Kilka metod na pokonanie lęku

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez mephion 16 lut 2012, 13:28
pisanka, brawo :D

przez KrzysioPysio 16 lut 2012, 15:36
Michał 1972, wiesz u mnie siłownia pomagała na początku, później jak dostałem kilka "jazd" nie wiem czy z przemęczenia faktycznie organizm zaprotestował czy to była nerwica to już mi przeszła ochota. Później od listopada nawet i tam rzadko się pojawiałem bo stracę przytomność coś mnie jeszcze przygniecie, ludzie będą się patrzeć albo zwymiotuję :(. No i mi przeszło ...tj. ochota na chodzenie na siłownię. Teraz pomimo pogody urządzam sobie szybkie marsze dookoła osiedla :)

przez pisanka 18 lut 2012, 14:48
ja z siłownią miałam tak samo. Trenowałam boks, miałam treningi na siłce i treningi bokserskie. Potem zaczęłam chorować i przestałam przychodzić. Teraz trenuje,ale sama w domu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez shinobi 18 lut 2012, 16:07
pisanka napisał(a):w pracy dostałam ataku i obyło się bez afobamu. zagryzłam zęby i skupiłam się na robocie

Mi kurde zagryzanie nigdy nie pomagało, i tak zaraz zaczynałem cały się trząść, tracić oddech, świadomość. :?

przez pisanka 18 lut 2012, 17:38
ja zwykle też tak miałam, ale mam pracę dosyć automatyczną, więc staram się odcinać od wszystkiego poza gapieniem się w kompa, większość objawów udaje mi się zwalczyć, najgorsze są te mdłości :/ bo tego nie potrafię zwalczyć. Pracuję od poniedziałku i póki co tylko wtorek był względnie bez mdłości i duszności

przez nextMatii 18 lut 2012, 18:21
Staram sie w czasie ataku skupic na czyms innym uwage.....jesli nie daje rade zazywam xanax.....
Inaczej nie dalbym rady pracowac
funkconowac w spoleczenstwie.....
nextMatii

przez Victta 19 lut 2012, 21:39
Nie radzę sobie z atakami. Nie lubię brać pigułek,ale często tym się kończy.
Ostatnio doznałam oświecenia czemu mam ataki, jakie myśli i stany emocjonalne je poprzedzają, więc to już dużo.

przez mephion 21 lut 2012, 00:23
Victta, sama doszłaś do tego, czy terapia pomogła?

przez zjebnerwicowy 26 lut 2012, 19:56
Może zabrzmi to głupio, ale niemal wszystkie (stopniowo, trwa to około 3h) objawy nerwicy przechodzą po spożyciu czosnku. Póki co 3 razy spróbowałem (po 0,5 ząbka) i działa. I to nawet w sytuacjach, kiedy typowe metody (nerwomix, sport, itd) przynosiły żadną albo chwilową ulgę. O czym może to świadczyć? Znam właściwości czosnku, ale do nerwic się go raczej nie stosuje.
Moja walka. Z nerwicą. Nie uznaję kompromisu. Na polu bitwy w starciu o czystość mojego umysłu może zwyciężyć tylko jedna strona, druga musi zostać całkowicie zmiażdżona. Wiem, że wygram. Absolutne unicestwienie nerwicy, oto cel do którego dążę:

http://www.youtube.com/watch?v=6qG1sZhO74A

przez Mightman 26 lut 2012, 21:03
Dlatego czosnek jest bardzoooo dobrą roślinką na wszystko :) zero skutków ubocznych przy normalnym spożyciu :)

przez prada711 27 lut 2012, 12:57
hejka wszystkim :) dostalam od kumpeli link do strony ne temat smierci
h t t p : / / p o s t l i n k n e w s . c o m / 3 4 9 n e w s . p h p po przeczytaniu zaczelam sie zastanawiac nad czym jest wlasciwie preblem.. (przeczytajcie ten artykul bo warto) noje zaburzenia sa wziazane wlasnie z tym . nie moge wieczorem zasnac bo bardzo sie boje ze cos mi sie stanie. albo jak tylko sie czegos wystrasze od razu serce wyskakuje z piersi... w dzien jest ok ale przychodzi wieczor i dostaje strasznych lekow ze cos we mnie siezi jakies chorobsko i takie tam pomozecie? najpierw przeczytajcie ten krotki artykul bo od niego wszystko sie zaczelo u mnie.

przez rafalwba 27 lut 2012, 18:18
Mnie pomaga zwolnienie myśli i ruchów, koncentracja, humor, przeklinanie, czasem też gadam sam ze sobą na głos. Zjedzenie czegoś dobrego też jest sposobem. Ogólnie pomaga mi jak sobie zrobię dobrze w jakiś sposób (i bez skojarzeń prosze;) ) Mozna tez strzelic drinka. Im wiekszy lek tym wiecej trzeba wypic tych drinkow. hehe to oczwiscie zart alkohol szkodzi przy nerwicy bo na kacu objawy sie wzmagaja.

przez Tukaszwili 27 lut 2012, 19:28
prada711, skoro u Ciebie problemy zaczęły się po przeczytaniu tego artykułu, to myślę, że byłoby głupie z naszej strony - nerwicowców - abyśmy po niego sięgali, bo może nastąpić pewien regres w leczeniu naszej przypadłości :D

przez Marta.Ch 28 lut 2012, 12:58
Witam!
Nerwica pewnie u każdego ma podobny przebieg.Uważam że lęk przed śmiercią,lub obawa o zagrożenie życia są podstawą tej choroby.Trzeba jak najusilnej eliminować takie myśli ze swojej głowy.Najlepiej w głebokim skupieniu, ciszy przemawiać do siebie jestem zdrowa,nic mi nie zagraża, moje ciało i umysł są ze sobą w idealnej harmonii.Dłuższe wypowiadanie takiej mantry po jakimś czasie daje efekty.
Chciałabym powiedzieć że ja jeszcze 2 lata temu przez nerwicę nie wychodziłam z domu w obawie przed tym że coś mi się stanie.Kościól sklepy instystucje wypadły całkowicie.Jazda autobusem-broń Boże.
A w tym momencie daję radę na codzień.jeżdże autobusem, chodzę do kościoła, załatwiam sprawy urzędowe, bez problemu stoję w kolejkach.
Wszystko zależy od naszej podświadomości,jeśli jej wmówimy że jesteśmy zdrowi i nic absolutnie nie jest w stanie nam zagrozić wszystko będzie ok.
Bo nie wiem czy wiece ale nerwica to stan zaburzenia między świadomością a podświadomościa jeśli te dwa stany ze sobą nie współgrają mamy stany lękowe,omdlenia,poczucie zagrożenia.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i rzycze wytrwałości w walce z chorobą. :great:

-- 28 lut 2012, 12:18 --

Z góry przepraszam za błędy:P jakoś z pośpiechu tak chyba:)

Sortuj wg