Boję się!!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Boję się!!

przez christina122 08 sty 2010, 21:40
Jakieś 15 minut temu siedziałam sobie normalnie, oglądając telewizję i nagle tak mocno pare razy ucisło mnie w głowie:(
Boję się.Co robić ???Czy to z nerwów ?Teraz mam nudności.

Czy to nerwica ??
Dzisiaj w trakcie dnia trochę ćwiczyłam.Po południu miałam zawroty głowy, straszną senność

Prosze o odpowiedz.

Re: Boję się!!

przez linka 08 sty 2010, 22:19
christina122, masz stwierdzoną nerwicę o ile się nie mylę?
To wygląda jak atak nerwicy, napad panicznego lęku.
Idź w końcu do psychiatry i zacznij porządnie to leczyć i zapisz się na terapię...............co tu można innego doradzić?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez christina122 09 sty 2010, 11:31
Tak, neurolog stwierdziła mi nerwice.Ale boje sie jak mam takie objawy, że moge miec tętniaka mózgu, albo wylew, albo coś podobnego i boje sie wtedy być sama w pokoju.
Wczoraj ogarnął mnie strach z nieznanego powodu, myślałam o śmierci, na dodatek chłopak do mnie nie przyjechał.Wzięłam kropelki Nerwosol, miałam od tego nudności, potem jeszcze mnie uciskało w głowie, tak jak by mi coś tam rosło dużego.
Bałam się i boję, że jestem poważnie na coś chora.
Dzisiaj od rana w głowie czuje jakby lekkie mrowienie, głowa ciężka :/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majster 09 sty 2010, 11:43
christina122 napisał(a):Tak, neurolog stwierdziła mi nerwice.

Na jakiej podstawie neurolog moze wystawiac taka diagnoze? Zdaje sie ze przekroczyl kompetencje. Zęby tez leczysz u neurologa? Od takiej diagnozy jest (tylko!!) psychiatra. Idz jak najszybciej do psychiatry zanim nie zdarzy sie cos nieprzewidzianego. Masz jakies obawy przed psychiatrą? Jakies nieciekawe skojarzenia? Boisz sie etykietki "wariatki" w razie gdyby ktos sie dowiedzial ze bylas u psychiatry?

christina122 napisał(a):Ale boje sie jak mam takie objawy, że moge miec tętniaka mózgu, albo wylew, albo coś podobnego i boje sie wtedy być sama w pokoju.

Jesli masz nerwice to takie objawy są typowym jej wkrętem. Wizyta u psychiatry najszybciej jak sie da.

christina122 napisał(a):Wczoraj ogarnął mnie strach z nieznanego powodu, myślałam o śmierci, na dodatek chłopak do mnie nie przyjechał.Wzięłam kropelki Nerwosol, miałam od tego nudności, potem jeszcze mnie uciskało w głowie, tak jak by mi coś tam rosło dużego. Bałam się i boję, że jestem poważnie na coś chora.

Bedziesz poważnie na coś chora jesli nie zaczniesz sie prawidlowo leczyc! Psychiatra w przyszlym tygodniu, koniecznie.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez christina122 09 sty 2010, 11:51
chodziłam do psychologa, myślałam, ze po tym chodzeniu do niego bedzie lepiej, było na pare tygodni, teraz znowu objawy czasami są chore.I się strasznie boje, ze moze rzeczywiscie mam tętniaka.
Musze chyba isc do psychiatry, macie racje.
Ale on mi zapisze jakies leki tylko ? czy terapie też zastosuje jakąś ??

przez Majster 09 sty 2010, 12:00
christina122 napisał(a):Musze chyba isc do psychiatry, macie racje. Ale on mi zapisze jakies leki tylko ? czy terapie też zastosuje jakąś ??
Nie chyba tylko na pewno musisz isc do psychiatry. Prawdopodobnie dostaniesz jakies antydepresanty i cos na sen, bo pewnie nie sypiasz najlepiej. Prawdopodobnie tez doraznie jakies leki przeciwlękowe - moze xanax, moze zomiren, zalezy jak bedzie wygladalo badanie. Musisz wiedziec, ze psychiatra ma takich pacjentow na pęczki i niekoniecznie bedzie wygladal na przejętego czy zmartwionego, nie bierz tego do siebie. O terapii musisz pogadac z psychologiem, ale psychiatre tez zapytaj. Nic sie nie boj, wszystko bedzie OK, ale nie mozesz niczego ukrywac: jak masz jakies dziwne wkręty, glupie mysli, matrixa czy cokolwiek takiego - powiedz lekarzowi. Nie przejmuj sie jego reakcją, widzial juz zapewne wiekszych "wariatow" ;) Powodzenia :)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez linka 09 sty 2010, 12:37
christina122, neurolog stwierdzić nerwicy nie za bardzo może jak już napisał Majster, ale za to świetnie może sobie dać radę w wykluczaniu tego czego się boisz - nie masz tętniaka, wylewu tym bardziej ......
Pisałaś wcześniej, ze dostałaś Zomiren doraźnie od neurologa - jak będziesz miała ataki bierz go - on od tego jest, ale wizyta u psychiatry jest niezbędna, powinien zapisać ci leki na stałe.
Co do terapii - ile na nią chodziłaś?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez christina122 09 sty 2010, 20:29
Chodziłam do psychologa, ale nie na terapie, ponieważ stwierdziła, że nie jest potrzebna mi terapia.
Chodziłam tylko do psychologa i uczyła mnie jak być asertywną...:/

przez linka 09 sty 2010, 21:19
christina122, no to zdecydowanie jeśłi to jest nerwica lękowa a na takową wygląda - terapia jest potrzebna ......
Idź najpierw do psychiatry - żeby postawił diagnozę i dał leki a potem do psychologa na konkretną terapię.
Przyjaciel forum

Sortuj wg