Kilka metod na pokonanie lęku

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Majkel86 28 lis 2013, 15:05
Heh to przeszłość mamy bardzo podobną :P no ja jedynie fajek nigdy nie paliłem i nie palę :)
Teraz też staram się jak najbardziej dbać o swoje zdrowie, w miarę dobra dieta, dużo sportu, żadnych używek, no jedynie jakieś piwko czasem ale i tak zazwyczaj przegrywam z nerwicą ;)

przez wiejskifilozof 07 gru 2013, 15:44
Ja stosuję metodę, skupiam się na teraźniejszości.Nie myślę o przyszłości. To pomaga :smile:

przez Majkaa 07 gru 2013, 23:20
A jak dajecie sobie radę gdy musicie zrobić szkolenie dla grupy osób ? Dla mnie to koszmar!!! Nie potrafię, jest gorzej niż myślałam. Na samą myśl pocą mi się ręce :(
"Trzeba żyć, a nie tylko istnieć "

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rX_ 22 gru 2013, 03:00
Majkaa, Dla mnie wystąpienia przed grupą ludzi to jakaś masakra, unikam tego jak ognia, nienawidzę za to studiów :/
rX_

przez najeczka 22 gru 2013, 10:26
Zastanawiam się czy znacie jakieś sposoby, aby poradzić sobie z nerwicą, która objawia się hipochondrią? Ciągle wyszukuję jakiś chorób, martwie się, że przestanę oddychać, albo przestanie mi bić serce, sprawdzam puls itp. Mówię sobie, że nic się nie dzieję i jakoś przeżywam kolejny dzień ale powoli tracę siłę i już nie wiem co z tym robić....

przez SmutnyLysy 23 gru 2013, 16:13
Meczące manie, sam kiedyś takie miałem.
Ktoś Cie prowadzi? Jakaś terapia czy nie miałeś do tej pory styczności?
Mi jakoś to przeszło generalnie, ale czasem sam się boje jakiś nowych objawów...

przez najeczka 23 gru 2013, 21:28
Nie narazie nie mam żadnej terapii, jeszcze nie byłam u psychologa a ni nic. Zastanawiam się jak przetrwać święta i nie zwariować. To naprawdę przerażające, każdy ból głowy czy cokolwiek i ja już myślę, że umieram. W dodatkuy teraz leżę w domu z zapaleniem oskrzeli więc wkręcam sobie najgorsze rzeczy...

przez violet_hair_ 29 gru 2013, 20:53
Było tu coś takiego jak radzić sobie z lękami (atakami) w nocy? Co wtedy robić?
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez Denial 10 sty 2014, 13:12
Dobija mnie i bardzo mi przeszkadza lęk przed rozmowami telefonicznymi. W końcu się przełamuję i dzwonię/odbieram (bo próby uspokojenia się nie działają), ale serce wali mi tak, że robi mi się słabo i ciemno przed oczami. Wiem, że sporo osób ma podobne problemy. Czy ktoś ma na to jakiś sposób? Szukam pracy i naprawdę czarno to widzę... Chcę się jakoś ogarnąć :(
I sing the body electric...

Re: Kilka metod na pokonanie lęku

przez xTosia 12 sty 2014, 12:15
whiteblackchocolate napisał(a):Ja mam tak, że w miejscach publicznych po prostu wkładam mp3 w uszy i częściowo ten cały lęk jest "zagłuszony" muzyką. Mózg zajmuje się przetwarzaniem dźwięków, nie produkcją myśli lękowych. Jeszcze przed wyjściem zapuszczam sobie jedną z ulubionych piosenek i.... jazda na zewnątrz. Jest łatwiej.

