Moj organizm oszalal!!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Moj organizm oszalal!!

przez hamikal 31 gru 2009, 17:30
no dostalem ten lek... i od dzis go biore 3 razy dziennie po tabletce... zobaczymy czy bede czul sie lepiej... lecz jednak martwi mnie jeszcze cos... od jakis dwoch tygodni... ciagle mnie mdli i mam nudnosci;/ Nie mam zbytnio apetytu i bialy nalot na jezyku czesto sie pojawia. Wiem ze mam refluks ale biore na niego lek controloc 40 i nie pomaga. Zastanawiam sie czy nie mam helicobactera czy to moze znow nerwica... nie wiem juz co robic. CHyba w przyszlym tygodniu wybiore sie prywatnie do gastrologa?!

przez magdalenabmw 31 gru 2009, 17:48
Zrób sobie helicotest, dostępny w aptece, koszt 25-30zł.
I sie wyluzuj wreszcie bo to nerwica.

[Dodane po edycji:]

Ja mam nudności od pół roku, codziennie. A to tylko nerwica! I pamiętaj ze leki nie działają od razu!
magdalenabmw

przez hamikal 31 gru 2009, 17:51
to nie takie proste wyluzowac sie bo ciagle mi slabo nie mam apetytu i mam te zasrane nudnosci;/ ehhh juz mam najgorsze tylko w glowie. A to wszystko przez to ze nie wiem co sie dzieje;/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 31 gru 2009, 17:52
Ja czuję sie tak samo i żyje. Zrób ten Helicotest i będziesz wiedział.
magdalenabmw

przez hamikal 31 gru 2009, 18:03
raczej pojde na gastroskopie zeby lekarz zajrzal w ten zoladek... to wyjdzie tez helicobakcyl jak by co. I mysle ze jak bys czula sie tak samo jak ja to bys cos pisala o tym no chyba ze juz nie masz lekow bo ja o swoje zdrowie i zycie ciagle mam;/

przez Joaśka 31 gru 2009, 18:08
Hamikal, kilka słów o Controlocu - to najgorsze g**** jakie może być. Brałam i miałam po nim takie same masakryczne nudności, słabość i dziwne hece z moim organizmem jak Ty. Że niby nerwicowe, a się okazało, że nie :P Każdy z kim rozmawiam o Controlocu a miał z nim osobiście do czynienia narzeka na podobne objawy. Przestaw się na mielone siemię lniane i sok z aloesu na czczo - to na żołądek, refluks, nadżerki, nudności i inne dolegliwości związane z przewodem pokarmowym. Zobaczysz, że się poprawi.
A nerwica... - bardzo prawdopodobne, że ją masz, musisz się leczyć, psychoterapia, a być może także farmakoterapia jak najbardziej wskazane.
Joaśka

przez Kaseina 31 gru 2009, 18:09
hamikal, jakbym czytała o sobie.Mnie się to ostatnio zdarza.Po wyjściu z gabinetu lekarskiego czuje się gorzej niż przed wizytą.Przerażona,pełna wątpliwości i oczywiście zatracam się w domysłach co mi może dolegać jeszcze,o czym cholera nie wiem a lekarz coś wychwycił i nie powiedział wprost tylko wysłał na badania dodatkowe.No i zaczyna się....a to wszystko przez to , że coś tam pod nosem mówią i nic sobie nie robią z tego, że pacjenci obok i wszystko słysza i biorą do siebie potem i wkręcają sobie choroby których nie mają.

hamikal ja myśle , że Twój lekarz się nie douczył...o syndromie białego fartucha albo jest sumiennym,zapobiegliwym lekarzem i tak na wyrost chce wszystko sprawdzić dokładnie tak dla Twojego i jego spokoju.A tamci poprostu Cię olali.
Dawna ESTER :)

"I mówię do Was: wstań,nie skupiaj się na słabościach i wątpliwościach,wyprostuj się...Wstań i idż". (Jan Paweł II, 1986)

przez magdalenabmw 31 gru 2009, 18:10
Kolego. Ja nerwicę mam już 2 lata. I wiem-z doświadzczenia- że tysiąc pięćset sto dziewięćset moich objawów to tylko hipochondria a nie prawdziwe choroby. Zresztą, jestem przebadana wzdłuż i wszerz i wiem ze to tylko nerwica. 'Tylko'.

Wydasz na gastrologa prywatnie 100zł plus hajs za badanie a helicotest za 25zeta pokaże Ci czy masz te bakterie czy nie- a jak one są to sygnał aby iść na gastroskopię. Nawet jak do rodzinnego pojdziesz i powiesz ze chcesz na gastroskopię bo coś tam to rodzinny Ci najpierw kaze ten test zrobic- wiem bo bylam i chcialam.
magdalenabmw

przez Kaseina 31 gru 2009, 18:15
Joaśka napisał(a):Hamikal, kilka słów o Controlocu - to najgorsze g**** jakie może być. Brałam i miałam po nim takie same masakryczne nudności, słabość i dziwne hece z moim organizmem jak Ty. Że niby nerwicowe, a się okazało, że nie :P Każdy z kim rozmawiam o Controlocu a miał z nim osobiście do czynienia narzeka na podobne objawy. Przestaw się na mielone siemię lniane i sok z aloesu na czczo - to na żołądek, refluks, nadżerki, nudności i inne dolegliwości związane z przewodem pokarmowym. Zobaczysz, że się poprawi.
A nerwica... - bardzo prawdopodobne, że ją masz, musisz się leczyć, psychoterapia, a być może także farmakoterapia jak najbardziej wskazane.

