Witam wszystkich, jestem tu nowa

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Witam wszystkich, jestem tu nowa

przez *Monika* 05 sty 2010, 19:44
Kamciocha!

Tak jak powiedzieli moi przedmówcy...dobrze,że się zaczęłaś leczyć. Gorzej,ze chodzisz do lekarza rodzinnego. Bez urazy. Specjalista-to specjalista. Dobrze by bylo,żebyś trafiła do jakiegoś dobrego psychiatry. A jeszcze lepiej by było gdybyśposzła na terapię. Same leki Cię nie wyleczą. One mogą Cię conajwyżej uspokoić, ale problem nie zniknie. Prawdopodobnie musisz przerobić na terapii siebie, swoje uczucia, emocje, musisz poznać mechanizm swojej choroby i go zrozumieć. Wiem,że fajnie się komuś doradza, sama borykam się z zespołem depresyjno-lękowym, ale staram się jak mogę oddalić się od tej wstrętnej wyimaginowanej, wkręconej przez siebie choroby.
Trzymaj się, napewno sobie poradzisz...tego Tobie życzę.

[Dodane po edycji:]

Pawle 21!

Nerwice lekową mialam 13 lat temu. Wkręciłam sobie raka, po operacji guzka tarczycy. Też myślałam,że mi brakuje powietrza z powodu jakiejs choroby płuc. MIałam wszystkie mozliwe badania łączie ze spirometria oraz badaniem krwi z aorty,żeby procentowo sprawdzić ile tlenu dostaje się do płuc, chodziło teżo tzw. krew utlenioną i nieutlenioną. Jestem laikiem, nie wiem dokładnie o co chodzilo w tych badaniach. Wszystkie badania wyszły dobrze i w normie. PO terapii grupowiej lęki ustały. To było 13 lat temu.
Dlatego dobrze byłoby gdybyś przeszedł sie do psychiatry, a potem na terapiępóki to są początki. Im szybciej tym lepiej. Leki Cięwspomogą , a terapia uleczy (oczywiscie czeka Cie własny wkład pracy nad sobą).
Obrazek
Główny Moderator

przez Joaśka 05 sty 2010, 19:57
A mnie lekarz poinformował, że człowiek może mieć dolegliwości astmatyczne pomimo dobrych wyników spirometrii. Się zdziwiłam wtedy :shock: Na tle alergicznym - gdy spirometria jest robiona w czasie kiedy nie ma kontaktu z alergenem to jej wyniki są ok. I w moim przypadku miał zdecydowaną rację. Ja mam duszności i dolegliwości astmatyczne (choć samej astmy jako typowej nie mam) na zarodniki grzybów żyjących w roztoczach, których jak wiadomo w domu nie da się uniknąć, dlatego w okresie zimowym, gdy kaloryfery mocno grzeją i te roztocza się unoszą do góry - czasem mam problemy z oddychaniem. Największe ich stężenie jest właśnie o zmierzchu i w nocy. Jakoś sobie radzę - przez inhalacje i dokładne codzienne wietrzenie pokoju (w ciągu dnia co jakiś czas otwieram okno, i oczywiście dobrze wietrzę przed snem).
Dobrze byłoby, gdybyś poszedł do psychiatry, jeśli masz także lęki.
Joaśka

