Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a Spocone Stopy i Dlonie


hamikal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie do Was... a mianowicie tak jak w temacie czy mielsicie objaw taki ze pocily sie Wam dlonie i stopy?? Mi dzis ten objaw naszedl i jestem troche przejety ze moge cos miec z tarczyca bo mam tez przyspieszone tetno... a tak sie dzieje w nadczynnosci tarczycy:( Prosze odpowiedzcie w sprawie tych stop i dloni?? Z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamikal, nie nakręcaj się... Zrób sobie to badanie w poniedziałek, o którym pisałeś i pobierz krew (hormony tarczycy). Nie myśl o chorobach!!! Dłonie i stopy mogą się pocić z różnych przyczyn - również w przypadku nerwicy, stresu, zdenerwowania.

 

Mi się nie pocą, bo mam non stop zimne :P I też bym sobie mogła zaraz wkręcać tarczycę (z kolei niedoczynność), bo przy niej są właśnie zimne nogi i ręce... :?

Spokojnie wytrwaj do poniedziałku i zrób sobie te badania, zajmij się jeszcze dziś i jutro czymś innym, przyjemnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym ale jakos nie moge za duzo tych objawow mam:( Drapie mnie w gardle od 3 miesiecy mam katar od miesiaca, nudnosci, tetno skacze i teraz jeszcze to pocenie sie stop i dloni...;/ te dwa ostatnie objawy wskazuja na nadczynnosc ale moze to kolejne objawy nerwicowe;/ mam poprostu dosc wszystkiego;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym ale jakos nie moge za duzo tych objawow mam:( Drapie mnie w gardle od 3 miesiecy mam katar od miesiaca, nudnosci, tetno skacze i teraz jeszcze to pocenie sie stop i dloni...;/ te dwa ostatnie objawy wskazuja na nadczynnosc ale moze to kolejne objawy nerwicowe;/ mam poprostu dosc wszystkiego;(

 

Wiem co czujesz, rozumiem Cię i Ci współczuję... Ja też tak miałam, ale pisałam Ci co się u mnie okazało. Dobrze, że idziesz na to badanie, wkrótce będziesz wiedzieć. Drapanie w gardle i katar to zdecydowanie nie jest objaw nerwicy.

Radzę Ci na pewno - nie pij piwa, widzisz jak się czujesz po wczoraj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamikal, pewnie porób badanka, żeby byc spokojnym, iż fizycznie nic się złego nie dzieje, bo jeżeli to jest nerwicowe to twoje wątpliwości nie pozwolą ci się lepiej czuć.

Ja miałem i mam do tej pory w chwilach ataku mokre stopy, dłonie rzadziej. Puls wysoki zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam wiecznie zimne stopy i dłonie i sie nie pocą za często, ale kiedy sie stresuję- owszem. A Ty sie ciągle stresujesz swoim stanem zdrowia i dlatego Ci sie pocą, to logiczne jest przecież.

 

Nakręca Cie nerwica i daje Ci objawy fizyczne-> Ty myślisz że to choroba fizyczna-> Myślisz o tym, nakręcasz sie, zaczynasz sie stresować-> Wywołujesz u siebie kolejne ataki nerwicy, lęk, i gorsze objawy somatyczne w tym pocenie się dłoni i stóp -> Mega stres i mega nakręcenie-> I tak w kółko.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ok -wiemy już że zimnie ręce jest to standardowy objaw nerwicy.

Mnie bardzo łatwo jest sprawdzić.

To znaczy jaki jest mój nastrój - wystarczy chwycić moją dłoń.

Czasem potrafi być tak zimna jakbym miał -30 stopnie np. teraz :)

Gdy jest ciepła (co zdarza się niezwykle rzadko) to znaczy, że mam dobre samopoczucie.

 

hmmm

 

Znacie jakiś sposób (zewnętrzny) na te objawy np. jakieś ćwiczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ja slyszalem ze temperatura naszych dloni czy stop to tylko efekt krazenia...a raczej slabego krazenia przy zimnych konczynach lub dobrego przy cieplych konczynach.

Ja mam w prawie zawsze rece zimne i spocone. Mozna powiedziec ze nawet wtedy kiedy jestem zrelaksowany... to rece mam przewaznie zimne i mokre. Pozdrawiam

Whatever happens...it is okay!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w młodości anemię, przez długi czas przyjmowałem syntetyczną tyroksynę.

Odkąd pamiętam zawsze mocno pociły mi się dłonie i stopy. I nawet nie tyle w sytuacjach nerwowych, często tak po prostu, a pod wpływem emocji to się bardzo nasila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×