Święta - też sie boisz?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Święta - też sie boisz?

przez ketjow 16 gru 2009, 23:13
Ja tez do dzisiaj boje sie ze leki mi ne pomoga ale ja biore xanax 0.5 albo hydrixyzyne jakos pomaga wydawalo mi sie ze cos kiedys pisalas o morzu ze tam sie dobrze czujesz i wogole nie masz agorafobi i napadów?? Moze wyobraz sobie ze tam wlasnie jedziesz
Rzeczywistość daje więcej wrażeń niż fikcja

przez magdalenabmw 16 gru 2009, 23:20
Dobrze pamiętasz :smile: Nie mam agorafobii, nawet najgorszy atak mija mi w momencie jak staję nad brzegiem morza. Jakoś tak ten ogrom wody i świeże powietrze uspokajają mój umysł. Najlepsze jest to, że ja panicznie boję się wody i raczej nie lubię takich otwartych przestrzeni :smile: Nie umiem wyjaśnić fenomenu Bałtyku, bądz co bądz czuję że tam jest moje miejsce na ziemi.
Jak będę na Wigilii to będę myśleć o tym że jadę nad morze na Sylwka więc tragedii nie ma :smile: W dodatku na pierwszy i drugi dzień swiąt też mogę jechać nad morze bo mam zaproszenie od teściów, ale nie wiem czy mam ochotę do nich jechać- już inna historia :smile:
Wezmę 0,5 mg SR na dwie godziny przed wyjściem z domu, powinno pomóc. Jak nie pomoże to wezmę drugie 0,5 mg... Pocieszam się że na noc mogę wrócić do domu. Chociaż kiedyś moim domem był dom do którego jadę i w sumie nadal nim jest.. Zamotane to wszystko.
Dziękuję Ci za wsparcie, mam nadzieję że też nie będziesz miał napadów w Święta :smile:
magdalenabmw

przez paradoksy 16 gru 2009, 23:46
mnie wkurza ta cała szopka ze sprzątaniem, zakupami i gotowaniem - wszystko to, żeby na kilka minut usiąść i wpieprzyć żarcie, bo co to za święta w ogóle... więcej zachodu niż to wszystko warte, najchętniej uspałabym się na ten okres.
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ketjow 17 gru 2009, 14:44
magdalenabmw pozdrawiam bedzie dobrze :)
Rzeczywistość daje więcej wrażeń niż fikcja

przez Donkey 19 gru 2009, 16:11
Jak nastroje przedswiateczne?
Ja przez to zimno ktore panuje na dworze mam tylko ochote zakopac sie pod kocykiem i przespać ten czas.
Jutro musze ruszyc dokupić prezenty :) Juz sie boje na sama mysl jaki tlok bedzie w sklepach :)

przez magdalenabmw 19 gru 2009, 20:55
Donkey napisał(a):Jutro musze ruszyc dokupić prezenty :) Juz sie boje na sama mysl jaki tlok bedzie w sklepach :)

Oho, jak bym czytała o sobie.. Dlatego sie zastanawiam czy dziś o 1 w nocy nie jechać do tesco po jakieś prezenty (tesco 24h - dla lękowców :mrgreen: ). Nerwica mi sie rozwija, miesiąc temu nie bałam sie tłumów w sklepie...

Ale ogólnie umieram ze strachu przed Wigilią. Już wiem jak zacznie sie dzień 24 grudnia- wiszeniem na kiblu i wymiotowaniem. Sorry za brutalność, ale takie są fakty.
Najbardziej sie boje- jak ja sie zmusze aby wyjść z domu, wsiąść do auta i jechać 35km a potem siedzieć być może do rana...........? ma-sa-kra.
magdalenabmw

przez Amy Lee 19 gru 2009, 22:34
Kn24 napisał(a):ale z kolei u tesciow to moze byc duzo gorzej... oni nie wiedza dokladnie co mi dolega i nie chce jak na razie im mowic bo boje sie ze pomysla ze ich syn ozenil sie z "wariatka"

Ja mam o tyle "lepiej", że to poprzednia dziewczyna była wariatką bez cudzysłowu - sama odstawiała leki, upijała się, wrzeszczała tak że sąsiedzi przybiegali i jeszcze go biła. Więc ja na tym tle z moimi lekkimi stanami depresyjnymi czy lękowymi wypadam na prawdę olśniewająco :twisted: Zresztą ja się przyszłym teściom zwierzać nie muszę, bowiem po mnie zaburzeń na oko przecież nie widać.

magdalenabmw napisał(a):Kij w święta, ale Sylwek bez szampana brzmi nie fajnie...

Taaa? a ja w ogóle szampona nie lubię. W celach zdrowotnych i/lub uczczenia czegoś tylko mały kieliszeczek naleweczki albo czystej.

magdalenabmw napisał(a):Hej, pocieszcie mnie że nie tylko ja (i Wovka :smile: ) boimy się wyjazdów świątecznych.

