Krepujacy temat-tylko dla kobiet

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Al 12 gru 2006, 16:41
jak tylko pomysle o zblizajacym sie okresie i co sie ze mną dzieje. podczas okresu wcale nie jest lepiej. dopiero pare dni po okresie czuje sie dobrze. :-(
Al

przez atrucha 13 gru 2006, 21:47
Wiecie jaka jest różnica miedzy kobietą mającą okres, a terrorystą?

- Z terrorystą można negocjować :lol:
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

Nerwica a PMS, pytanie do dziewczyn

przez eisenbein 23 mar 2007, 12:20
Tak sie zastanawiam ale zauwazylam ze moja nerwica wrecz szaleje przed okresem, najgorzej jest kilka dni przed . Myslicie ze hormony maja az taki wplyw na nasilenie objawow, dodatkowo lecze sie tez na niedoczynnosc tarczycy i moze to tez ma jakis wplyw na moja psychike. Zrobilam blad bo przez 3 miesiace kumpela poradzila odstawic mi hormon na tarczyce ktory bralam przez wiele lat . Przez miesiac bylo spoko , bo nerwowa bylam zawsze ale potem te stany d/d i w ogole, teraz juz z powrotem zazywam hormony ,
endokrynolog nakrzyczal na mnie, ze nie wolno tak sobie samemu przestac brac, wydaje mi sie ze juz i tak jest lepiej ale myslicie ze odstawienie tego hormonu moglo tak mnie rozregulowac?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez GRACJA 23 mar 2007, 21:41
Mogło. Jak Cię leczy lekarz to nigdy nie kosultuj leczenia z kumpelą. Czy ona wogóle się na tym zna? Hormony regulują pracę wielu narządów i ich niedobór wpływa ujemnie na nasze samopoczucie. na nerwy też. Brak hormonu który brałaś przez lata mógł trochę rozregulować Twój organizm.
Miał rację lekarz że nakrzyczał na niesforna pacjentkę. Przed miesiączką kobieta może być albo poddenerwowana, albo depresyjna. To ma wiele kobiet. Cykl miesiączkowy jet objawem pracy naszych hormonów, a zmiana poziomu hormonu w organiźmie może właśnie objawiać się huśtawką nastrojów. Niedoczynność tarczycy też ma tutaj duży wpływ. Zdrówka.
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

przez eisenbein 25 mar 2007, 11:52
dzieki pocieszylas mnie

nerwica a miesiączka

przez mist 30 kwi 2007, 17:22
Mam nadzieję, że nie było jeszcze takiego tematu, ale nic nie znalazłam przez wyszukiwarkę...

Dziewczyny, czy w związku z nerwicą nie macie nieregularnych miesiączek? Bo np. ja miałam wszystkie możliwe badania zrobione i nikt nie umie mi powiedzieć, dlaczego 10 lat po pierwszej miesiączce dalej mam nieuregulowane cykle :?: tylko że u mnie jakoś to działa na odwrót niż u większości kobiet w takiej sytuacji i mam cykle zbyt często :(

przez Mizer 01 maja 2007, 11:28
ja powiem tak- tez nasilały mi się lęki, zachowania depresyjne, nie wychodziłam z domu, a dwa dni od rozpoczecia okresu już było coraz lepiej.

Brałam wtedy Rispolept.

Teraz nie mam już tego prawie. Ale samą mnie dziwiło, z resztą- spokoju miałam jeden tydzień, 2 tyg. przed okresem znowu się zaczynało,.
Ciesz się każdym dniem bo nigdy nie wiadomo, kiedy na Twój dom może najechać ciężarówka z gnojem.

Re: nerwica a miesiączka

przez mist 01 maja 2007, 13:24
mist napisał(a):Mam nadzieję, że nie było jeszcze takiego tematu, ale nic nie znalazłam przez wyszukiwarkę...

