Kilka metod na pokonanie lęku

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Chaosik 01 paź 2011, 13:46
Książka: "W życiu możesz wybierać" William Glasser

Polecam, dała mi 2 lata spokoju od nerwicy i depresji. Irytujące w niej jest tylko to jak wygląda (marny pseudoporadnik) i to że... nie mogę się już nad nią skupić.

Mam skierowanie na terapię grupową. GRUPOWĄ. Nie chcę, nie chcę, nie chcęęęęęęęęę!!!
Czy jeśli pójdę na indywidualną (jestem po 2 nieudanych próbach, pierwsze spotkania i dałam dyla) i tym razem wytrwam, jak myślicie...?
Pytałam doktorka czy jest inna opcja. Popatrzył w kartę i rzecze: "z takimi wynikami nie".
Wybaczcie off top, nie ten dział, nie ta strona, ale przeglądam i przeglądam i nie wiem gdzie to wypisać. Ratunku!!! Grupowa?!?!?!?

przez fizia 12 paź 2011, 20:21
Witajcie. Jestem tutaj nowa i mam nadzieje ze ktoś mi pomoże.Czy wiecie, gdzie można kupić książkę metoda 1000 kroków.Czytalam na forach ze zadania które tam sie znajdują pomagają rozwiązywać codzienne problemy związane z lękami. Szukałam ją, ale jakoś nie moge znaleźć. Proszę napiszcie gdzie ją kupić

przez Zmęczonyyy 12 paź 2011, 20:46
@fizia
Jeśli nie jesteś spamerem (zróbmy takie wstępne założenie, choć już mam wątpliwości), to musisz wiedzieć, że ta metoda, to próba wyłudzenia pieniędzy. Było już na ten temat.
Zmęczonyyy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Aitana 18 paź 2011, 20:27
PIOTRR - Zastanawiam sie tez nad akupunktura ale tu zdania sa podzielone. Ktos moze tej metody probowal i moze sie podzielic jakimis "wrazeniami?[/quote]

Ja chodzilam na akupunkture. W zeszlym roku, wzielam chyba 8 zabiegow, pomoglo, tak ze nawet wsiadlam sama w samochod i pojechalam 100km. Ale wtedy bylam jeszcze w nie najgorszej formie, chociaz i tak bylo ciezko ale porownujac dzisiaj to wtedy bylo dobrze. Pare miesiecy temu bylam na hipnozie i rewelacja, to mi najbardziej pomoglo, jednak kiedy po paru tyg zaczelam zle sie czuc powinnam isc na nowo na hipnoze( bo nieraz potrzeba kilka seansow), a ja mieszkam za granica i dopiero za 2 miesiace bede w Polsce( hipnoze robilam w POlsce). No i niestety posypalam sie totalnie. Nie wychodze sama z domu, boje sie doslownie wszytskiego, nawet sama zostac w chacie. Musialam zaczac brac tabletki, biore anafranil 10mg. Dzisiaj 3 tabletka, jak na razie to bym spala na stojaco, zero apetytu i dzisiaj w sklepie z ciotka mialam lekki atak, ale tak jest na poczatku brania wiec ok. Mam tylko nadzieje ze ta sennosc mi przejdzie, za to wczesniej moglam spac do 10 rano a od kiedy biore leki budze sie o 5:45 rano. Paranoja jakas. Ja bardzo dlugo korzystalam z naturalnych metod i bardzo mi pomagaly, ale z tego ze jest poza krajem mam ograniczony dostep, a w pos]lsce miaalm juz wszystkich obeznanych. Probuj bioterapii mi bardzo pomogla, wyciszyla, ale chodzilam regularnie, odblokowuja kanaly energetyczne i jak jest ptrzeplyw energi to cialo inaczej funkcjonuje. CHodzilam tez na regresing-tez pomoglo w jakims stopniu, ale najlepsza dla mnie byla hipnoza

pozdrawiam

przez Paweł BaX 04 lis 2011, 13:21
Jedyną, moim zdaniem metodą na pokonanie lęku jest odzyskać zadowolenie z życia. Ja to zrobiłem w ten sposób: podziękowałem mojej obłudnej rodzinie za współpracę, zacząłem robić to co lubię i na tym zarabiać, jedynym moim nałogiem stał się sport. Po prostu pewnego pięknego dnia stwierdziłem że żyję w jakiejś bańce i ją przekułem. To jest metafora bo moja przemiana trwała kilka lat.
.....::::: JAK REALIZOWAĆ CELE :::::.....
......::::: http://ZENHABITS.PL :::::......

