HIV FOBIA

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

HIV FOBIA

przez landon1988 22 gru 2009, 20:37
witam Was
od ponad poltora roku lecze sie na hivfobie wczesniej byly natrectwa dotyczace czystosci sprawdzania drzwi ,mycia rak itd . W koncu udal mi sie dzieki lekom wygrac z natrectwami lecz nadal jest fobia dotyczac HIV...tego ze sie moge zarazic ,do tego najgorsze to to ze boje sie np ze akas igla mi sie wbije w stope lub w buta na ulicy i sie zaraze , wiem ze to raczej nie mozliwe ale mozg swoje robi i dalej sie boje , czekam tylko dnia jak znajda lekarstwo na hiv to moze wtedy skonczy sie moja udreka. Mam tak ze boje sie np miejsc w okolicach smietnikow itd ze tam moze gdzies lezec strzykawka lub igla ,ehh poprostu gehenna , czy macie podobne fobie czy mozecie mi napisac ze to glupie itd bo nikomu o tym nnie mowie i z nikim nie moge sie podzielic tym bo to jest dla mnie wstyd...nie wiecie czy istnieja jakies poradnie dotyczace tej fobi ?? prosze o pomoc

Re: HIV FOBIA

przez magdalenabmw 22 gru 2009, 20:40
Ja przez moje hipochondryczne akcje wkręcałam sobie że mam hiv i szukałam objawów u siebie i analizowałam przeszłość szukając we wspomnieniach czy po jakimś kontakcie z kimś miałam pierwsze objawy które są ostre i na pewno bym to widziała. Nie robiłam badań ale nie mam ani powiększonych węzłów ani zmian na języku/policzkach więc stwierdziłam że to tylko hipochondria. Co do wbicia się igły w buta... a widziałeś kiedyś igłę która stoi pionowo na chodniku? :mrgreen:
magdalenabmw

przez landon1988 22 gru 2009, 20:43
nie nie widzialem ale wiesz magdalenabmw nasz glupi mozg a przynajmniej moj lub bardziej NN potrafi mi wmowic ze jakos nadeplem na igle ze ona np stanela pod jakims katem i wbila jednak np w bok buta nie w podeszwe , wielu ludzi mi pisalo ze hivem nie jest tak latwo sie zarazic ze on szybko umiera na powietrzu itd ale ja nadal jednak boje sie igiel na ulicy i miejsc ktore wygladaja jak meliny itd...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 22 gru 2009, 20:59
No jasne że to nie jest takie proste! A na powietrzu ten wirus bardzo szybko umiera. Nie masz sie czym martwić, chociaż i tak pewnie o tym wiesz ale i tak sobie będziesz wkręcać dalej ;) nawet podczas stosunku nie masz 100% szans na zarażenie.
magdalenabmw

przez landon1988 22 gru 2009, 21:01
troszke mi humor poprawialas bo fajnie jest jak wiesz ze ktos Cie rozumie chodz mi o slowa "i tak sobie bedziesz wkrecac dalej" :-) w koncu trzeb z tym gownem wygrac bo nie chce calego zycia spedzic na strachu przed iglami...

przez Amy Lee 22 gru 2009, 22:01
Chyba trzeba kontynuować terapię przeciw fobiom.
Faktycznie, jedyna pociecha że wcale nie jest tak łatwo się zarazić, a już na pewno nie na ulicy.

Ja też nie raz się bałam, nie igieł ale raz bodaj kropli czyjegoś potu, która mi chlapnęła do oka w tłumie. Ale prawda jest taka, że myślimy o HIV, bo kojarzy nam się z wyrokiem na nasze życie, ale tak na prawdę źródło problemu jest gdzie indziej - kiedy innych problemów/stresów u mnie nie ma, nie myślę o raku ni o HIV.
Amy Lee