Moja matka by ze strachu umarła, jakby miała gdzieś jechać na święta. Siedzimy w domu na d... i robimy/jemy na co mamy ochotę :) Mama, tata, niżej podpisana i gość ukochany.
Amy Lee

przez magdalenabmw 19 gru 2009, 22:38
Amy Lee napisał(a):
Kn24 napisał(a):ale z kolei u tesciow to moze byc duzo gorzej... oni nie wiedza dokladnie co mi dolega i nie chce jak na razie im mowic bo boje sie ze pomysla ze ich syn ozenil sie z "wariatka"

Ja mam o tyle "lepiej", że to poprzednia dziewczyna była wariatką bez cudzysłowu - sama odstawiała leki, upijała się, wrzeszczała tak że sąsiedzi przybiegali i jeszcze go biła. Więc ja na tym tle z moimi lekkimi stanami depresyjnymi czy lękowymi wypadam na prawdę olśniewająco :twisted: Zresztą ja się przyszłym teściom zwierzać nie muszę, bowiem po mnie zaburzeń na oko przecież nie widać.
.

Amy Lee- ja jadę z moim lubym do domu w którym co roku spędzam święta, ale w tym roku tak jakoś boje sie tego :( Może dlatego że będzie jeszcze ciocia i wujek. Boje sie że będę chciała uciekać, że wpadnę w panikę.. wiecie o co chodzi.
A co do byłych dziewczyn- eks mojego chłopaka okradała jego rodziców, więc ja też wypadam olśniewająco przy takiej 'konkurentce' :P

A na Sylwka ogólnie coś bym chciała wypić, dlatego nie chce leków teraz na stałe brać.
magdalenabmw

przez Amy Lee 19 gru 2009, 22:49
Teraz mi przyszło coś takiego do głowy, nie wiem ile w tym sensu, ale skoro znasz dom, do którego jedziesz, to wybierz sobie tam jakieś miejsce - fotel, kąt, kwiatek doniczkowy - i wyobraź sobie, że to jest twoje miejsce, gdzie jesteś bezpieczna. Jak będzie ci się chciało uciekać, to stań sobie na chwilę tam i poczekaj aż ci przejdzie.
(Wymyśliłam tę technikę na poczekaniu).

Fajnie też wyobrazić sobie jakiegoś świątecznego mediatora, który chodzi i mówi ludziom, że mają być spokojni, bo przecież są święta. Albo samemu zostać takim.
Bo na przykład moi rodzice jak chcą być spokojni, to potrafią...
Amy Lee

przez magdalenabmw 19 gru 2009, 22:56
Znam ten dom bo mieszkałam tam 5lat, rodzice tam zostali a ja na swoje poszłam już. Ale święta tam spędzam i mam tam swój stary pokój nawet. No właśnie... tylko że ten pokój kojarzy mi sie z najgorszymi atakami paniki jakie tylko człowiek sobie może wyobrazic... z bólem, łzami, rwaniem włosów i biciem głową w ścianę... a to nie zachęca :(
magdalenabmw

przez Donkey 20 gru 2009, 09:56
Madzia zobaczysz ze ebdzie dobrze- tylko nie mysl o tym teraz! Po co masz na zapas sie stresowac!

Jade dzis po te prezenty i mam problem co do jednego - nie wiem co kupic chlopakowi - moze wy mi cos podpowiecie!?

przez magdalenabmw 21 gru 2009, 18:37
Donkey a co lubi Twój chłopak? Ma jakieś zainteresowania, hobby, ulubiony kolor? Ja mojemu lubemu nic nie kupuje, i tak mamy wspólne pieniądze więc było by to trochę bez sensu ;)
A ja właśnie wróciłam z wyprawy po prezenty- chyba z 5km na pieszo przeszłam :shock: heh

p.s. Nadal na myśl o Wigilii wpadam w panikę, nie wiem jak to będzie.
magdalenabmw

przez Majster 21 gru 2009, 18:38
Hurra!! Wymigalem sie od swiąt - pogoda mi sprzyja, ktoś tam na górze ewidentnie mnie lubi ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Joaśka 21 gru 2009, 19:13
A ja Święta Bożego Narodzenia kocham, uwielbiam, dają mi niesamowity spokój ducha, poprawę nastroju, zapominam o wszystkich kłopotach, nawet największych problemach, liczą się wtedy tylko świąteczne chwile... Uwielbiam przedświąteczne krzątanie się, sprzątanie i inne przygotowania. Od kuchni trzymam się raczej z daleka, bo nie przepadam za gotowaniem, ale za to sprzątam wzorowo :mrgreen:
Tak naprawdę właśnie w Święta czuję ciepło domowego ogniska, bo na co dzień wiadomo - różnie z tym bywa... W świąteczny czas wszystko wydaje mi się nagle być o wiele prostsze, zdaję sobie sprawę z tego, co naprawdę jest ważne, że nie warto przejmować się bzdurami... Ogólnie rzecz biorąc Święta wpływają na mnie bardzo pozytywnie.
Przyznam się (tylko się nie śmiejcie :P ), że ja co roku zaczynam słuchać pastorałek i kolęd już w listopadzie. Zwłaszcza jak mam zły humor lub się czymś bardzo martwię, mam doła. Zaraz mi się jakoś tak poprawia nastrój!!! ;)
W internecie na stronie www.polskastacja.pl są: "Świątecznie. Christmas" oraz "Kolędy". Można słuchać przeróżnych wykonań przez całe dnie :mrgreen:
Joaśka

Sortuj wg