Nerwica Lekowa jest 100% wyleczalna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica Lekowa jest 100% wyleczalna

przez ALEKS*OLO 30 gru 2009, 15:58
U mnie tak samo jest linka, magdalenabmw, że psychiatra i psycholog to gabinety obok siebie, i tez maja jedna karte pacjenta. Według mnie to bardzo dobrze, bo oboje współpracuja ze soba i wiedza jakie postepy sa w leczeniu , lub nad czym jeszcze trzeba popracowac. Super by było aby kazdy pacjent trafiał na takich lekarzy:)
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez agusiaww 30 gru 2009, 16:58
Kaseina dlatego napisalam ze nie jest latwo znalezc terapeutow poznawczo-behawioralnych, bo ja chce na NFZ. Ale szukam, sie okaze czy znajde :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez angsthasse 30 gru 2009, 19:46
zgadzam sie ze nie ma jednej jedynaj terapie ktora jest 100% ...wiem tylko ze tu jest stosowana terapia Behawioralno-poznawcza, aczkolwiek nasze potrzeby w trakcie terapie szwankuja od analizy do konfrontacji itd.

Moj terapeuter jest specjalista od terapie Behawioralno-poznawczej, a jednak czasami mam posiedzenia analityczne z nim. Poniewaz terapia Behawioralno-poznawcza zajmuje sie tym "teraz i tu" a jednak czasami musze wrucic do przeszlosci aby zrozumiec mechanizmy mojego postepowania dzis i tu, czyli analityczne podejscie do przeszlosci.

Jednak jest tez to prawda ze terapia Behawioralno-poznawcza dlatego ma taki dobre wyniki, poniewaz nie rozdrabnia naszych bolesnych przezyc z przeszlosci, uczy nas sie zdystansowac i zaakceptowac przeszlosc, jedynie uczy nas nowych mechanizmuw zachowania. Przewaznie jesli cos bolesnego przezylismy i z tej perspektywy oceniamy duzo sytuacji , czyli po prostu czasami dzialam extremalnie chociaz sytuacja tego nie wymaga.

Co do dlugosi terapie nie na to konkretnego czasu, tak jak juz pisalam. Sa ludzie co sie szybciej uporaja sa co wolniej im to idzie ja sama jestem obecnie prywatnie od 5 miesiecy w terapi Behawioralno-poznawczej, i czekam nadal juz od 5 miesiecy na miejsce w osrodku terapie Behawioralno-poznawczej (panstwowy). U nas czeka sie na miejsce czasami do 1,5 roku. Roznica miedzy obecna prywatna terapia a panstwowa w osrodku do kturego sie dochodzi jest taka, ze pracuje sie tez w grupe. Bo cecha nerwicy lekowej jest nasze miedzyludzkie problemy. Mozna to nazwac przedszkolem dla doroslych i uczy sie z innymi pacjetami nowych relacji miedzy ludzkich.

A co do tematu jest mi za drogo wole se buty kupic....no coz ja wole byc zdrowa niz miec super buty , wole super zycie...

Wiem ze zaraz sie tu masa osub odezwie aby mi powiedziec ze ja nie mam pojecia jak drogo jest w posce i jak malo ludzie maja pieniedze. Ja to wiem. Ja tez musialam sprzedac firme moja aby mudz sie leczyc bo place obecnie prywatnie. Zyje sama z zasilku wiec wiem jak malo mozna miec pieniedza. A jesli zaraz mi ktos powie , ale ja mialam bynajmniej co sprzedac. No coz ja i moje dzieci wiemy z przeszlosci co to znaczy nie miec co jesc.

