Kilka metod na pokonanie lęku

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Kilka metod na pokonanie lęku

przez *Wiola* 09 maja 2010, 00:23
wysoczanin
Niestety ale nie ma. Można tylko porobić badania, aby wykluczyć np chorobę serca , tarczycy itd. Ja mimo wielu lat walki z tym paskudztwem , czasem szukam jeszcze jakiś somatycznych przyczyn. Ale to jest jeden z objawów tej choroby.
Moderator

przez wysoczanin 09 maja 2010, 20:52
ehhh... i może to szukanie też stoi na drodze do znacznej poprawy sytuacji... a jakieś choroby najczęściej mylone z nerwica?? bo w sumie jak lekarz nie wie to łatwo zwalić na nerwicę... mi np pierwszy atak po alkoholu się zdążył i ciągle mi się najgorsze zdążają tylko po alkoholu...

a co do tych technik to przed Autogennym treningiem Schulza mozna jeszcze puścić sobie Jacobsona;) dziś będę testował;)

przez *Wiola* 09 maja 2010, 22:49
Nerwica pod wiele chorób się podszywa. Ale chyba najczęściej są to problemy z nadczynnością tarczycy właśnie, daje to bardzo podobne objawy. Porób podstawowe badania , jak wszystko będzie ok, to zaakceptuj diagnozę. Tutaj się dowiedziałam, że ludziom często pierwsze ataki pojawiają się np po trawce. Nie wiem dlaczego tak jest , ale cos jest na rzeczy.
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wysoczanin 10 maja 2010, 17:43
Wiem, że mam nerwicę, ale dlaczego zawsze po alkoholu atakuje? To mnie zastanawia!! Z trawką to się zgodzę w 100% bo też kiedyś spróbowałem, a teraz jak widzę trawę to od razu mi się robi gorąco i muszę wyjść...

Co do badań to miałem podstawowe zrobione tydzień temu i wszystko ok. Dostałem skierowanie do kardiologa i czekam.. tylko z tą nadczynnością czy niedoczynnością to jest tak ze hormon tsh jest ok(i często jest ok nawet gdy się ma ww chorobę) i trzeba by zrobic jeszcze badania t3 i t4, ale lekarz mi tego nie przepisał i sam się wybiorę. Denerwuje mnie tylko ten ból w całej klatce i na plecach. Mam go już od lutego po tej imprezie z %% i to mnie dobija... nasila się gdy biorę głęboki oddech, albo biegam(przynajmniej ostatnio po bieganiu mnie dopadło).

[Dodane po edycji:]

ehh chyba już nie mogę edytować;/

cholesterol jedynie był ponad normę!

przez fabio9 13 maja 2010, 23:11
do :Wysoczanin

Ja mam dosyć podobnie.Tzn tez mialem w lutym impreze i też po niej w zasadzie sie zaczęło nasilenie. Ale to chyba wina osłabienia organizmu po tzw Imprezie zakrapianej. Ja po raz pierwszy wtedy mialem tak ze nie pamietalem dokładnie wszystkiego , a nigdy mi sie to nie przydażyło. A od lekarza tez dostalem Kardiologa bo na ekg bylem i powiedzial ze mam nierówny rytm, robilem jeszcze krew i to wsio nic wiecej mi nie chcieli robic (3lekarze)po powiedzieli ze to ewidentna nerwica i jedynie do psychiarty moga skierowac ale nawet do niego skierowanie nie potrzebne:).

A oddech.Hehe tez sprawdzalem:) wstrzymywanie oddechu i biedanie i czułem sie po tym słabo. a po jednym takim pojechalem na dyżurke bo nałykałem sie powietrza (łykawica tez nerwicowy objaw). No i to tyle wiadomo ze cieżko o wysiłek jak człowiek czuje sie słaby ale uwierz ja niby osłabiony przekopalem pół ogródka i nawet zadyszki nie dostałem a czasami dostaje siedząc przed komputerem tak to jest:)