Dziewczyny, czy w związku z nerwicą nie macie nieregularnych miesiączek? Bo np. ja miałam wszystkie możliwe badania zrobione i nikt nie umie mi powiedzieć, dlaczego 10 lat po pierwszej miesiączce dalej mam nieuregulowane cykle :?: tylko że u mnie jakoś to działa na odwrót niż u większości kobiet w takiej sytuacji i mam cykle zbyt często :(

Rozumiem, że mój wątek został przeklejony, ale akurat z takim problem (a już w tym wątku o problemach kobiecych na pewno) się nie spotkałam... dlatego myślałam, że może któraś z dziewczyn też ma zbyt częste miesiączki? Bo lekarze nie mają pojęcia, jak to wytłumaczyć i rozkładają ręce. Stąd mój pomysł, że może to nerwicowe :?:

przez atrucha 01 maja 2007, 13:33
Owszem..Został doklejony do tego tematu. Na pw została wysłana informacja do Ciebie. Temat ten dotyczy wszystkich zagadnień związanych ze 'sprawami kobiecymi'. Pozdrawiam serdecznie ;)
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

przez agapla 02 maja 2007, 20:47
Mist a bierzesz leki na nerwicę? jeśli tak to odpowiedz jest prosta

przez Tygryska 02 maja 2007, 21:27
mist a czy z hormonami wszystko ok?Rozważałaś może branie pigułek anty?

przez mist 02 maja 2007, 22:48
Wszystkie hormony, jakie tylko się da, miałam zrobione - żadnych nieprawidłowości. Tabletek nie mogę brać, bo okres i tak pojawiał się, kiedy chciał, a jeszcze dodatkowo miałam przedłużające się plamienia (brałam 4 różne rodzaje tabletek). W dodatku teraz miałam już drugi raz robione hormony, bo nawet bez tabletek mam jakieś przedłużające się okresy (plamienia nawet do 12 dnia :cry:). Przerąbane, prawda? ;)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:52 pm ]
agapla napisał(a):Mist a bierzesz leki na nerwicę? jeśli tak to odpowiedz jest prosta

Biorę leki i chodzę na psychoterapię od miesiąca, więc zastanawiam się, czy te wszystkie problemy nie znikną pod ich wpływem... ach, marzenia ;)

przez GRACJA 03 maja 2007, 00:10
Nieregularne miesiączki.
DEFINICJA
Zaburzenia cyklu miesiączkowego powodujące pojawianie się w nieregularnych odstępach krwawień miesiączkowych.
OBJAWY I PRZEBIEG
Za prawidłowe uznaje się cykle, których długość waha się od 21 do 35 dni. Jeżeli są one raz dłuższe raz krótsze określa się je już jako nieregularne. Cykle menstruacyjne mogą się wahać od 20 do 45 dni a w niektórych przypadkach rozbieżności mogą być większe. Jednak jeżeli trwają zazwyczaj tę samą ilość dni uznaje się je za regularne. Nieregularne miesiączki często pojawiają się u młodych dziewcząt w okresie dojrzewania płciowego i spowodowane są niedojrzałością układu hormonalnego. Częściej zdarzają się u nich cykle bezowulacyjne, które również przejawiają się nieregularnymi krwawieniami. U dziewcząt w okresie pokwitania cykle najczęściej normują się po upływie 1-1,5 roku. Zaburzenia cyklu mogą być również wynikiem zbyt intensywnego odchudzania się lub uprawiania sportu. Najczęściej nieregularne miesiączki świadczą o zachwianej równowadze hormonalnej. Są one pierwszym objawem wchodzenia w okres przekwitania i mogą utrzymywać się przez kilka lat. Rozregulowany cykl miesiączkowy może być wynikiem zmiany klimatu, zażywania niektórych leków lub istnienia niektórych chorób takich jak np. chorób tarczycy, zespołu Turnera i inn. Zaburzenia cyklu miesiączkowego występują często po ciężkich operacjach lub urazach. Równie często współistnieją z niepłodnością. Niezmiernie duży wpływ na cykl mają czynniki psychiczne tj. silne przeżycia emocjonalne, przewlekły stres, depresja i inne. Mogą być również jednym ze skutków ubocznych stosowania minipigułki antykoncepcyjnej jak również chemioterapii.
WEZWIJ LEKARZA, GDY...
Nieregularne krwawienia miesiączkowe nigdy nie są stanem prawidłowym. Zawsze należy skonsultować tą dolegliwość z lekarzem. Konieczna wówczas jest dokładna diagnostyka w celu ustalenia jej przyczyny i wdrożenia odpowiedniego leczenia. Diagnostyka najczęściej obejmuje badania poziomu hormonów a w leczeniu wykorzystuje się hormonalne środki antykoncepcyjne, które regulują cykl miesiączkowy.
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

przez cinnamon_inspiration 03 maja 2007, 09:42
Jeśli chodzi o bóle miesiączkowe to polecam VEGANTALGIN, BARDZO mi pomógł, a bóle miałam czasem nie do zniesienia.

Sortuj wg