przez Kamciocha 06 sty 2010, 11:50
Do Majstra: Dziękuję za dobre rady tą sprawę z psychiatra i psychpterapeuta musze przemysleć, bo wiem że wiele by mi to pomoglo, natomiast jeśli chodzi o sen to różnie to bywa. Ciężko mi sie zasypia to fakt, czasem budzi mnie w środku nocy jakiś lęk i potem 3-4 godziny leże z otwartymi oczyma az ze zmeczenia padam nawet nie wiem kiedy, a tak poza tym to strasznie się rzucam, wiercę i zawsze krzycze przez sen co oczywiście stanowi problem dla mojego chlopaka czy mojej rodziny bo wiecznie ich budze. Tak wiec tak wygląda mój sen choć musze przyznac ze zdaża się czasem, że śpie jak aniołek. Największe problemy ze snem mam po wypiciu alkoholu i zawsze za kazdym razem budzi mnie w nocy, sama juz nie wiem czy kac czy jakis lęk i dostaje wtedy takiego ataku, trzesiawek, skurczu zoladka, jelit,serce tak szybko bije ze masakra i dostaje ogólnie paniki ze odechciewa mi sie wszystkiego no i znow sie wymęcze kilka godzin i padam ze zmęczenia. W zwiazku z tym nie pije alkoholu teraz choc tak bardzo lubie, nie to zeby sie nachlac czy cos tylko do kolacji kulturalnie moje ulubione winko lub jakies piwka z kolezankami no ale nie ma szans narazie. Papierosy tez staram sie rzucić bo serducho wali po nich a mi narazie to nie jest potzrebne a zreszta potem sobie wkrecam ze zawału dostane czy cos. Odbiegając troche od tematu to przeraza mnie fakt ze tak duzo schudlam w ciagu tak krótkiego czasu (7 kg w ciagu 3 tygodni) a jem tak samo i juz sama nie wiem czy to z tych nerwów, lęków itp. czy cos mi jest, czy jestem na cos chora juz sama nie wiem, martwie sie bo od tylu lat co mam nerwicę nigdy nie chudlam zawsze mialam ta samą wagę a teraz takie coś no ale mam nadzieje ze to skutek silnego nawrotu nerwicy. Caly czas boje sie że umre lub zwarjuję i tak w kółko nie panuje juz nad tym i przeraża mnie już to wszystko...:(

[Dodane po edycji:]

Monika 1974

Dziękuje ci kochana za miłe slowa i za dobre rady napewno wezme sobie to do serca co napisałaś. Zreszta znam juz troche swoja chorobe i siebie i wiem że ogromna dla mnie pomoca bylaby jakaś psychoterapia czy własnie spotkania grupowe z ludzmi dotknietymi tym samym problemem. Musze poprostu wygospodarowac czas i wszystko sobie poukladac, przemyslec a o psychiatrze tez pomysle nawet mam na uwadze mojego profesora ze studiow, bardzo dobrego psychiatrę tak wiec cos wykombinuje. Przeraza mnie tylko fakt ze mam tak mało na to czasu a prawdopodobnie marzec, kwieceń mam jechać do Anglii z moim chlopakiem co w przypadku mojego obecnego stanu zdrowia nie jest mi na rekę. Tęsknota, oddalenie od własnego kraju, inni ludzie, bariera komunikacyjna ach no i piękna angielska pogoda:) napewno nie będa moimi sprzymierzeńcami w walce z choroba (napewno nie na ta chwilę). Zreszta juz to przerabiałam bo kilka miesiecy temu tez byłam w Anglii prawie rok i nie wspominam tego dobrze, w sumie tez nawrót choroby zacząl sie od tego wyjazdu. Musze na spokojnie sobie to wszystko przemysleć i poukladać. Dzięki za wsparcie i słowa otuchy i mam nadzieje że będzie dobrze. Duzo zdrówka życze:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez polakita 06 sty 2010, 12:10
Kamciocha, 7 kg w 3 tygodnie to bardzo dużo... to jest dla organizmu duży szok. Może pójdź sobie zrobić badania na tarczycę? A co do objawów o których piszesz, to wielu z nas je ma... to są właśnie ataki nerwicowe, ataki paniki, lęk który się włącza bez określonego powodu. Lepiej zadbaj o siebie. Odnośnie alkoholu i papierosów, to może cie zainteresuje ten wątek moja-przygoda-i-przemy-lenia-t18727.html
polakita