A ja brałam controloc bardzo długo i to dawkę 40 mg 2 razy dziennie i bardzo mi pomógł,nic po nim mi się nie działo.Lekarz mi powiedział , że to bezpieczny bardzo lek,tylko ta ulotka no to może odstraszyć,ale nawet w zwykłym apapie jest podobna bo takie sa procedury teraz, że wszystko musi być zamieszczone nawet jak u jednej osoby na 1000 się coś tam pojawiło a i też nie wiadomo czy ta osoba nie była "znerwicowana " i stąd ten objaw.
Dawna ESTER :)

"I mówię do Was: wstań,nie skupiaj się na słabościach i wątpliwościach,wyprostuj się...Wstań i idż". (Jan Paweł II, 1986)

przez hamikal 31 gru 2009, 18:32
A ja moja droga lecze sie na nerwice juz 5 lat... ale w miedzy czasie miewalem juz problemy z zoladkiem i nie byly to objawy nerwicy. Kaseina ja mialem juz ECHO serca 4x EKG DNO oka, poziom TSH, FT3 i FT4 wiec przebadany jestem na serce oczywiscie wszystkie wyniki ok. Syndrom bialego fartucha mam od dawna od czasow lieceum... a nawet rosnie mi jak sam sobie mierze w domu, dopiero jak sie przyzwyaczje do mierzania to mam cisnienie ok. Lecz teraz ciagle mam takie dziwne uczucie w glowie i bole glowy wiec lekarz zmierzyl cisnienie bylo 170 na 90 oczywiscie moglo to byc od nerwow lecz ciagle mam podwyzszony puls normalnie mam zawsze kolo 55 - 65 a teraz miedzy 70 a 90 i juz to odczuwam... dlatego moj psychiatra dal mi lek propanolol zeby serducho sie uspokoilo troche w poniedzialek mam wizyte wiec moze cos innego da albo cos wymysli jak mi pomoc inaczejnie wiem. Ogolnie jezeli chodzi o controloc 40 to nie wiem czy mi pomaga czy szkodzi... wiem jedno ze przed braniem controlocu juz mialem nudnosci i inne objawy opisywane przeze mnie a to sie zaczelo jakies 2 tygodnie temu... wiec watpie zeby to byla wina tego leku. Jeszcze jedno u mnie w miescie gastroskopia razem z wizyta kosztuje 50zl wiem bo chodze raz na rok poniewaz czesto mam dolegliwosci zoladkowe wiec lepiej isc mi na badanie niz kupowac test a pozniej jeszcze sunac do gastrologa... bez sensu;/ Mialem juz tez rozne objawy ale to co sie dzieje teraz ze mna to juz jest przesada ja nie moge funkcjonowac!! A badania mialem od morfologii do tomografii glowy wiec chyba tez jestem przebadany... lecz ostatnio jak wlasnie mialem to 170 na 90 cisnienie to lekarz zrobil ekg i powiedzial ze jest przyspieszone i mam tendencje do nadcisnienia... nie wiem co to znaczy i czy to znaczy ze wynik byl zly czy tylko ze szybko serce mi bilo i dlatego tak powiedzial...w poniedzialek ide do psychiatry mam wypis ze szpitala to pokarze mu to zobaczymy co powie...POZDRO!

przez magdalenabmw 31 gru 2009, 18:34
Hamikal- czytając Twoje wypełnione hipochondrią i panikarstwem posty mam wrażenie że leczysz sie od 5ciu tygodni, nie lat.
magdalenabmw

przez hamikal 31 gru 2009, 18:42
a mi sie wydaje ze Ty nie wiesz co to znaczy miec nerwice i hipochondrie... bo to ze panikuje to wiem ale jest powod! NERWICA;/

przez Majster 31 gru 2009, 18:44
hamikal, spokojnie, nie unos sie. Magdzie chodzilo raczej o to, ze w poczatkowej fazie Twoje lęki nie są jeszcze wygluszone, jeszcze wyraznie je czujesz i nei potrafisz odroznic objawow somatycznych od nerwicowych. Musisz byc cierpliwy, chociaz wiem ze to teraz dla Ciebie slogan.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez magdalenabmw 31 gru 2009, 18:48
Wiem co to panika, wiem co to hipochondria, wiem co to lęk. Czasami wiem aż za dobrze... Ale nauczyłam sie odróżniać nerwicę od objawów które mogą być objawem choroby. Po prostu podchodzę racjonalnie do mojego organizmu.

Wydawało mi się po prostu że osoba która choruje od 5ciu lat umie już odróżnić co jest wybrykiem nerwicy a co nie. Zwyczajnie mnie zdziwiłeś, bo jak czytam Twoje wypowiedzi to są one wypełnione panicznym strachem, ciągle biegasz tylko po lekarzach zamiast zrozumieć że te bóle to tylko wytwory Twojej wyobrazni i nerwicy... Od 5ciu lat tak biegasz po lekarzach? I nie znudziło Ci sie jeszcze?
magdalenabmw

Sortuj wg