Kilka metod na pokonanie lęku

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez pisanka 21 sty 2012, 11:25
dziękuję za miłe słowa :) od rana siedzę "jak na szpilkach", spać nie mogłam, ale wzięłam leki i uspokajam się teraz. idę z narzeczonym, stwierdziliśmy, że lepiej będzie jak pojedziemy 30 minut wcześniej, żebym się oswoiła z miejscem, żebyśmy się nie spieszyli, nie szukali itp :) jestem spokojniejsza teraz :)

przez Mightman 21 sty 2012, 12:55
Bardzo dobrze że pojedziecie wcześniej zaaklimatyzować się w nowym miejscu to podstawa :) i naprawdę pamietaj że narzeczony Ci zawsze pomoże w razie potrzeby ale myśle, ba! nawet wiem że żadnej pomocy nie będziesz potrzebowała.

przez pisanka 22 sty 2012, 15:43
było super :) na początku ogarnęła mnie taka panika jak jeszcze nigdy, ale On cały czas trzymal mnie za rękę i na końcu nawet trochę chodziłam sama :) ale wyobrażacie sobie nerwicowca z milionem fobii przez godzinę w zamkniętym ciemnym pomieszczeniu? :D ale poradziłam sobie! i nie zwymiotowałam ;) w ogóle polecam wszystkim tę wystawę (opisałam relacje na swoim blogu www.mala-pisanka.blogspot.com) , myślę, że nawet trochę oswoiłam się z lękiem ciemności :) dzisiaj wieczorem idziemy do teatru, trochę się stresuje, ale będzie ok :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mightman 22 sty 2012, 17:15
:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

przez pisanka 23 sty 2012, 00:17
w pierwszym akcje dostałam ataku, zgasło światło, siedzieliśmy na samym środku rzędu, daleko do wyjścia, do tego człowiek dyszał obok jak lord vader... drugi akt ok ;) przeszło :)

przez Michał 1972 23 sty 2012, 00:31
Jutro zapisuje sie na silownie, myślę, ze to bedzie dobry sposob na pokonanie leku i walke z depresja.
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez pisanka 23 sty 2012, 08:46
ja zaraz idę do lekarza, planuję iść na terapie

-- 26 sty 2012, 23:50 --

http://kwejk.pl/obrazek/876275/moment,g ... belku.html ^^ często tak mam :D

przez sony 29 sty 2012, 19:16
Mi pomaga:
bardzo głośnie słuchanie muzyki, najlepiej w samochodzie jak nie słyszę swoich myśli
bardzo szybka jazda samochodem - duża dawka adrenaliny (chociaż psychoterapeutka powiedziała że to zachowanie autodestrukcyjne :shock: )
sex
sport (przekopanie ogródka też pomaga) chociaż nielubi, ale jak się skatuje fizycznie, rzeczywiście pomaga - jutro pierwszy dzień na siłowni :)
woda do picia z dużą ilością lodu, nie wiem dlaczego ale uspokaja
pisanie tego co czuje, myślę i jak mi ciężko z moimi lękami

przez namiestnik 29 sty 2012, 19:27
ogólnie zachowania autodestrukcyjne pomagają - choć są niestety autodestrukcyjne

patrz - jak ja mam podobnie. Z tym, że najlepiej czytanie ciekawej wciągającej książki.

słuchawki i mp3 też dobrze działają o ile muzyka jest taka, że działa wtedy wyobraźnia i zamiast patrzeć oczami to patrzę tymi wyobrażeniami.

zabawa ze zwierzakami też pomaga czasami

a gdzie piszesz? w kompie czy na kartce? i co robisz potem z tym tekstem?

przez sony 29 sty 2012, 21:31
Pisze w zeszycie, szybko i nie wyraźnie, nigdy nie czytam tego co napiszę. To tania forma terapii indywidualnej :)

przez pisanka 29 sty 2012, 21:40
pisanie pomaga fakt, ja zaczełam pisać bloga ^^ ale muzyka nie zawsze w moim przypadku, czasami jest odwrotnie, bo za bardzo emocjonalnie podchodzę do niej

przez nextMatii 29 sty 2012, 21:50
Ja pisze wiersze,tam zawieram swoje emocje od dziecka...to jakos mi pomaga....muzyka....zawsze....tez..
Medytacja....skupienie uwagi na swoim oddechu,wysilek fizyczny,sport....tanczenie emocji....
Aromoterapia,leczenie kolorami...proste stosowanie odpowiednich kolorow w swoim ubiorze..np by sie wyciszyc...etc
nextMatii

przez mephion 01 lut 2012, 18:15
Ostatnio jak dopada mnie lęk nie jestem w stanie nic zrobić, tym bardziej pisać. Lęk paraliżuje, uniemożliwia koncentrację, mogę się tylko zwinąć. Generalnie jednak przy umiarkowanym lęku twórczość jak pewnie każda inna forma ekspresji i wyrażania emocji może obniżać lęk. Mi nieraz bardzo pomagała.

przez pisanka 16 lut 2012, 10:40
w pracy dostałam ataku i obyło się bez afobamu. zagryzłam zęby i skupiłam się na robocie

Sortuj wg