Czy to jest nerwica?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Czy to jest nerwica?

przez xray 06 sty 2010, 23:31
Witam wszystkich , pisze tu z prozba o pomoc. Czy to jest nerwica?
Moja sytuacja wyglada nastepujaco.
Od pewnego czasu jestem ciagle zestresowany (raczej bez powodu).. czuje lek nie wiem przed czym.Od jakiegos czasu zauwazylem u siebie problemy z oddychaniem , mam takie sytuacje gdy jestem zmuszony da ciaglego oddychania na "maxa".. nie moge nabrac do konca powietrza tak jak by moje pluca byly za male , jak by mi lezal ogromny kamien na klatce piersiowej ( takie mam uczucie ).
Zawsze bylem pelen energi , mialem ogromny apetyt .. ostatnio siedze ciagle zmeczony ( w szkole czy gdzie kolwiek ) , nie mam zabardzo ochoty na jedzenie.
Bylem z tym u lekarza rodzinnego 2 razy.. za pierwszym razem przepisal mi jakis lek rozkurczowy oskrzeli , wapno i jakis lek od kaszlu ( wtedy strasznie mnie meczyl kaszel ale juz dawno przeszlo ).
Przed swietami poszedlem ponownie poniewaz nie zauwazylem jakiej kolwiek poprawy.. przepisal mi lek Oxodil ktory biore do dzis.. i nie widze jakis zmian. Ktos mi zasugerowal ze moge miec nerwice lekowa.. i chcialbym sie Was zapytac.. moze ktos mial podobne objawy? Czy to jest nerwica?
Pozdrawiam serdecznie

Re: Czy to jest nerwica?

przez *Wiola* 06 sty 2010, 23:57
Witaj
Całkiem możliwe,że są to objawy nerwicy, ale powinieneś się gruntownie przebadać , by na pewno wykluczyć schorzenia somatyczne.
Moderator

przez xray 07 sty 2010, 00:13
W tym tygodniu ide ponownie do lekarza rodzinnego i poprosze go o skierowanie na badania..
Poczekam i zobacze jeszcze jak inni wypiedza sie na moj temat
Dziekuje..pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 07 sty 2010, 02:02
xray

Masz te same objawy co ja, doslownie identyczne. Nie chcę Cię straszyć. To napięcie , które masz w sobie. Ja leczę sie już, albo dopiero od końca października.Mam zespól depresyjno-lękowy.
Lekarz rodzinny niestety bez urazy moze okazać się niekompetentny zapisując Tobie jakies tam wspomagacze. Udaj sie do dobrego psychiatry oraz na terapie. Im wcześniej tym lepiej.
Ja tez przeszłam szereg badań.....bo przypisywałam sobie chorobe somatyczną.....te ciągłe kontrolowanie oddechu, ciezkosć oddechowa, chec zrobienia głebszego oddechu i niemożnosc jego wykonania, nastepnie przyspieszenie akcji serca, dusznosci, drętwienie.......znam to z autopsji. Na dzień dzisiejszy jest troszkę lepiej, ale niekomfortowo w 100%. Chodzę na terapie.

Odezwij się jak juz czegos sie dowiesz aprops swoich dolegliwości.
Obrazek
Główny Moderator

przez narthex 07 sty 2010, 02:03
xray tak sie zaczyna nerwica, musisz dzialac szybko poczytaj http://www.xxxxxxxxxxxxxxxxxxx i zastosuj sie do zasad suplementacji mozesz sie tez wybrac do psychologa i pogadac.
Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.
Arthur Schopenhauer

przez xray 07 sty 2010, 13:52
Dziekuje bardzo za odpowiedzi..czy wiek ma jakies znaczenie na nerwice? Mam 16lat.
Dziekuje za podanie strony , dowiedzialem sie bardzo wielu rzeczy , pomysle nad tym magnezem i omega3.Pozdrawiam

przez Donkey 07 sty 2010, 14:08
Wiek nie ma żadnego znaczenia. Nerwica nie pyta o wiek .

Sortuj wg