Chce tylko tym powiedziec...co nam z kasy jesli nie jestesmy w stanie zyc...zdrowe i szczesliwe zycie jest warte kiazdego pieniadza...
angsthasse

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Joaśka 30 gru 2009, 19:53
Zdrowie jest bezcenne. Cóż nam z pieniędzy, kiedy nie ma zdrowia? Po śmierci raczej nie będą nam potrzebne ;)
Ostatnio edytowano 30 gru 2009, 19:54 przez Joaśka, łącznie edytowano 1 raz
Joaśka

przez magdalenabmw 30 gru 2009, 19:54
Z tymi butami to trochę nie tak zrozumiałaś. Naturalnie wolę być zdrowa niż mieć nowe buty. Wolę iść na NFZ bo i tak płacę za ubezpieczenia 325zł miesięcznie, więc dlaczego by z tego nie skorzystać? Co z tego że mnie stać na prywatne leczenie, skoro może pomoże mi to na ubezpieczenie które i tak kosztuje.
A z tymi butami to chodziło mi o to, że lepszy bym miała wtedy humor kupując je niż wydając te pieniądze na to, że sobie pogadałam 'do ściany'.
magdalenabmw

przez Joaśka 30 gru 2009, 19:57
magdalenabmw napisał(a):Z tymi butami to trochę nie tak zrozumiałaś. Naturalnie wolę być zdrowa niż mieć nowe buty. Wolę iść na NFZ bo i tak płacę za ubezpieczenia 325zł miesięcznie, więc dlaczego by z tego nie skorzystać? Co z tego że mnie stać na prywatne leczenie, skoro może pomoże mi to na ubezpieczenie które i tak kosztuje.
A z tymi butami to chodziło mi o to, że lepszy bym miała wtedy humor kupując je niż wydając te pieniądze na to, że sobie pogadałam 'do ściany'.

Rozumiem Cię Magda doskonale. Nadal jestem wzburzona tym terapeutą, u którego byłaś, jego zachowaniem, podejściem, zwłaszcza że to była pierwsza Twoja wizyta u niego!! :shock:
Joaśka

przez magdalenabmw 30 gru 2009, 19:59
No właśnie, i to tylko o to chodzi z tymi butami :/ Gdybym miała pewność że ktoś mnie wyleczy z nerwicy to bym oddała mu wszystko co mam.
magdalenabmw

przez angsthasse 30 gru 2009, 20:06
magdalenaww cieszy mnie to obojetnie co bylo tu pisane, ze jakos cie to zmobilizowalo. Nie jest wazne jakie kroki robimy aby wyzdrowiec ale ze je wogole robimy. Troche mnie martwilo ze pisalas ze ciagle chcesz robic terapie ale jakos sie za to nie moglas zabrac. Jesli winik teraz jest taki ze ..mowisz teraz juz jest czas i nie zwlekasz to mnie cieszy. Ale musze naprawde ci powiedziec. Bedac u psychiatry pierwszy krok jest zawufac ze moze tylko po 45 min on juz wie jak cie leczyc..zawsze warto sprobowac, zmienic mozesz zawsze...

I uwierz mi nie bierz nawet doraznie jak masz atak Benzoos uwiez to najgorsze co mozna w tej chorobie robic.

Zycze ci abys poczula z dnia na dzien w trakcie terapie jak "zdrowiejesz" a jestem pewna ze tak bedzie bo jak juz pisalam bylam bardzo podobna do ciebie, i jestem pewna ze jak cos chcesz naprawde chcesz to robisz wszystko aby to osiagnac...wiec nie bedziesz dlugo na efekty czakac....jesli naprawde psychiatra u ciebie stwierdzil nerwice lekowa, to z pewnoascia dostaniesz terapie Behawioralno-poznawcza. Nie ma coduw trzeba pracowac aby wyzdrowiec, ale jak jeden jedyny raz przelamiesz ta chorobe, przejdziesz jeden jedyny atak bez zadnej pomocy, ale tez i swiadmie dopuszczajac go ...to bedziesz sie czula jak by sie stal cud...wiem o czym muwie

[Dodane po edycji:]

Jeszcze jedno...nas nikt nie wyleczy z nerwicy...tylko my , my sami potrafimy sie wyleczyc....terapeuter to jak laska kturej potrzebujemy do wsparcie na poczatku aby sie nauczyc jak z ta choroba walczyc. Ale to tylko my mamy moc aby sie wyleczyc
angsthasse

przez magdalenabmw 30 gru 2009, 20:10
Wydawało mi się że już wiem, bo już z niejednym atakiem sama sobie radziłam i to naprawdę dobrze. Odchodził po kilku minutach i po pół godzinie nie pamiętałam już że miałam jakiś atak. Po prostu spływało to po mnie. Ale nie wiem jakim cudem zrobiłam krok w tył.

