Kilka metod na pokonanie lęku

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez montana28 29 maja 2015, 00:35
HEJ WSZYSTKIM , JA OD 6 LAT CHORUJE NA NERWICE LEKOWA OD 6 LAT BOJE SIE WYCHODZIC DALEKO SAMA . JAKIS CZAS TEMU POZNALAM CHLOPAKA I ZAKOCHALAM SIE DO BOLU ALE ZERWAL ZE MNA PRZEZ CHOROBE BO BALAM SIE DO NIEGO POJECHAC NAWET Z NIM SAMOCHODEM BALAM SIE POJECHAC . NIEWIEM JAK GO ODZYSKAC KOCHAM GO ALE ON CHCIALBY DZIEWCZYNE KTORA BEDZIE Z NIM CHODZIC DO ZNAJOMYCH I OGOLNIE SIE Z NIM WIDYWAC . BLAGAM PORADZCIE MI COS CHCE ZYC I CIESZYC SIE ZYCIEM JAK MAM OPANOWYWAC SWOJE LEKI

przez Arasha 29 maja 2015, 00:38
montana28, jak chcesz, żeby więcej osób przeczytało Twojego posta to załóż temat w dziale Witam. Pozdrawiam ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Denial 07 cze 2015, 10:42
Polecam książkę: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,1 ... id,84.html

Wiem, gruba książka i tak dalej, ale zawiera dużo ćwiczeń i wskazówek do uczciwego zabrania się za siebie. Może się komuś przyda...
I sing the body electric...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez diners21 01 lip 2015, 11:19
Cięzko jest samemu poradzić sobie z tą chorobą, ja zacząłem korzystać z usług psychologa i uczęszczam na leczenie nerwicy we wrocławiu - polecam takie rozwiązania jeśli ktoś nie może sobie sam poradzić z tym tak jak ja. Teraz czuję się troszkę lepiej ale nadal to nie to wię czeka mnie jeszcze dłuuga droga.
Ostatnio edytowano 01 lip 2015, 11:20 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto link - złamanie Regulaminu.

przez charakterny 24 lip 2015, 15:23
Czesc Wam

Najlepsza metoda na pozbycie sie atakow paniki / lekow i w koncowej fazie juz tylko objawow niepokoju, jest odstawienie wszelkich lekow(moze byc pod kontrola lekarza, ja to zrobilem bez) i rozpoczecie treningow, najlepiej wytrzymalosciowych .
Najlepsza jest jazda rowerem (zaczac nalezy " malymi kroczkami" i powoli zwiekszac dlugosc treningu) przy treningach nalezy tez uwzglednic odpowiednia diete, czas na regeneracje po treningu/dosrateczna ilosc snu. W ten sposob pozbylem sie przed 10 laty wszystkich swoich lekow . Pamietam jak probowalem pisac tu o tym, ale nie bardzo kto chcial sluchac, bo wszyscy wierzyli w "pigulke cud" a takiej niestety nie ma, Tylko kazdy sam moze wyjsc ze swoich lekow i najlepiej zaczac od " teraz " .

Pozdr...

przez TOKEO 24 lip 2015, 15:47
Lęk jest często wynikiem zaburzeń lub traumy, przez którą się przeszło. Pokonanie go nie należy do najprostszej sprawy. Ze swojej strony zapraszamy na terapię u specjalistów, którzy mają doświadczenie w pokonywaniu lęku, strachu, paniki. Zapraszamy na indywidualne sesje online na platformie TOKEO. Z psychologiem można się teraz połączyć w zaciszu swojego domu, łatwo i wygodnie.
Podczas terapii online można pozostać ANONIMOWYM! Nie trzeba się martwić i przejmować tym, co kto o nas pomyśli.
ZAPRASZAMY na www.tokeo.pl

przez charakterny 24 lip 2015, 16:00
re; Dodam ze moje ataki byly spowodowane trauma z dziecinstwa i wlasnie tam gdzie nie pomagaja zadne terapie,jak to bylo w moim przypadku, zadne leki, psycholog, akupunktura, bioenergioterapia, yoga itp itd ... skuteczny moze byc wlasnie sport i tylko sport.

