Badania-jakie możliwe badania robiliście?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Badania-jakie możliwe badania robiliście?

przez Kn24 17 gru 2009, 12:29
Jestem ciekawa czy tylko ja myślę nadal o tym żeby robić jeszcze jakieś inne skomplikowane badania bo mam różne dziwne dolegliwości:/ czy byłby ktoś tak miły i wypisał mniej więcej jakie badania robił byłabym wdzięczna :)
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

Re: Badania-jakie możliwe badania robiliście?

przez linka 17 gru 2009, 12:32
Najlepiej gdybyś zapytała lekarza - bo szukanie sobie chorób na siłę to też objaw nerwicy ;)
Jakie badania już robiłaś?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Majster 17 gru 2009, 12:34
Juz chcialem napisac cos "od serca", ale doszlo do mnie ze moge zostac zrozumiany calkiem doslownie. W takim razie za linka656, wymyslanie mozliwych badan jest objawem chorobowym, najblizsze badanie powinien wykonac zatem psychiatra. Pozdrawiam ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kn24 17 gru 2009, 12:37
wiem kurcze tylko ze ja te badania chce robic bo ciagle mam jakies objawy dziwne...to tez objaw nerwicy? bo szczerze dla mnie to juz takie błędne koło.

przez linka 17 gru 2009, 12:47
Kn24, generalnie na bazie dziwnych doświadczeń stwierdzam, ze nerwica może wywołać dokładnie każdy objaw o jakim przeczytamy, usłyszymy, jaki nam się zamarzy :mrgreen:
Czytanie ulotek od leków powodowało, że miałam dokładnie wszytskie skutki uboczne :lol:
Jak przeczytałam o raku mózgu to byłam pewna na 100% że go mam - bo objawy zię zgadzały.
Ja miałam badania krwi, potem ekg, które wyszło ok, ale że się upierałam, ze coś nie tak z moim sercem to zrobiłam echo serca i przez 24h nosiłam aparat holtera - afkors serce zrowe a arytmia, jest owszem, ale na tle nerwowym więc kierunek - psychiatra. No ale nieee, ja na pewno jestem chora na coś, więc kolejno neurolog, okulista, larngolog - PANI JEST ZDROWA!!
:lol:
Więc na końcu mej drogi znalazł się psychiatra i on mnie wyleczył, z pomocą psychologa .
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Majster 17 gru 2009, 12:54
linka656 napisał(a):Kn24, generalnie na bazie dziwnych doświadczeń stwierdzam, ze nerwica może wywołać dokładnie każdy objaw o jakim przeczytamy, usłyszymy, jaki nam się zamarzy :mrgreen:
Czytanie ulotek od leków powodowało, że miałam dokładnie wszytskie skutki uboczne :lol:
Jak przeczytałam o raku mózgu to byłam pewna na 100% że go mam - bo objawy zię zgadzały.
Ja miałam badania krwi, potem ekg, które wyszło ok, ale że się upierałam, ze coś nie tak z moim sercem to zrobiłam echo serca i przez 24h nosiłam aparat holtera - afkors serce zrowe a arytmia, jest owszem, ale na tle nerwowym więc kierunek - psychiatra. No ale nieee, ja na pewno jestem chora na coś, więc kolejno neurolog, okulista, larngolog - PANI JEST ZDROWA!!
:lol:
Więc na końcu mej drogi znalazł się psychiatra i on mnie wyleczył, z pomocą psychologa .

Nic dodac nic ująć - dokladnie tak jest.
Nie czytajmy w takim razie o odkladaniu sie rteci i kadmu w organizmie, ani o pestycydach w powietrzu, ani o olowiu w benzynie, efekcie cieplarnianym i katastrofach kosmicznych. Po kiego? Ja kiedys nie unikalem zadnego kina, ogladalem niemal wszystko co mi serwowala TV, w tym jakies popaprane filmy typu piła, slumdog (wiem wiem, w tv jeszcze nie bylo, podaje tylko przyklady) itd. A potem mnie to dolowalo - zaczalem wiec wybierac sobie rzeczy spokojne i bez nakrecania, wiecie ze to dziala?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez polakita 17 gru 2009, 13:03
ja zrobiłam sobie mnóstwo badań - ze skierowania, bo lekarze też nie mogli zgadnąć co mi jest na początku. Częściowo za własną kasę - medycyna alternatywna oraz rezonans głowy 350 zł (czego nie mogę odżałować do tej pory bo nie było potrzebne). Raz w szpitalu na ostrym dyżurze nawet mi zrobili rentgen klatki piersiowej (nie wiem jak to się ma do zawrotów głowy). W apogeum choroby zrobiłam sobie nawet badanie na AIDS (robią za darmo, też głupia nie jestem, korzystałam z tego co mogłam ;) ) uwaga wynik negatywny :mrgreen:

Oczywiście zgadzam się z przdmówcami że chęć wykonywania sobie w nieskończoność badań jest objawem hipochondrii i nerwicy...