Dzięki za wsparcie i przepraszam że tak mocno na Ciebie naskoczyłam, przegiełam.

pozdrawiam
magdalenabmw

przez angsthasse 30 gru 2009, 20:11
Pewnosci na nic tez nie ma. Na poczatku terapie powiedzial muj terapeuter takie zdanie:

Niech pani nie dopytuje jak dziala ta terapie, niech pani na to popatrzy ja na podroz coprawda do konkretnego celu ale podroz pelna niespodzianek.
angsthasse

przez zdesperowany1 30 gru 2009, 20:12
ja tez juz mam umowiona wizyte u psychologa psychiatry? sam nie wiem:d Moja lekarka sama mnie umowila z jej kolega z Warszawy ,gdzies jakis instytut na ul.Sobieskiego:)

dobra kobieta z tej mojej psychiatry:d
zdesperowany1

przez angsthasse 30 gru 2009, 20:18
Nie jestem zala

A co do kroku w tyl , musisz to zaakceptowac, bo jeszcze nie raz tak bedzie...na tym polega ta choroba bedzie cie tak dlugo zawracac spowrotem az wkoncu nauczysz sie tego co ona ci chce pokazac.

A agresja jest niestety tez objawem nie zlego charkteru tylko tej choroby. Ona nas uwiezia w jeczeniu , skarzeniu sie itd. jesli ktos muwi ze mozne sie wyleczyc, wlacza sie ta choroba agreja, bo musi bronic swojego zywiciela. i jak agresywnie obroni ponownie to nadal jest sie uwiezionym w jeczeniu i skarzeniu i ona nadal zyje, Nadzieja i pozytywne myslenie, to najwieksza bron na ta chorobe. U nas na terapie mowia terapeuci na to nabywymy narzedzi aby walczyc z nia, Nadzieja, Marzenia na przyszlosc, cieszenie sie z drobiazguw, a jesli dostaniesz ostatnie narzedzie to wygralas,,,,to narzedzie to , w kazdej nawet najgorszej sytuacji widziec cos pozytywnego, bo w kazdej trudnosci zycie uczymy sie byc coraz silniejsi, lepsi...

[Dodane po edycji:]

W szpitalu jak chodzilam na grupe. Mielismy zadanie napisac 10 cech naszego charakteru kture lubimy, i 10 kturych nie lubimy.

Te 10 kture lubimy roznily sie u kazdego pacjeta, ale 10 ktorych nie lubimy byly u kazdego prawie identyczne. Jak przeczytalismy to terapeuter nam powiedzial teraz znacie cechy waszej choroby, przybiera dzieki tym cecha twarzy. Czyli nasz przeciwnik nie jest juz dla nas niewiedoczy, stracil na sile bo juz go widzimy
angsthasse

przez Joaśka 30 gru 2009, 20:53
A agresja jest niestety tez objawem nie zlego charkteru tylko tej choroby

Masz rację Angsthasse, agresja jest w przypadku nerwicowców reakcją na lęki, obawy, niepewność. To pewna forma obrony, z czasem uświadamiamy sobie jednak, że nam ona nie pomaga, lecz szkodzi. Bo agresją nic dobrego się nie zdziała.
Joaśka

przez MARIAN1967 30 gru 2009, 21:17
Angsthasse, mam pytanie.Czy w Niemczech są też tego typu fora.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Sortuj wg