przez dama kier 04 lis 2011, 13:30
fajną stronkę masz w podpisie

przez Paweł BaX 04 lis 2011, 19:16
dama kier: cieszę się, że Ci się podoba, sam ją prowadzę, to taki mój mały hołd, bo tego typu blogi wyciągnęły mnie z nieziemskiego bagna.

przez namiestnik 04 lis 2011, 21:25
brzmi rozsądnie to co napisałeś

ja mam właśnie kryzys z lękami

przez pysia28007 04 lis 2011, 21:42
:D szczerze wam powiem ze moja nerwica czasami doprowadz mnie do szaluuuu. a do tego doszla hipochondria. Jestem tym zmeczona i to bardzo. Biore hydroxyzyne 25 mg i to mi pomaga choc mnie usypia. Xanax nic nie zdzialam u mnie poza bolem brzucha :)
Mam tez swoj sposob przetestowany a mianowicie sex :) moze wydac sie wam to dziwne ale mi to pomaga, moj maz twierdzi ze czasami musze chyba udawac :P jesli wiecie o co chodzi. a jesli mam atak staram sie myslec o czyms milym tomnie jest proste ale przez te lata wypracowalam soebie juz system :) zycze powodzenia, a jak cos to piszcie

przez Paweł BaX 05 lis 2011, 17:15
a jesli mam atak staram sie myslec o czyms milym to nie jest proste ale przez te lata wypracowalam sobie juz system

O czym miłym sobie myślisz, że Ci to pomaga? Jestem ciekaw. Bo jeżeli marzysz o czymś i to Ci pomaga to może byś to marzenie zrealizowała i trwale by Ci było lepiej.

przez *Wiola* 05 lis 2011, 17:25
pysia28007, Mnie nie dziwi, też mi pomagał ;)

Niestety ataki miewam najczęściej poza domem , więc trudno z niego korzystać , pomijając inne ograniczenia :mrgreen:
Moderator

przez pysia28007 06 lis 2011, 11:32
Drogi Paweł BaX
Sporo marzen juz zrealizowalam
a myslenie o czyms w trakcie ataku jest jak walka muhameda ali z kliczko :) ciezko jest zapanowac nad soba i nad myslami . Z NERWICA WALCZE JUZ 20 lat wiec wiem co mowie. Nie jest latwo ale sie da.Wiem co mowie

-- 06 lis 2011, 10:38 --

a do tego wszystkiego wyprobowalam juz kazda forme psychoterapii ,kazdy lek. I co nic. Bylam gruba- schudlam myslalam ze to cos choc ciut pomoze nic. Bede sie z ta moja przyjaciolka meczy juz zawsze i na zawsze. Nie jest mily atak kiedy traci sie orientacje , biegnie przed siebie i nie mysli o sobie.pamietam jak moj maz zobaczyl moj pierwszy atak- tak sie zlakl ze wezwal pogotowie. a oni tylko hydro w zylke i juz. Zyje z nia 20 lat i juz powoli sie przyzwyczajam. Wiec nie gadaj mi o spelnianiu marzen, kazdy ma swoj sposob na zaponowanie jej, ja mam wlasnie taki i mi pomaga!!! Pozdrawiam wszystkich nerwuszkow :)

przez Paweł BaX 07 lis 2011, 15:05
ja z tym walczę 15 lat, też przeszedłem psychiatrów, psychologów, leki, odwyki bo potem brałem za dużo leków które popychałem alkoholem. Bałem się wyjść z domu, nawet odebrać telefonu. Zrobiłem tak jak Ty schudłem i dokonałem wielu zmian w moim życiu i nic. Po czym zastanowiłem się co tak naprawdę chcę w życiu robić i kim być. Zacząłem to powoli realizować. Okazało się że te moje lęki, wstręt, depersonalizacje były związane z tym że wiodłem nie swoje życie.

Moje marzenia które teraz realizuję, które dają mi poczucie godności (i tak się nimi cieszę, że nie muszę nic brać) pochodzą sprzed 20 paru lat. Było mi na początku ciężko że prawie ćwierć wieku mojego życia nadaje się do kosza. Ale się z tym pogodziłem i faktycznie zdrowieję.

Dlatego się spytałem jakie jest Twoje prawdziwe marzenie. Sorry ze uraziłem i nic nie narzucam.

przez kenny 08 lis 2011, 18:01
Może wtrącę swoje 3 grosze:
Ja jak się porządnie wybiegam tj. przebiegnę jakieś 7 kilometrów ( z przerwami, nie musi być aż tyle ) czuję się rewelacyjnie...całe ciśnienie okazuje się niezrozumiałe ale nie na dłuższą metę.

Sortuj wg