[Dodane po edycji:]

Aha, no i jeszcze miałam raka skóry, o dziwo nie mogło go zdiagnozować aż dwóch dobrych onkologów, którzy nieomalże z krzykiem mnie wyrzucili za drzwi po co do nich przyszłam ;)
polakita

przez Kn24 17 gru 2009, 16:50
ja miałam rezonans głowy, badania na borelioze pare razy, ekg to chyba z 6 razy miałam robione, echo serca 2 razy ale to akurat skorzystałam że mi to zrobili bo w ciąży wtedy byłam więc serducho zdrowe:) co śmieszne przez prawie całą ciąże tachykardia była a podczas porodu nic mi się nie działo z sercem:) dałam radę, co jeszcze rtg klatki piersiowe, rtg kregoslupa całego, badanie EEG, punkcja kręgosłupa, tomografia głowy, angio tomografia, no i oczywiście wiele możliwych badań z krwi. Ostatnim moim badaniem był rezonans kregosłupa bo po ciąży mi dokuczał, ale nie wyszło nic poważnego. Więc sama już nic nie wiem...wydaje mi się, że jakby coś było cokolwiek to po takich badaniach by już coś wyskoczyło?? A jak na razie spokój, a moje objawy codziennie są i to mnie dobija. Macie tak , że wszystko jest super a nagle niewiadomo skąd pojawiają sie u Was objawy, których totalnie nie rozumiecie i oczywiście wiadomo lęk do tego ...poradźcie cos:) Podkreślam że większośc tych badań była robiona po mojej ciąży w sierpniu więc w miare są na bieżąco chyba...;)

przez polakita 17 gru 2009, 17:10
niezły komplet badań, ja eeg nie miałam ani punkcji ani tomografii. Myślę że możesz być spokojna że nie masz SM ani niczego z głową poważnego. Nie dziwi cię że miewasz różne objawy i że one się zmieniają? Kiedy jesteśmy chorzy "na coś" to objawy się powtarzają, oraz - co najważniejsze - NIE WYSTĘPUJE LĘK. Ja bardzo nie lubię chodzić po lekarzach - a w nerwicy proszę, latałam jak głupia. Bo to lęk się włącza :)
polakita

przez Kn24 17 gru 2009, 20:43
punkcja nie taka zła:) bo juz po samym plynie od razu mowia jak jest ogolny wynik tez szybko ale na ten glowny trzeba czekac czasem nawet do 3 miesiecy bo chodzi o te pradki ale mi nic nie wyszlo :) Co do SM to mysle i mam nadzieje ze moge byc spokojna. Czyli rozumiem ze Ty sie wyleczylas polakita juz z nerwicy? ze jest lepiej? bo jesli tak to znaczy ze ja tez moge miec jakas iskierke nadzieii ze kiedys mi sie uda:)

przez magdalenabmw 17 gru 2009, 20:48
Wg mnie o wyleczeniu można mówić, jak nie ma żadnych objawów nerwicy przez co najmniej kilka lat. Mi też sie już pare razy wydawało że jestem zdrowa, a potem wracało.
magdalenabmw

przez whoami 18 gru 2009, 11:42
Witaj ja juz na badania wydałem majątek:) ogolnie zrobilem juz chyba prawie wszystkie. TK głowy, przeswietlenie klatki piersiowej, usg jamy brzusznej, morfologie to ze 4 razy, tarczyce, ekg, cukier, rozmazy krwi moge tak wymieniac .... lezalem w szpitalu tam przebadali mnie jeszcze raz na wszystkie sposoby (badał mnie kardiolog,neurolog,okulista, poprostu stwierdzili ze jestem 100% zdrowy:) a ja czuje sie jakbym umierl wiec to raczej nerwica:)

przez polakita 18 gru 2009, 12:04
Kn24 napisał(a):Czyli rozumiem ze Ty sie wyleczylas polakita juz z nerwicy? ze jest lepiej?

Leczyłam się medycyną alternatywną ale nie chcę tu poruszać tego tematu bo większość osób uważa że to placebo. Na razie efekt trwa już pół roku, oczywiście nie wiem czy nerwica nie wróci, ale i tak jestem zadowolona.
polakita

Sortuj wg