Nerwica lękowa

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica lękowa

przez angsthasse 27 gru 2009, 16:27
Donkey napisał(a):Mi lekarz powiedzial ze niektorzy musza brac leki do konca zycia. Bo jak odstawia to leki wracaja ;'/

To jest bzdura!!!! Jesli twoje leki przezwyciezysz to nie wracaja...a co do lekuw przez cale zycie musze ci powiedziec ze tak nie musi byc...

Nie wiem jak w polsce to funktionuje, ale psychiatra to nie to samo co psychoterpeuter. Powinnas nie tylko byc u psychiatry ale przedewszystkim u psychoterpeuty. Jest metoda terapie zachowawczej i ta choroba jest na 100% wyleczalna.

Pozdrawiam
angsthasse

przez Romekzkrakowa 27 gru 2009, 16:32
Jestem pod opieką psychologa i psychiatry ale o psychoterapi nie słyszałem w jakii sposób to ma mi pomóc co tam się robi i w ile osób jak to wygląda i czy to działa?

przez angsthasse 27 gru 2009, 17:12
Nie wiem na jakiej zasadzie funktionuje to w polsce.

Jesli jestes u psychoterapojty to on robi z toba ta terapie.

Funktionuje to tak ze najpierw trzeba sobie swoje leki uswiadomic

od najmniejszego do najwiekszego.

I najpierw z terapejta a puzniej samemu sie konfrontujesz z lekami , swiadomie stawiasz sie sytuacja kturaych sie boisz . I nie opuszczasz tych sytuacji majac jeszcze strach, dopiero jak czujesz sie bezpiecznie w tej sytuacji w kturej miales stracha. Polega to na tym ze uczysz sie tego czego w dziecinstwei sie nie nauczyles. Stawiajac sie ciagle tej sytuacji powodujesz nie wiem jak to po polsku ale to sie nazywa dezensybilowanie czyli na tej zasadzie : wchodzisz w sytuacje kturao obojetnie z jakiego powodu uwazales za zagrazajaca, aby sie przekonac ze nic ci sie nie stanie. I im czesciej to robisz uczysz sie i twoja psychika zapamietuje ze to nie jest niebezpieczne.

To funcjonuje na 100% . To jest jedyna terapia ktura pomaga. Konfrontacyjna terapie i nauka nowego reagowania na sytuacje. Tak jak bys zmienial twoje zaprogramowanie. Zaprogramowales sie sam ze w tej sytuacji masz stracha i sam mozesz sie zaprogramowac ze to bzdura i ze nie musisz miec leku.

Porozmawiaj z terapojta. On napewno bedzie wiedzial na czym to polega. W niemczech ma ta chorobe miliony ludzi i wszyscy sa ta metoda leczeni i wyleczeni.
angsthasse

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 27 gru 2009, 17:17
Romek- idz z rodzicami do przychodni, niech Cie zapiszą na terapię z NFZ. Psycholog będzie z Tobą rozmawiał przez wiele spotkań aż dojdziecie do tego czego sie boisz i pomoże Ci z tym walczyć. Leki nie leczą przyczyn nerwicy tylko tłumią objawy. Przyczyny leczy terapia na którą sie wybierz- tak to działa w Polsce....
magdalenabmw

przez angsthasse 27 gru 2009, 17:54
Dziekuje ze chociaz w tym forum mnie potwierdzilas. Ale skoro nie wierzysz w wyleczenie czemu nagle zmienilas zdanie przeciez w dwuch ruznych forach napisalas ze to puste gadanie?????
angsthasse

przez magdalenabmw 27 gru 2009, 17:58
Wierzę w wyleczenie, ale nie stuprocentowe. A nawet jeśli można sie wyleczyć w pełni to na pewno nie takim pustym gadaniem jak Twoje 'uwierz w siebie' bo tyle to ja wiem i nic nowego mi nie uświadamiasz swoimi rewelacyjnymi odkryciami.