Jesli nie byles u psychiatry to lepiej idz tylko najpierw sie upewnij do kogo idziesz. moim zdaniem to bardzo wazne jesli ktos ci jakiegos poleci nie czekaj.
"Mroczny pasażer ze mną jedzie, siedzi obok choć tyle pustych siedzeń"

przez front247 14 maja 2010, 17:57
dokładnie:)
mam to samo,nieraz cały dzien jest ok ,tzn. jezdze na rowerze,biegam,gram w piłkę i nic, a jak jest zle to mysle ze zawalu dostanę i zadyszka łapie i kłucie w sercu a...nic nie robie tylko siedze przed tv:) ehhh

przez j.will 19 maja 2010, 22:37
mi jeśli moge się z wami podzielić i zechcecie przeczytać to co wiem z moim doświadczeń często jako pierwszy objaw lęku występuje brak śliny więc po prostu żuje gume to mi bardzo pomaga :)

przez fabio9 21 maja 2010, 23:48
:) no tak, mi żucie gumy pomaga nie tylko w zwalczaniu objawów nerwicy:D. Musze czyms zając szczenkę. A czy pierwszy... nie wiem chyba każdy ma inaczej. U mnie objaw suchosci pojawil sie tak jakos po pierwszych wizytach u znachorów czyli ze już mnie zdiagnozowali:P Ale co racja to racja .
"Mroczny pasażer ze mną jedzie, siedzi obok choć tyle pustych siedzeń"

przez tomy 1939 21 lip 2010, 13:37
Witam serdecznie wszystkich nerwusów,otóż od tygodnia faszeruje się "potasem" w dawce 2000mg,są to tabletki rozpuszczające się w wodzie i po nich czuję się wręcz rewelacyjnie,mogę nawet pokusić się o stwierdzenie że czuję się o 50 proc.lepiej aniżeli w okresie ostatnich 4 lat.Co zauważyłem,że przede wszystkim w końcu zacząłem oddychać pełnymi płucami,a w sytuacjach stresowych nie mam już czegoś takiego że serce wali mi jak młot,oraz uczucie dziwnego paraliżu głowy,wiem że to troszkę dziwne bo to dopiero tydzień czasu,a zarazem co niektórym może się to wydać troszkę prymitywne,ale ja sam jestem w szoku :D Oprócz potasu zażywam także magnes oraz omega3,przy czym dwa ostatnie suplementy biorę już prawie dwa miesiące.Badanie krwi na pierwiastki zrobię dopiero po przyjezdzie do Polski,ale zastanawia mnie jedno,czy niedobór potasu może mieć jakiś wpływ na nerwice????

przez *Monika* 22 lip 2010, 00:16
tomy 1939, Tak...ale potasu nie mozna przedawkowac!

Kto Ci go przepisał, jest na recepte?

Ale ciesze sie,ze Ci sie polepszylo :-)
Obrazek
Główny Moderator

przez tomy 1939 22 lip 2010, 16:24
Monika1974,ja zakupiłem tabletki musujące w jednym z niemieckich hipermarketów oczywiście na terenie Niemiec,jest to kalium plus magnesium z vitaminą C,jedna tabletka zawiera kalium 1000mg,magnesium 300mg,vitamin C 200mg,a dodam że przez parę tygodni wcześniej brałem opipramol,przepisany przez mojego lekarza domowego,który odrzuciłem bo tak naprawdę czułem się po nim przymulony.Biorąc wczesniej sam magnes poczułem tylko to że jestem bardziej spokojny,ale w sytuacjach stresowych dalej miałem coś co przypominało skurcz serca przy których nie mogłem wziąć głębokiego oddechu,przy czym nie potrafiłem wydusić z siebie słowa. :smile: I nie chce tu nikomu wmawiać że jestem w pełni zdrowy,bo do ideału jeszcze daleka droga,ale muszę przyznać że jestem pod wrażeniem efektów.

przez *Monika* 22 lip 2010, 16:50
tomy 1939, :D

Myslałam,że zażywasz czysty potas, jest na receptę.
Obrazek
Główny Moderator

przez tomy 1939 22 lip 2010, 17:04
Monika1974 napisał(a):tomy 1939, :D

Myslałam,że zażywasz czysty potas, jest na receptę.

Nie no biorę to co ci podałem powyżej i jeszcze raz powtarzam że wydaje się to naprawdę prymitywnym rozwiązaniem,wiem o tym,ale zmagam się z nerwicą ponad 4 lata i uwierz mi że próbowałem naprawdę dużo aby sobie ulżyć w cierpieniu. :smile:

przez *Monika* 22 lip 2010, 17:10
tomy 1939, a moze poprostu nastał koniec Twoich dolegliwości.....taki zbieg okoliczności.
Chodzileś na terapię?
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg