Dieta osoby z nerwicą

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Dieta osoby z nerwicą

przez serek87 04 sty 2010, 21:43
Jak już wiecie mam nerwice lękową która objawia się przedewszystkim wielką ogromną biegunką.Niedawno przytyłam(mam 20 kg nadwagi!) bardzo chciałabym schudnąć jednak dieta którą powzięłam sprawia,że mam biegunki bez nerwów!Na śniadanie jem musli z granolą i płatkami kukurydzianymi no i mleko,na obiad jakieś warzywa z patelni plus ryż....i tym podobne.Strasznie przyspieszył mi metabolizm,mam okropne biegunki.Bardzo chciałabym schudnąć ale to chyba nie jest dobra dieta dla mnie...czy ktoś zmagał się z takim problemem?
"Wiem,że nigdy nie będę szczesliwa-mogę być jednak wesoła"-Marilyn Monroe przy okazji swoich 35 urodzin...

Re: Dieta osoby z nerwicą

przez magdalenabmw 04 sty 2010, 22:01
Musli zawiera tyle tłuszczu że głowa mała. Warzywa smażone na patelni też do lekkich nie należą.
Skąd Ty tą dietę masz, z McDonald'sa ? :mrgreen: ;)
Jest dużo fajnych diet w necie -poszukaj, sama kombinujesz i jak widzę nie za dobrze Ci wychodzi ;)
magdalenabmw

przez eligojot 04 sty 2010, 22:07
serek87 napisał(a): przedewszystkim wielką ogromną biegunką...
... mam biegunki bez nerwów!...
...Strasznie przyspieszył mi metabolizm,mam okropne biegunki....

Pytam tylko profilaktycznie: czy miałaś kolonoskopię?
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 04 sty 2010, 22:22
spróbuj tego http://www.montignac.com/pl/index.php
chociaż nie uważam,że osoby z nerwicą powinny mieć jakąś specjalną dietę.. różne są przy tym cholerstwie problemy -albo za dużo, albo za mało.
paradoksy

przez GreenEye 04 sty 2010, 22:57
Ja proponuję oprócz diety regularne ćwiczenia - przy okazji i nastrój się poprawia ;)
ExModerator

przez fobia 04 sty 2010, 23:02
myśle, że jakaś drastyczna dieta nie ma sensu - po co się męczyć głodząc - grunt żeby zrezygnować ze słodyczy, cukru, masła - nie smarować nawet chleba, nie jeść białego pieczywa - można osiągnąć dobre rezultaty małymi kroczkami. I potrzeba więcej ruchu - chociażby spaceru lub marszu.

przez narthex 04 sty 2010, 23:12
Jesli chodzi o cukier to dla mnie owoce szczegolnie banany, pomarancze, kiwi moga spokojnie zastapic slodycze. Maslo jest ok, lepiej zrezygnowac z margaryny.

I chyba najwazniejsze to zrezygnowac z bialego pieczywa bo to tylko bezwartosciowy zapychacz

Zapobiega biegunkom i reguluje prace jelit inulina
Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.
Arthur Schopenhauer

przez Joaśka 04 sty 2010, 23:26
eligojot napisał(a):Pytam tylko profilaktycznie: czy miałaś kolonoskopię?

Dobre pytanie ;)
Biegunka to nie zawsze oznaka nerwicy... Może być (i często jest choć o tym nie wiemy!) oznaką braku homeostazy w organizmie (równowagi drobnoustrojów jelita grubego).

Ja Ci radzę zdecydowanie wyeliminować słodkie mleko z diety (z wyjątkiem zsiadłego, może być też naturalny kefir). Jeść dużo warzyw, trochę owoców. Mięso, ryby, jajka, węglowodany złożone w postaci ryżu brązowego, kasz, pieczywa razowego - jak najbardziej. Ograniczyć do minimum mączne produkty (kluski, naleśniki, pierogi) i słodycze. Używać oliwy z oliwek i oleju lnianego do sałatek. Pić dużo niegazowanej wody mineralnej.
A Narthex ma rację co do masła, ono jest jak najbardziej ok, to raczej z margaryny trzeba zrezygnować!!!

Przy takiej diecie nie tylko będziesz czuć się po pewnym czasie spokojniej, stabilniej emocjonalnie, ale też na pewno schudniesz :mrgreen:
Joaśka

przez narthex 04 sty 2010, 23:42
Tak olej lniany to wazny element, niedlugo wyprobuje :smile:

[Dodane po edycji:]

Dobry temat bo dieta to taki naturalny lek
Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.
Arthur Schopenhauer

przez uspiony 05 sty 2010, 00:05
Z autopsji mogę powiedzieć, że dieta raczej nie wpływa na nerwicę. Prędzej sposób w jaki jemy i czas, tak czas.
Coś straciłem. Nie jestem do końca pewien co... ale wiem, że nie zawsze czułem się taki... uśpiony. Ale wiecie co? Nigdy nie jest za późno, żeby to odzyskać.

przez serek87 05 sty 2010, 00:22
kolonoskopii nie miałam.z biegunkami mam problem od kiedy zaczęły się lęki.pierwsze co czuje to paniczne parcie na stolec,mocz oraz nudnosci w koncu zaczynam sie dusic.inulina-nie probowalam poczytam moze zastosuję.warto sie meczyc bo mam nadwage-a to choroba.mam 20 kg nadwagi i to jest naprawde niedobrze.musli jadam bo bardzo mnie syci.dawnoiej na takiej diecie zrzucilam te nieszczesne 20 kg ale potem juz si enie pilnowalam i znow utylam...

[Dodane po edycji:]

z tego co wyczytalam to inulina przeczyszcza...
"Wiem,że nigdy nie będę szczesliwa-mogę być jednak wesoła"-Marilyn Monroe przy okazji swoich 35 urodzin...

przez eligojot 05 sty 2010, 00:28
Pytam o kolonoskopię, bo nasilenie tych biegunek i to jeszcze bez zdenerwowania wiesz przywodzi na myśl raczej problemy z jelitami, trawieniem albo zakażeniem bakteryjnym lub pasożytniczym. Nerwica naprawde w skrajnych przypadkach powoduje aż tak silne objawy fizyczne, utrudniające zupełnie funkcjonowanie a tak to opisujesz. Nie chcę straszyć, ale to może sugerować problem zupełnie somatyczny.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez serek87 05 sty 2010, 00:57
nie mam zadnych pasozytow te bigunki mam na tle nerwicowym...

przez narthex 05 sty 2010, 19:33
serek87 napisał(a):z tego co wyczytalam to inulina przeczyszcza...

Moze na poczatku pozniej sie przyzwyczajasz... Na mnie nie dziala przeczyszczajaco
Arthur Schopenhauer

Sortuj wg