przez Kamciocha 06 sty 2010, 15:18
Polakita

Tarczycę miałam badana i wszystko ok troszeczke powiekszona ale wyniki na hormony itp. wszystko spoko, morfologia i wogole. Wiesz ja myślę że może miała wplyw na to zmiana trybu życia bo zaczelam w tym czasie pracować, uprawiac sport, mniej jadlam bo 2 przerwy w pracy i to na samych kanapkach potem do domku i znow nic cieplego bo po co gotowac samej sobie (chlopak wyjechal niedawno za granice) do tego doszla tęsknota za nim, zycie jakies takie w pospiechu, potem od tego zlego, suchego jedzenia problemy z jelitami gdzie powiedzieli mi lekarze ze mam zespół jelita nadwrazliwego i juz wtedy zaczelam chudnać no i na sam koniec na dokladke obudziła sie nerwica i jakas depresja czy co to bo mam takiego dola, przygnebiona jestem, i jak bym miala odretwiały mózg. Tak więc myslę, no i w sumie mam nadzieje że chudnę właśnie z tych powodów a nie jakiejs powaznej choroby. Ale czuje sie wykonczona i taka sucha a nie chce tego. Mam 177 a waze teraz 59 kg i dla mnie to za malo. uwielbiam jeść, jem zawsze duzo bo jestem lakomczuchem ale może te nerwy wszystko ze mnie zabieraja sama nie wiem. Teraz przez te 2 dni jakos apetytu nie mam moze ze leki zaczelam brac (absyven) i mam zle samopoczucie. Kurcze niech to minie proszę martwie sie tylko bo nie chce by cos mi bylo poza ta nerwicą. A i tak mam zawsze jakies problemy ze zdrowiem jak nie jedno to drugie, jak magnes wszystko do siebie przyciagam. nie dość że walcze z ta nerwica to jeszcze jakies inne cholerstwo sie mnie czepia no i pozniej nie dziwie sie ze mam dola bo wiecznie cos, wiecznie cos i tak w kółko. jak juz zaczynam chorowac na cokolwiek nawet przeziebienie to jestem tak zdolowana jak obloznie chora wygladam i zyc mi sie odechciewa i zadaje pytanie- dlaczego ja? przeciez mam takie dobre serce i krzywdy nikomu nie wyrządzam itp Czasem oszaleć idzie no ale życie to ciagla walka szkoda tylko że mnie to spotkało ale widocznie tak ma być. Kazdego dnia walcze o usmiech na mej twarzy, nie jest to latwe. pozdrawiam dzięki za wątek pa

przez polakita 06 sty 2010, 15:33
Jeśli chodzi o sposób odżywiania to mam podobnie jak ty, większość czasu jestem w pracy i w przelocie coś zjem, a w domu jestem mało a jak jestem to nie chce mi się stać przy garach (chociaż wiadomo domowe jedzenie najlepsze) ale dla 1-ej osoby nie chce się gotować. Ja ważę ok. 59 mam wzrostu 167 i wg mnie wyglądam na raczej szczupłą, nie chciałabym już bardziej chudnąć. Ale nie miałam nigdy takich dużych wahań wagi jak ty.
polakita

przez Kamciocha 07 sty 2010, 13:38
Słuchajcie biore ten aksyven dopiero 3 dzien ale tak tragicznie sie czuje. Mam biegunkę, brak apetytu, zachwianie równowagi, spie jak zabita, uderzenia goraca, kłócie w klatce piersiowej i czasem taki napad jakbym wylewu jakiegos dostawala. I podkreslam ze tym razem se tego nie wkrecam a co najgorsze jest to mam zdetwiały jakiś mózg i i wygladam jak psychol jakis bo oczy mam takie wytrzeszczone jakies. Proszepowiedzcie mi czy ktos tak z was mial np. po tym leku ja ide dzis do lekarza i nie chce tego swinstwa brac. Ale dziwie sie bo przeciez ten lek ma opoznione dzialanie a ja juz bym tak odczuwala to wszystko ale jest tragicznie juz lepiej sie czulam jak nic nie bralam wtedy jakos to kontrolowalam na swoj sposob i nie mialam takich akcji.

przez Donkey 07 sty 2010, 14:09
Na początku te lekarstwa powodują pogorszenie..
Zobaczysz ze z kazdym dniem sie bedziesz czuła lepiej!

Trzymaj się :*

Sortuj wg