Nerwica a Tętno prosze o odpowiedzi

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica a Tętno prosze o odpowiedzi

przez hamikal 05 sty 2010, 12:02
Witam! Mam pytanie do Was mianowicie od jakiegos czasu zauwazylem u siebie dosc wysokie tetno miedzy 80 a 100 tak skacze... mierzylem cisnieniomierzem to cisnienie mam dobre 125/80 czasami 135/85 wiec ok... lecz tetno ciagle wysokie i przy typ czuje sie taki jak bym mial zaraz zemdlec...zastanawiam sie czy nie isc sobie zrobic badania hormonalnych TSH Ft3 i Ft4. W sumie robilem je z 8 miesiecy temu i wyniki ok lecz wtedy nie mialem takiego pulsu... co o tym myslicie??

Re: Nerwica a Tętno prosze o odpowiedzi

przez sebcio 05 sty 2010, 12:04
Nie jest to wysokie tętno powiem Ci, zdążyło mi się mieć kiedyś coś kolo 200, jedz na poczatek trochę magnezu.
sebcio

przez hamikal 05 sty 2010, 12:06
jem magnez... wiesz ja w chwili kiedy bardzo sie denerwuje tez mam i 150 i wyzej moze... ale normalnie kiedy jestem na luzie mam wlasnie miedzy 80 a 100 i odczuwam to i mysle ze to nie jest normalne?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewaryst7 05 sty 2010, 12:16
przestan je mierzyc.My nerwicowcy mamy takie galopujące tętno.Skupiasz się na nim , to bryka.Od takiego tętna nie umrzesz.To pewne.

przez serek87 05 sty 2010, 12:19
tsh t3 i t4 to hormony.tsh to hormon przysadki a dwa pozostale to hormony tarczycy.podwyzszone tetno moze byc zwyklym objawem zdenerwowania.do 100 jest jeszcze normą ja bym sie nie martwila.
"Wiem,że nigdy nie będę szczesliwa-mogę być jednak wesoła"-Marilyn Monroe przy okazji swoich 35 urodzin...

przez hamikal 05 sty 2010, 12:33
ja wiem ze to sa hormony... i tak jak pisalem mialem robione je 8 miesiecy temu tylko ze one nazywaly sie Ft3 i Ft4 ale to chyba to samo...

przez sebcio 05 sty 2010, 12:56
Mi kardiolog powiedziała ze do 105 jest jak najbardziej prawidłowe, zresztą przy dzisiejszych stresach kto będzie miał książkowe???
sebcio

przez Jogurt22 05 sty 2010, 13:29
jak ci to bardzo przyszkadza to idz do internisty i powiedz o swoim problemie moze ci przepisac jakies tableki na zwolnienie pracy serduszka ja jak mam wysoki puls okolo 100 to biore bisocard 5mg a z tego nawet połówke i zaraz spada do 80

przez polakita 05 sty 2010, 13:39
hamikal napisał(a):ja wiem ze to sa hormony... i tak jak pisalem mialem robione je 8 miesiecy temu tylko ze one nazywaly sie Ft3 i Ft4 ale to chyba to samo...

Hormony te powyższe od siebie nawzajem zależą, najczęściej badają tsh bo jeśli jest dobre to inne powinny też być dobre. Wysokie tętno jest kolejnym nerwowym objawem, jeśli cię to niepokoi lub męczy to może najlepiej spytaj swojego psychiatry przy okazji kolejnej wizyty, ewentualnie lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli jednak możesz z tym żyć to po prostu lecz nerwicę, a wtedy tętno powinno też się uspokoić.
polakita

przez *Wiola* 05 sty 2010, 14:32
Nie przejmuj się aż tak bardzo, ja też takie mam. Lekarze mnie uspokajają,że tak może być. Badania możesz zrobić, tak dla pewności.
Moderator

przez Victorek 05 sty 2010, 14:44
hamikal, wysokie tętno to moja zmora od około roku czasu kiedy zaczeły się wlasnie ataki też u mnie na tym punkcie, dla mojej zguby kupiłem ciśnieniomierz :) Codziennie bez żadnego powodu zdenerwowania czy też wysiłku puls mogłem mieć właśnie 90 do 120, oczywiście zaraz po tym było mi maksymalnie słabo i trzęsły mi się nogi.
Zbadałem sobie serce sam dla siebie i wyszło że zdrowe więc powoli :) przestają się tym martwić, tarczyce też badałem była ok.
Nie zawsze oczywiście taki puls występował, natomiast na pewno zawsze jak siadałem do ciśnieniomierza :)
ALe też nieraz nie mierząc czuję już że tętno wzrasta ale po jakimś czasie kiedy nie wnikam w to, uspakaja się więc myślę że to nerwica, która jest w dosyć istotny sposób związana choćby właśnie z szybką pracą serca i skokami ciśnienia.
Ale oczywiście jeżeli będzie bardzo ci to doskwierało zrób badanka pod tym względem.
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

Sortuj wg