Robię dokładnie tak samo :great: Jakiaś energiczna, ulubiona muzyka i od razu lepiej :)
Co za dzień, pewnie będzie padać...-Kłapouchy

Nie ma czegoś takiego jak porażka, jest tylko informacja zwrotna. Jeśli coś źle zrobiłeś to znaczy, że odkryłeś kolejny sposób, który nie działa i jesteś o krok bliżej od znalezienia tego, dzięki któremu osiągniesz swój cel-Michael Jordan

przez Aluś 19 sty 2014, 17:23
1.Medytacja- jest bardzo dobra na kiepskie stany :/ człowiek uczy się skupienia uwagi na jednej rzeczy lub myśli po pewnym czasie może sam dojść do wniosku jak przeciwdziałać mechanizmowi błędnego koła które znów wywodzi się z negatywnego myślenia.

2.Sport-bardzo dobrze dotlenia organizm człowiek po 30 min czuję się jak nowonarodzony (gorzej z silną wolą ale nią też są sposoby) :-)

3.Nie działać przeciw sobię iść za głosem serca (nie wywoływać konfliktów wewnętrznych)

Mam nadzieje że będzie pomocne
Obrazek

Chciałem zmienić świat. Doszedłem jed­nak do wnios­ku, że mogę je­dynie zmienić siebie

przez MaReKCe 05 lut 2014, 01:12
Mam pytanie odnośnie podróży pociagem, mnie dreczą wtedy paskudne duszności. Jak sobie radzicie w takich sytuacjach? Jest to jedno z trudniejszych wyzwań dla mnie. Ostatnio w wakacje jechalem kilka godzin pociągiem i o ile początek był spokojny i obiecujacy to im bliżej byłem celu tym bylo gorzej. Pojawia się taka obłedna myśl by jak najszybciej wysiąść bo sie zaraz uduszę, tylko nie ma jak wysiąść z jadącego pociągu. Co gorsza pociąg to nie tramwaj czy autobus i mam poczucie mniejszej kontroli nad sytuacją. Nie biore i nie chce brać leków więc próbuje na wszystkie możliwe sposoby oszukać nerwice czy to żuciem gumy, lub ćwiczeniami rozluźniającymi, czy też zjedzeniem czegoś bardzo słodkiego przed podróżą, słuchaniem muzyki w słuchawkach, czytaniem. Niestety czego bym nie próbował to podróź staje sie nie do zniesienia, Może macie jakieś swoje patenty, które Wam pomagają w trakcie dalszych wypraw, a które móglbym przetestować na sobie?

Marek

przez hnjjofybdHG0w 05 lut 2014, 14:08
a ja mam przy sobie lekkie leki uspakająjące które raczej działają jak placebo, ale grunt, ze pomagają doraźnie;)

-- 05 lut 2014, 13:33 --

xTosia napisał(a):
whiteblackchocolate napisał(a):Ja mam tak, że w miejscach publicznych po prostu wkładam mp3 w uszy i częściowo ten cały lęk jest "zagłuszony" muzyką. Mózg zajmuje się przetwarzaniem dźwięków, nie produkcją myśli lękowych. Jeszcze przed wyjściem zapuszczam sobie jedną z ulubionych piosenek i.... jazda na zewnątrz. Jest łatwiej.

Robię dokładnie tak samo :great: Jakiaś energiczna, ulubiona muzyka i od razu lepiej :)

to też dobra metoda - ale jak nie wezmę mp3 to też wpadam w panikę:P

przez AddictGirl21 05 lut 2014, 21:14
Aluś napisał(a):1.Medytacja- jest bardzo dobra na kiepskie stany :/ człowiek uczy się skupienia uwagi na jednej rzeczy lub myśli po pewnym czasie może sam dojść do wniosku jak przeciwdziałać mechanizmowi błędnego koła które znów wywodzi się z negatywnego myślenia.

2.Sport-bardzo dobrze dotlenia organizm człowiek po 30 min czuję się jak nowonarodzony (gorzej z silną wolą ale nią też są sposoby) :-)

3.Nie działać przeciw sobię iść za głosem serca (nie wywoływać konfliktów wewnętrznych)

Mam nadzieje że będzie pomocne

"Nie wywoływać konfliktów wewnętrznych" --- BARDZO MĄDRE STWIERDZENIE!
...and I will pay for my sanity...<Efevelon 75mg, Perazin 200mg>

Sortuj wg