przez Psychomedic.pl 27 lip 2015, 17:42
Sytuacja, która Pani opisuje musi być dla Pani bardzo trudna. Warto zastanowić się dlaczego tak się dzieje, ponieważ w leczeniu nie tylko objawy są ważne, ale przede wszystkim przyczyny. Właściwa diagnoza jest bardzo istotna w zaburzeniach lękowych, pomaga dobrać odpowiednią metodę leczenia. Najczęstszym rozwiązaniem jest wizyta u psychiatry, który przepisze odpowiednie leki aby trochę zmniejszyć lęk, a następnie równolegle psychoterapia, połączona z treningami behawioralnymi np. podróżowania, ale o tym zadecydujecie wspólnie z psychoterapeutą jaka metoda pracy dla Pani będzie najlepsza i do zaakceptowania. Więcej o błędnym kole lęku :
http://www.poradniapsychologiczna.org/w ... edne-kolo/
Zespół Kliniki Psychomedic.pl

przez charakterny 28 lip 2015, 13:37
Psychomedic.pl napisał(a): Właściwa diagnoza jest bardzo istotna w zaburzeniach lękowych, pomaga dobrać odpowiednią metodę leczenia. Najczęstszym rozwiązaniem jest wizyta u psychiatry, który przepisze odpowiednie leki ....

https://www.youtube.com/watch?v=oRyy4FrRh6Y

https://www.youtube.com/watch?v=F1eOsdpuFTI

https://www.youtube.com/watch?v=s_D76MX0VNY

https://www.youtube.com/watch?v=rVostO9 ... C72EAFB600

przez madzia131323 24 sie 2015, 18:30
mi jedyne co pomaga to piwo . i wtedy czuje sie jak kiedys... wiem ze to zła metoda ale nie mam juz sil do tej choroby :hide: lekarz kazal mi wychodzic do miejsc ktorych sie boje ale nie mam motywacji boje sie a jak juz pojde to nie moge wytrzymac tak strasznie sie poce i ledwo oddycham :x :x :x

przez Longoberd 20 wrz 2015, 20:32
Takie różne metody pomagają mi do pewnego stopnia, czasami jakieś tam głębokie, miarowe oddychanie czy inne sztuczki faktycznie odprężają i dają ulgę. Czasem się udaje, czasami nie. Jednak na naprawdę silny stres mi nie pomaga niemal nic i chyba musiałbym wziąć zawrotną dawkę psychotropów by to coś dało.

przez <*)))>< 24 wrz 2015, 13:33
Słuchanie muzyki w słuchawkach (gdziekolwiek się jest), na dworze, w domu. Wykonywanie ćwiczen z muzyką w sluchawkach + skupienie sie na muzyce i na wykonywanych ćwiczeniach = sukces.

przez Siarlek 06 paź 2015, 18:06
charakterny jebnij się w głowę jak mogę cię prosić.
To że masz jakąś subtelną nerwicę, z którą żyjesz bez leków, czy to że leki ci nie pomogły. NIe oznacza, że powinieneś nakłaniać ludzi do zaprzestania leczenia.
Niektórzy mają naprawdę poważną nerwicę czy depresje, która wymaga wdrożenia farmakologii - poważnej.
Jeśli chodzi o spamowanie jakimiś filmami to lepszy posłuch zyskasz na stronie opsychiatrii.pl albo fronda.pl. Wiadomo, że leki są skuteczne i że uratowały wiele istnień!
Idż spamować rowerami i modlitwą i filmami gdzie indziej.
Nie mogę słuchać tego pierdolenia.
Leczenie zostaw lekarzom a ty się zajmij swoim życiem
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez prince1904 26 paź 2015, 00:19
mam Zespół Jelita Drażliwego, którego częstym skutkiem jest rozwolnienie co często mnie dotyka podczas sytuacji stresowych i wtedy dodatkowo przejawia się u mnie lęk przed brakiem w pobliżu toalety, jakiegoś wyjścia do miejsca gdzie nie ma toalety i wszystko co z tym związane, czy ktoś ma jakiś sposób, żeby sobie z tym radzić? Cały czas próbuje się na to pozytywnie nastawiać, ale to nie wystarczy :(

Sortuj wg