Kochani forumowicze, jeszcze nie wiecie jak sie wyleczyć w 100%?
Wystaczy w siebie uwierzyć i sobie zaufac! Przecież to takie proste! A my idioci zacofani z polski tego nie wiemy... W Niemczech mają świetne metody jak widać, muszę tam sie chyba leczyć- dobrze ze mam tylko 150km do Berlina. Skoro tam tylko uwierzę w siebie i wyzdrowieję.... (pomijając to że wierzę w siebie jak mało kto :mrgreen: )......
magdalenabmw

przez zalamka87 27 gru 2009, 18:01
właśnie :) a leki może i można brać do końca życia jak sie nigdy nie zdecyduje na psychoterapie, bo jak sie pokona lęki to one nie wrócą :)

przez magdalenabmw 27 gru 2009, 18:01
A my tu w Polsce jakieś starodawne metody stosujemy... A tu wystarczy sobie zaufać i choroba odchodzi :mrgreen:

[Dodane po edycji:]

Załamka- leki nie leczą przyczyn, szkoda wątroby na branie ich do końca życia !
magdalenabmw

przez angsthasse 27 gru 2009, 18:20
magdalenabmw napisał(a):A my tu w Polsce jakieś starodawne metody stosujemy... A tu wystarczy sobie zaufać i choroba odchodzi :mrgreen:

Załamka- leki nie leczą przyczyn, szkoda wątroby na branie ich do końca życia !

A wiec to cie boli??? ja nic na to ze ty jestes w polsce a ja tu nie poradze ... za to ze tu jestem a nie w ojczyznie ...za to zaplacilam moja choroba.

Jestes chyba jeszcze bardzo mloda...
angsthasse

przez magdalenabmw 27 gru 2009, 18:24
Bardzo, mam 20 lat, a choruję od 2 lat. Mój wiek Ci przeszkadza?
Dobra, wiesz co- jak chcesz to napisz sobie do mnie na pw, bo zaśmieciłaś pół forum wciągając mnie w swoje dyskusje...
magdalenabmw

przez angsthasse 27 gru 2009, 18:34
magdalenabmw napisał(a):Wierzę w wyleczenie, ale nie stuprocentowe. A nawet jeśli można sie wyleczyć w pełni to na pewno nie takim pustym gadaniem jak Twoje 'uwierz w siebie' bo tyle to ja wiem i nic nowego mi nie uświadamiasz swoimi rewelacyjnymi odkryciami.

Kochani forumowicze, jeszcze nie wiecie jak sie wyleczyć w 100%?
Wystaczy w siebie uwierzyć i sobie zaufac! Przecież to takie proste! A my idioci zacofani z polski tego nie wiemy... W Niemczech mają świetne metody jak widać, muszę tam sie chyba leczyć- dobrze ze mam tylko 150km do Berlina. Skoro tam tylko uwierzę w siebie i wyzdrowieję.... (pomijając to że wierzę w siebie jak mało kto :mrgreen: )......

Od wiedziec do zrealizowac jest bardzo dluga droga.

A tak wogul mam pytanie . Dlaczego tak mnie atakujesz. Ja za to ze jestes slaba i uwiezina w swoich lekach , nic nie moge. A jesli chodzi o polske metody sa te same moje siostra tez sie leczy i robi postepy.

Twoje zachowanie pasuje do twojego wieku. A przeszkadzac mi nie przeszkadza. Tez miaslam 20 lat i wiem jak to jest muj starszy syn ma teraz 22 late. Zbuntowanie na caly swiat nic nie pomaga.

Zycze ci powrotu do zdrowia
angsthasse

przez magdalenabmw 27 gru 2009, 18:37
angsthasse napisał(a): Ja za to ze jestes slaba i uwiezina w swoich lekach , nic nie moge..

Widzę że jestes psychiatrą który działa drogą satelitarną. Po moich kilku postach mnie zdiagnozowałaś, gratulacje pani doktor :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
magdalenabmw

przez angsthasse 27 gru 2009, 18:47
Tylko po twoim zachowaniu w stosunku do mnie. Agresja jest objawem slabosci. Tak zwana przez Terapeutow Maska aby ukryc swoja slabosc.

Ktos kto jest pewien siebie i silny nie musi innych atakowac i byc agresywny tylko jest w stanie normalnie na oparciu sie faktami rozmawiac.

Ja nie mam problemu z tym ze potrafie byc silna ale i moja slabosc nalezy do mnie i nie musze nikomu pokazywac przez moja agresje jak to ja silna jestem.

Nasza slabosc robi nas sympatycznymi dla innych...to tez sie dowiesz na terapie
angsthasse

przez magdalenabmw 27 gru 2009, 18:51
Kobieto skończ już te swoje smuty! Najpierw mnie diagnozujesz po przeczytaniu kilku moich postów a teraz mi robisz terapię! :lol: :mrgreen: Weż sie opanuj, nie jesteś moim lekarzem !
Może i byłam nie miła, ale nie dlatego że jestem słaba (bo nawt jeśli jestem to nie tobie to oceniac!) tylko dlatego ze piszesz BZDURY.
magdalenabmw

Sortuj wg