Moj organizm oszalal!!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Moj organizm oszalal!!

przez hamikal 29 gru 2009, 13:41
WItam! pisze znow do Was bo nie wiem kompletnie co sie ze mna dzieje... wczoraj bylem na pogotowiu bo mialem podejrzenie wrzodow i krwawienia z zoladka... zrobili badanie krwi wyniki ok nie bylo anemii wiec lekarz powiedzial tylko ze mam isc na gastro i ze na chwile obecna krwawienia nie ma.... przy tym osluchal mnie i sie przejal moim pulsem kolo 140... cisnienie 170 na 90:( Zrobili mi EKG i lekarz powiedzial ze mam przyspieszone z tendencjami do nadcisnienia... a ja mowie ze mi zawsze szybko bije serce i cisnienie skacze w szpitalach...i jak sie denerwuje! A on no ale ja bym jeszcze wykonal Holtera.... przepisal mi leki na uspokojenie i zoladek i poslal do domu. Dodam ze mialem miesiac temu 2x EKG i zaden lekarz nic nie powiedzial ze cos jest nie tak wiec nie wiem o co temu chodzilo czy ze poprostu za szybko mi serce bije ze powiedzial ze mam przyspieszone EKG czy co;/? W tych 2 razach EKG wczesniej robiony cisnienie mialem jeszcze gorsze bo mialem 160 na 120... wiec jeszcze gorzej i lekarze nic nie powiedzieli o EKG mowili ze wszystko ok puls tez byl wysoki. I od wczoraj jak wrocilem ciagle mysle o tym cisnienieniu i pulsie... teraz mam puls miedzy 70 a 90, zimne rece i stopy, lekkie klocia w klatce i plecach...mysliscie ze nerwica mi teraz z zoladka przeszla na serce albo zaatakowala to i to?? Prosze Was o komentarze!!

Re: Moj organizm oszalal!!

przez polakita 29 gru 2009, 13:51
myślę że to bardzo prawdopodobne, nerwica lubi zmieniać swoje oblicza... aby nas zaskoczyć i wywołać lęk! "mialem podejrzenie wrzodow i krwawienia z zoladka" czyli ty sam miałeś takie podejrzenia bo w sumie nic ci złego nie dolega z żołądkiem? Przynajmniej dobrze że cię przebadali od a do z :)
polakita

przez ewaryst7 29 gru 2009, 14:24
Masz nerwicę wegetatywną.Nie martw się tak bardzo , tylko ją lecz.Pamiętaj , że nerwica to choroba całego ciała.I może sobie "wędrować' po organizmie.pozdrawiam Cię ciepło.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Donkey 29 gru 2009, 16:01
Ja tez mysle ze to nerwica..
To bardzo podstepna choroba jest :(

przez celineczka3 29 gru 2009, 16:41
Mozesz miec i nerwice i problemy zdrowotne. Lepiej zacznij to leczyc bo masz stanowczo za wysokie cisnienie a przypuszczam ze jestes mlodym czlowiekiem. Przede wszystkim idz do kardiologa....
ps.dodam tylko ze ja tez przeszlam kiedys stan w ktorym moj organizm oszalal. Serce walilo tak mocno ze nie moglam utrzymac rownowagi,ale jednak cisnienie nigdy nie przekraczalo 130/95.
celineczka3

przez jacas 29 gru 2009, 16:59
ogolnie ponizej 140/90 jest ok..
jacas

przez magdalenabmw 29 gru 2009, 17:07
Ogólnie durny lekarz bo Cie nastraszył niepotrzebnie. Sam powiedziałeś że jak sie denerwujesz to Ci serce szybko bije!
I tak ma każdy człowiek. Nie martw sie tym! Pocieszę Cię jak dodam od siebie że przez nerwicę zaczeły mi sie problemy z żołądkiem, wymiotowałam krwią swego czasu i ekg mam zawsze krzywe i szmery w sercu?- a to wszystko nerwica. Nie myśl o tym a serce sie wyluzuje.
magdalenabmw

przez hamikal 29 gru 2009, 18:43
no tak mi cisnienie skacze tylko podczas pomiarow w szpitalu i gabinetach nawet do 220 na 120!! a jak mierzylem kiedys w domu to zawsze 130 na 85... ale boje sie teraz ze cos sie moglo zmienic i dostalem tego nadcisnienia a rodzina zabronila mi mierzyc cisnienie;/ i teraz mam tetno tak miedzy 70 a 90 i lekkie bole w plecach...;/ i ogolnie sie zle czuje... chyba oszaleje a ta doktorka mnie jeszcze bardziej nakrecila;/!!

przez magdalenabmw 29 gru 2009, 18:48
Tak, zmieniło sie- zachorowałeś na nerwicę lękową.

Rodzina nie pozwala Ci ciśnienia mierzyć? I bardzo dobrze! Już ich lubię :smile:
magdalenabmw

przez Donkey 29 gru 2009, 19:50
Cos w tym jest!
Im wiecej mierzysz tym gorsze wynika sa.
Mi ze strachu roslo :)
Odpuscilam mierzenie i teraz jest git :)

przez hamikal 29 gru 2009, 20:26
celineczka3 napisał(a):Mozesz miec i nerwice i problemy zdrowotne. Lepiej zacznij to leczyc bo masz stanowczo za wysokie cisnienie a przypuszczam ze jestes mlodym czlowiekiem. Przede wszystkim idz do kardiologa....
ps.dodam tylko ze ja tez przeszlam kiedys stan w ktorym moj organizm oszalal. Serce walilo tak mocno ze nie moglam utrzymac rownowagi,ale jednak cisnienie nigdy nie przekraczalo 130/95.

Celineczka3 ja u kardiologa bylem juz 3 lata temu... zrobil mi EKG, ECHO serca, USG jamy brzusznej i wyslal na DNO OKA zeby zobaczyc czy nie ma zmian od nadcisnienia i wszystkie wyniki byly dobre a cisnienie skakalo jeszcze wyzej... miewalem takie okresy ze przez miesiac cisnienie non stop bylo 150 na 95 a po miesiacu brania lekow przypisanych przez psychiatre wszystko wracalo do normy... ogolnie tej choroby sie boje bo jej sie nie da w sumie wykluczyc poprzez badania... badania moga tylko powiedziec czy cisnienie jest od jakiejs choroby serca, nerek czy tam czegos czy poprostu jest nadcisnienie np spowodowane duzym stresem i tak dalej... lekow na nadcisnienie raczej nie chce bo jak mi wroci do normy cisnienie to bede mial za niskie i co wtedy? Ale ogolnie boje sie o to strasznie nie wiem juz co robic, cale szczescie ze w poniedzialek ide do psychiatry mam nadzieje ze mi pomoze... bo jak narazie biore sulpiryd tylko ale niezbyt mi pomaga...;/

przez celineczka3 29 gru 2009, 20:34
Nawet jesli to cisnienie jest od nerwicy to nie mozna tego zaniedbywac...jest za wysokie i tyle. Ja bralam 10 mg propranololu i fajnie mi sie ustablilizowalo cisnienie, dodatkowo ten lek jest wlasnie na nerwice takze pogadaj ze swoim psychiatra o tym i jak cos mozesz zapytac o ten lek.
celineczka3

przez agusiaww 29 gru 2009, 20:48
Wlasnie propranolol dobrze dziala na ludzi ktorzy maja nerwice i problemy z cisnieniem.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez zdesperowany1 29 gru 2009, 20:57
dokladnie;) beta adrenolityki dobrze uspokojaja :)
zdesperowany1

Sortuj wg