Dziwny lęk

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Dziwny lęk

przez Keczup 03 gru 2009, 20:59
Mam spory problem, który tak szczerze - nie pozwala mi żyć. Od dawna miałam stany depresyjne, próby samobójcze, często z banalnych powodów. Nigdy nie leczyłam się psychiatrycznie. Jestem w klasie maturalnej. Chcę zdawać na ASP więc zapisałam się na kurs. O ile z rysowaniem szło mi bez problemów, nie jestem w stanie malować. Na początku szło mi dobrze, później coraz gorzej. Skończyło się na tym, że idzie mi zupełnie beznadziejnie. Nie jestem w stanie prostej linii narysować, do tego denerwuje mnie każdy dźwięk w domu, mam ochotę pobić rodziców rozmawiających w pokoju obok. Bardzo boję się za cokolwiek wziąć.

Mam dużo do zrobienia, nawet na dzisiaj, ale nie jestem w stanie, przez ten lęk właśnie. Czy jest jakiś sposób żeby się szybko uspokoić?

Re: Dziwny lęk

przez Michał_F 05 gru 2009, 02:10
Są różne sposoby zrelaksowania się po denerwującej/stresującej sytuacji, ale z tego co piszesz to problem jest dużo głębszy i długotrwały. Nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc o stanach depresyjnych, ale brzmi to dosyć niepokojąco - szczególnie, że piszesz też że próbowałaś odebrać sobie życie. Jest w Tobie tyle napięcia czy złości, że masz ochotę pobić rodziców, denerwuje Cię każdy dźwięk. To nie wygląda na uczucia, które można "szybko uspokoić". Zastanawiałaś się nad skorzystaniem z pomocy psychologa/psychiatry ?

Sortuj wg