przez Majster 22 gru 2009, 22:19
Tu nie chodzi o to czy sie latwo zarazic, czy nie, bo kazdy wie, ze trzeba miec wyjatkowego pecha lbo kusić los zeby to złapac. I autor wątku tez to wie. Tu jest klopot w tym, ze nie ma o ile wiem jakiejs specjalnej terapii na tą akurat fobie. Ale przeciez istnieja terapie przeciw fobiom ogolnie, bez wnikania w szczegoly czy chodzi o agora czy arachnofobie czy tez o HIV. Poszukaj sobie jakiejs terapii grupowej i poudzielaj sie w niej, moze Ci minie. A co do nakrecania to wiadomo - nerwica to nerwica.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez polakita 23 gru 2009, 00:10
Ja nie miałam NN ale podobnie jak Magdalena - hipochondrię, tzn nie wiedziałam co mi jest więc myślę - to musi być hiv, już nie ma innej opcji. Lecz badania na hiva robią bezpłatnie, zrobiłam badanie, dzielnie poszłam po odbiór, i od tamtej pory śpię spokojnie. Jak również mój chłopak :)
polakita

przez magdalenabmw 23 gru 2009, 14:17
Polakito- nie mam odwagi. Poza tym po kilku latach już bym miała ja albo mój facet jakieś objawy. No i po około dwóch tygodniach od zarażenia występuje coś co wygląda jak ostra grypa (bo ogólnie choroba aids dzieli sie na bodajże trzy etapy), a ani ja ani on po pierwszym kontakcie ze mną tego nie mieliśmy więc to tylko moja hipochondria :smile:
magdalenabmw

przez jaryceusz 23 gru 2009, 19:53
Ja to HIVa się nie boję, na wszelki wypadek nie oddaję krwi. Ale nerwicowe rajdy po lekarzach i ciągłe pobieranie krwi do badań działają na wyobraźnię ;) Nowotworu za to boję się panicznie, jak go nie mam teraz to na pewno na któregoś z nich się przekręcę :P

przez landon1988 23 gru 2009, 21:30
no chcialbym juz nie miec tych mysli o tym hivie ... tym bardziej ze kuriozalne powody znajduje ktore mnie trapia jak no igly i strzykawki na ulicach , mam nadzieje ze moze swieta cos sprawia i bedzie lepiej , mam tez nadzieje ze odezwie sie na forum ktos kto ma podobny przypadek do mojego :-) razem razniej znalesc rozwiazanie:-)

[Dodane po edycji:]

eeee jak naarazie widze ze sam mam takie gowno no ale nic bede czekac az ktos sie znajdzie kto ma tak jak ja i lepiej sie bede czuc ze nie jestem sam:) ze nie tylko ja sie boje wszystkiego co sie swieci jak igła:-)

HIV FOBIA

przez bytheway 18 kwi 2011, 11:48
och jak dobrze wiedzieć, że nie jestem sama.
Ja też mam ta fobie. To jest okropne!
Ciągle wydaje mi się, że jestem chora, doszukuje się różnych objawów, czytam objawy opisywane w sieci i dopasowuje je do siebie, śledzę moją przesżłość etc. Kilak razy dziennie oglądam mój język, każdą krostę etc. Jak obejrzałam w TV film "Filadelfia" to spać kilak dni nie mogłam.
Mam to od dziecka. Kiedyś wydawało mi się, że mnie ktoś ukłuł w dyskotece i na bank z zamiarem zarażenia mnie więc po konsultacji z lekarzem rozpoczełam kilkutygodniowe leczenie na hiv ale na szcześcię byłam zdrowa (wszystkie badania przed leczeniem w trakcie i po 3 miesiacach dawały wynik ujemny).
Ja jestem w takim stadium, że nawet teraz po 2 latach od tamtego zdarzenia potrrafię zadzwonić do poradni, prosząc pielęgniarkę, żeby spojrzała w moje wyniki i upewniła mnie, że były ujemne...
Jestemw ciagłym stresie i ciągle o tym myśle. Nawet kiedy jestem u dentysty i nie widzę tego momentu jak dezynfekuje "narzędzia" pracy - mam wizję, że przede mną mógłbyć ktoś chory i zaraz mnie czymś (konkretnie hiv) zarazi.
Pewnie gdybym powtórzyła dziś badania (i pewnie to zrobię bo się wykończę) to za jakiś czas stwierdze, że wydarzyły się różne sytuacje, w których mogłam się zarazić...

HIV FOBIA

przez paradoksy 18 kwi 2011, 12:10
bytheway, a terapia jakaś?
paradoksy

HIV FOBIA

przez bytheway 18 kwi 2011, 12:18
terapii nigdy nie próbowałam.
Nie wydawało/niewydaje (może dopiero zaczyna bo nie mija) mi się to konieczne...

Sortuj wg