku, zastanow sie jak chory czlowiek w lękach odbiera to co piszesz? Nie przesadziles czasem teraz? W co on ma teraz wierzyc? Robert - zachowujesz sie nieodpowiedzialnie, teraz to odkręć - potrafisz?

Prawda jest taka, ze leki SSRI dzialaja na naprawde wiele osob calkiem niezle i nie ma powodow do takich uogolnien. Nie spotkalem sie tez z zadna "debilowata roslinka" po stosowaniu SSRI i sam za taka tez sie nie uwazam (bralem rozne leki kilka lat w tym i paroxetyne). 2 tygodnie to za malo na wlasciwe zadzialanie leku, czasem potrzebny jest miesiac lub dluzej, na szczescie o stosowaniu lekow decyduje psychiatra a nie Robert. Gdyby kazdy lek z tej grupy dzialal tak jak sugeruje Robert to po co by ich tyle opracowano? Kolejny argument upadl. Porazająca niekompetencja i nakręcenie ..
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez *Wiola* 18 sty 2010, 21:07
Prawda jest taka ,że lekarze często przepisują SSRI dlatego ,że ponad 70% depresji jest spowodowane właśnie niedoborami serotoniny. Więc chyba to normalne,że próbują najpierw leczyć lekami , które na serotoninę właśnie działają. Niestety nie da się tego zbadać w laboratorium i trzeba z lekami poeksperymentować aż trafi się na odpowiednie, a jeśli komuś akurat te nie pomagają nie znaczy wcale ,że są do niczego.
Moderator

przez zdesperowany1 18 sty 2010, 21:11
podpisuje sie pod tym co napisal Robert .I do tego czekalem nawet 9 miesiecy az minie te roztrzesienie.Prawda jest taka ze parokestyna dobra jest ale na depresje ale wzmaga lęki co oczywiscie nie jest reguła
zdesperowany1

przez rober6666 18 sty 2010, 21:12
Majster czy Ty tu jesteś moderatorem???
Nie??? ...więc lepiej przestań mnie upominać, a jak coś Ci nie pasuje to zgłoś do moderatorów, żeby mnie wypałowali z tego forum. Ty ogranicz się lepiej do komentowania swoich spostrzeżeń i opisywania swoich doświadczeń na temat chorób i leczenia .Ode mnie wara
po pierwsze
Niech chłop wie co go może spotkac po SSRI....ja po nietrafionym nimi leczeniu chcialem popełnić samobójstwo, bo nie wiedziałem co się ze mna dzieje , myślałem, że zwariowalem , wylądowałem po nich w psychiatryku .....ma wpaśc w taki sam stan jak ja bo Ty uważasz że SSRI są dobre w większości przypadków tak???
po drugie
poczytaj sobie opinie na tym forum ludzi , którzy brali/biorą SSRI (paroksetyna, aserin, asentra, bioxetin itd ) ...i co??? w większości sa w szoku i delikatnie mówiąc zniesmaczeni ich nieprzemijającymi skutkami ubocznymi oraz niemożnością odstawienia...
po trzecie
ciesz się że Tobie pomagają (jak juz pisałem na forum mojego kolegę bioxetin postawił na nogi i wyciagnął z ciężkiej depresji w 3 tygodnie ). Dlatego piszę że jak kolega ma siłę to niech przeczeka skutki uboczne , bo może zaczną słabnąć i też postawi go paroksetyna na nogi, ale nie kaz mu czekać aż go zmiażdży i zacznie myśleć o najgorszym...
jak widze że ktoś ma gorszy stan po prochach niz bez nich i objawy, ktorych wcześniej nie mial to chyba mam prawo wyrazić spostrzeżenie ,że przechodziłem przez to samo bagno i uchronic kolegę przd tym samym?
NON SERVIAM

obserwowany

przez *Wiola* 18 sty 2010, 21:16
zdesperowany1 napisał(a):podpisuje sie pod tym co napisal Robert .I do tego czekalem nawet 9 miesiecy az minie te roztrzesienie.Prawda jest taka ze parokestyna dobra jest ale na depresje ale wzmaga lęki co oczywiscie nie jest reguła

Właśnie , nie jest regułą. Ludzie, zrozumcie ,że każdy z nas to inny organizm, inne przyczyny choroby i inne objawy, więc nie ma co sądzić po działaniu danego leku na sobie. zanim trafiłam na lek , który akurat u mnie działał pozytywnie, przeszłam przez piekło. Ale często czytam ,że komu innemu te leki ,których ja próbowałam , ratowały życie.
Moderator

Sortuj wg