Jakie są przyczyny waszych lęków?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Jakie są przyczyny waszych lęków?

przez Paranoja 12 sty 2010, 09:10
mama, szkola,
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Donkey 12 sty 2010, 09:24
świat. przyszlość.

przez polakita 12 sty 2010, 11:27
Donkey, Paranoja, chodzi mi nie tyle o to czego się boimy (bo ja wiem że bać się można wielu rzeczy a przede wszystkim życia), tylko dlaczego jest w nas tyle lęku... skoro inni się tych samych rzeczy nie boją i śmiało prują do przodu. Jakie wydarzenia sprawiły że powstaje w nas tyle lęku (wydarzenia czy inne sprawy, nie wiem...), i że nie potrafimy sobie z tym poradzić, tzn. pokonać lęku i wyjść na prostą? I te problemy gdzieś upychamy w sobie, udając że jest ok, a tymczasem nie jest ok...
polakita

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Donkey 12 sty 2010, 12:58
Polakita- skąd we mnie tyle lęku? Chyba stąd że zostałam odrzucona przez najbliższą osobę, ktorą bardzo kochalam. Myślałam że pęknie mi serce.

przez paradoksy 12 sty 2010, 14:22
może banalne, ale .. pieniądze. a raczej ich brak.
paradoksy

przez Paranoja 12 sty 2010, 14:29
nie banalne, ja rowniez mam z tym problem i wiem ze gdybym chociaz z tym problemow nie miala to polowa moich lękow by znikla.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Bylejaka 16 sty 2010, 00:00
Przede wszystkim dziecinsto-a moze jego BRAK!!! Molestowana przez ojca, brata mojej mamy, wykorzystana przez pierwszego chłopaka.
Niewiem co sie ze mną stało, niewiem co się ze mną dzieje...!!
Jak ktoś ma duszę i ciało, podobno ma jeszczę nadzieję.
Wśród tłumu wyprana z rozumu.
To życie jest moje czy czyjeś...??

przez realista 16 sty 2010, 00:20
dzień codzienny i kłopoty z przeżyciem
zmartwienia
praca będzie lub nie
kasa
zdrowie

kolejność nie ma znaczenia.
realista

przez Zachmurami 16 sty 2010, 00:22
Ansthasse, zdesperowany1 - zapraszam Was do mojego wątku w dziale Medycyna Niekonwencjonalna, bo widzę że macie już co nieco doświadczeń związanych z hipnozą:D

A nikt doswiadczony nie chce pisać. Buuuu :cry:

Oto link:
kto-mnie-zahipnotyzuje-t18673.html

PS>
zdesperowany1, ja również myslałam o Gutkowskim...

przez luciana 28 sty 2010, 17:16
Moją przyczyną zaburzeń lękowych jest zdjagnozowana przez pania psycholog niska samoocena i niskie poczucie łasnej wartości. Niestety jest to cecha którą odziedziczyłam po mamusi, która również jest chodzącym kompleksem stąd to wycofanie spełeczne. Niską samoocene nie tyle odziedziczyłam co podpatrzyłam... Do tego doszło troche przykrych doświadczeń z mężczyznami i deprecha gotowa.

przez realista 28 sty 2010, 17:37
luciana napisał(a):Moją przyczyną zaburzeń lękowych jest zdjagnozowana przez pania psycholog niska samoocena i niskie poczucie łasnej wartości. Niestety jest to cecha którą odziedziczyłam po mamusi, która również jest chodzącym kompleksem stąd to wycofanie spełeczne. Niską samoocene nie tyle odziedziczyłam co podpatrzyłam... Do tego doszło troche przykrych doświadczeń z mężczyznami i deprecha gotowa.

odpisałem Ci na privie, odczytaj, w ramach rekreacji :)
realista

przez wouldntitbegood 29 sty 2010, 06:32
wymagający ojciec, idealna matka, freudyzmy. szkoła.
and now i don't know why, but i still try to smile when they talk at me like i'm just a child
well, i'm not a child, i am much younger than that.

przez Ciśnieniowiec 29 sty 2010, 18:14
Jak u większości dzieciństwo.
alkoholizm ojca, matka i jej nadpobudliwość i lęki przed tym co ludzie powiedzą, kłótnie, brak przestrzeni w domu-> samotność małego mnie, poczucie winy, brak miłości, brak zainteresowania moją osobą, niespełnione małe dziecinne marzenia(klub piłkarski, rower, amiga 8) , zabawki itd), poczucie że jestem gorszy od innych, brak zainteresowania nauczycieli, którzy zamiast pomóc mi rozwijać talenty, ograniczali swoją rolę do stawiania ocen i promowania swoich pupili olewając innych->alk, papierosy, dragi, dorosłość w ciele dziecka i stracone dzieciństwo, brak autorytetów wśród najbliższych, autorytetami stali się starsi koledzy-> liceum= całkowite olanie nauki, ale mimo to skończyłem je z przyzwoitymi ocenami, wieczne imprezy, autodestrukcja , wiele złych rzeczy jak kradzieże itd, pierwsze depresje -> okres po liceum, poczucie że straciłem dzieciństwo i czas kiedy chodziłem do szkoły, pierwsza praca i poczucie, że marnuję w niej czas, kolejne prace to samo, początek toksycznego związku, dalszy ciąg autodestrukcji, chęć zmiany, stany depresji -> mała metamorfoza, porzucenie imprez, próba studiowania-nieudana, wewnętrzny rozwój, próba "normalnego" życia, założenia rodziny i pracy- nieudana-> nerwica lękowa i depresja
Mam nadzieję, że ktoś zrozumie o co mi chodzi :smile:

przez realista 29 sty 2010, 18:37
nie wyobrażam sobie w domu wódki, ale mimo to są inne sytuacje, powody, które działają destrukcyjnie na całe życie...

Tak chyba jest zawsze, gdy ludzie robią sobie dzieci, podczas, kiedy nie powinni ich mieć w tym wieku lub nigdy.
realista

Sortuj wg