Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziwny lęk


Keczup

Rekomendowane odpowiedzi

Mam spory problem, który tak szczerze - nie pozwala mi żyć. Od dawna miałam stany depresyjne, próby samobójcze, często z banalnych powodów. Nigdy nie leczyłam się psychiatrycznie. Jestem w klasie maturalnej. Chcę zdawać na ASP więc zapisałam się na kurs. O ile z rysowaniem szło mi bez problemów, nie jestem w stanie malować. Na początku szło mi dobrze, później coraz gorzej. Skończyło się na tym, że idzie mi zupełnie beznadziejnie. Nie jestem w stanie prostej linii narysować, do tego denerwuje mnie każdy dźwięk w domu, mam ochotę pobić rodziców rozmawiających w pokoju obok. Bardzo boję się za cokolwiek wziąć.

 

Mam dużo do zrobienia, nawet na dzisiaj, ale nie jestem w stanie, przez ten lęk właśnie. Czy jest jakiś sposób żeby się szybko uspokoić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne sposoby zrelaksowania się po denerwującej/stresującej sytuacji, ale z tego co piszesz to problem jest dużo głębszy i długotrwały. Nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc o stanach depresyjnych, ale brzmi to dosyć niepokojąco - szczególnie, że piszesz też że próbowałaś odebrać sobie życie. Jest w Tobie tyle napięcia czy złości, że masz ochotę pobić rodziców, denerwuje Cię każdy dźwięk. To nie wygląda na uczucia, które można "szybko uspokoić". Zastanawiałaś się nad skorzystaniem z pomocy psychologa/psychiatry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×