nerwica ?!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

nerwica ?!

przez domi93 12 gru 2009, 00:12
witam wszystkich.

Od pewnego czasu (jakieś 2 lata) mam problem związany z moją psychiką.
Cały czas podczas snu pocą mi się ręce i nogi.. w sytuacjach nerwowych mam kołatania serca i nie mogę złapać głębokiego oddechu.
Może to głupie, ale gdy jestem w dużym zbiorowisku ludzi [np. centrum handlowe], strasznie się denerwuję i czasami się po prostu duszę.
Potrafię przebywać ze znajomymi i dobrze się bawić, lecz cały czas w podświadomości czuję lęk.. często boję się następnego dnia, choć wiem, że nic szczególnego się nie wydarzy i nie ma powodów do denerwowania się.
Nie potrafię się cieszyć chwilą, często wracam do przeszłości. Bywa i tak, że aż się skręcam z bólu..
Mam także takie sytuacje, że 'odrywam' się od świata realnego.. ktoś coś do mnie mówi, a ja tak naprawdę mam głowę w całkiem innym miejscu..

Potraficie określić, co mi jest?
Do kogo mam się zgłosić po pomoc?
byłabym wdzięczna za odpowiedzi

jeśli da się coś z tym zrobić, byłabym szczęśliwa.. chcę przeżyć swoje życie jak najlepiej, bez niepotrzebnych stresów..

Re: nerwica ?!

przez Majster 12 gru 2009, 00:18
No jak nic nerwica, objawy dosc typowe. Przede wszytskim: nie wmawiaj sobie zadnych innych chorob, urazow, dysfunkcji etc. - to dosc czeste pulapki tej zmory. I jak najszybciej do psychiatry i jesli bedzie mozliwosc - terapia.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Re: nerwica ?!

przez *Monika* 12 gru 2009, 01:49
domi 98

Typowy jak dla mnie objaw nerwicy lekowej, albo zespolu lekowego.
Majster dobrze radzi, nie zwlekaj, im szybciej tym lepiej.Najpierw psychiatra,ale jakis sprawdzony i dobra terapia.
Pozdrawiam.
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg