Nerwica i palenie papierosów

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica i palenie papierosów

przez EDEK 6 22 lis 2009, 11:20
Witam,czy podczas palenia papierosów odczuwacie lęk,napiszcie cos,napewno ktoś pali.

Re: Nerwica i palenie papierosów

przez BB1 22 lis 2009, 11:42
Tak odczuwam lęk. Napiszę Ci tak: Jestem palaczem i jak nie mam papierosa to odczuwam większy lęk. Jak zapalę to czuję się tak jak podczas okresu w którym nie byłem palaczem.
Jedyne co to daje to np. wyjście w czasie stresowej sytuacji gdzieś na zewnątrz pod pretekstem ,że musisz zapoalić ;) ale równie dobrze można wyjść pod innym pretekstem np. do toalety.
Dlatego zaczynanie palenia nie ma sensu.

Ja pale od 1 roku i wychodzę na papierosa po to aby się poczuć jak rok temu kiedy nie paliłem.

Kiedyś też jak zaczynałem palić to myślałem ,że nie będę się stresował. Gowno prawda... i kolejny problem bo trzeba rzucić palenie ;)
BB1

przez Joaśka 22 lis 2009, 11:45
Ja paliłam przez 3 lata, ale rzuciłam, nie palę już pół roku :) Pamiętam, że w momencie palenia byłam odprężona, przynosiło mi to ulgę, ale ogólnie rzecz biorąc to jak teraz na to wszystko obiektywnie patrzę przez palenie stałam się bardziej niecierpliwa, nerwowa, miałam kłopoty z zasypianiem.
To tak naprawdę błędne koło - w momencie, gdy palisz - odprężasz się, a potem jesteś jeszcze bardziej zdenerwowany :P Tuż po rzuceniu papierosów nie mogłam wytrzymać sama ze sobą, wkurzałam się bez powodu, miałam wybuchy złości, paniki. Teraz wszystko się unormowało, cieszę się, że przetrwałam ten okres i już nie palę, gdyż nie mam już takich huśtawek, wahań nastroju jak w okresie, kiedy paliłam. Tak więc gorąco namawiam nerwicowców: jeśli palicie to rzućcie to cholerstwo, bo tylko się jeszcze można nakręcić, że nowotwór, różne choroby związane z paleniem tytoniu, itp. Pozdrawiam!
Joaśka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez roberta m 22 lis 2009, 21:33
odstawiłam papierosy 8maja br. polecam.
in the arms of the angel

przez nascar 05 sty 2010, 22:10
Powiem Tak paliłem 20 lat, nie palę od 6 grudnia - czyli - dokładnie miesiąc. paliłem bardzo dużo bo po 30 papierosów dziennie. Niestety mimo, że na początku było bardzo łatwo i nie wierzyłem, że rzucę papierosy ( sam się zdziwiłem ) to kilka ostatnich dni to makabra. Nie wiem czy to jest spowodowane rzuceniem fajek ale chyba tak. Mój organizm zwariował, nie mogę spac po nocach, pocę się itp. Z jednej strony chcę nie palić ale z drugiej ....... jeżeli tak będzie dalej to nie wytrwam w niepaleniu

przez magdalenabmw 05 sty 2010, 22:13
Cholera czytam, czytam... Ja tak mam z jedzeniem :? Jak jestem głodna to czuję lęk, a jak przejedzona to jeszcze większy lęk.
magdalenabmw

przez *Monika* 05 sty 2010, 22:31
Podobno nie jest wskazane rzucanie palenia z dnia na dzień, zwłaszcza, jeśli ktoś pali ponad paczkę papierosów dziennie. Wydaje sie to niemozliwe,ze tak moze być.Ciekawe ile w tym prawdy,że stopniowo nalezy rzucać palenie?
Obrazek
Główny Moderator

przez Joaśka 05 sty 2010, 22:50
Ja rzucałam stopniowo, i stwierdzam, że dobrze zrobiłam schodząc w dół powoli po jednym. Rzucając od razu pewnikiem bym zwariowała lub natychmiast wróciła do nałogu. Nie dałabym rady, nie wytrzymałabym psychicznie. Wiem, bo próbowałam...
A tak stopniowo - udało się :D Stopniowe ograniczanie papierosów dawało mi pewne poczucie bezpieczeństwa.
Joaśka

przez nascar 05 sty 2010, 23:14
U mnie to był spontan. rzuciłem od razu i powiem Wam tak na początku nie było źle. Dopiero teraz mam straszne jazdy, nie mogę spać itp. Nie jestem w stanie ograniczać palenia. Jak rzucić to od razu tylko...... kiedy miną te stany

przez Donkey 06 sty 2010, 15:08
Ja też rzuciłam palenie z dnia na dzień.
Po każdym ppapierosie miałam lęki że zaraz umrę, zemdleję - jednym słowem byam przerażona.
I teraz już prawie 2 lata nie palę :)

przez nascar 07 sty 2010, 20:46
Donkey napisał(a):Ja też rzuciłam palenie z dnia na dzień.
Po każdym ppapierosie miałam lęki że zaraz umrę, zemdleję - jednym słowem byam przerażona.
I teraz już prawie 2 lata nie palę :)

No widzisz a ja odkąd rzuciłem palenie to czuję się jeszcze gorzej .....

Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale nie palę już 33 dni , jednak chyba przez to wpadłem w lekką depresję .....

przez *Wiola* 07 sty 2010, 20:49
Ja teraz jestem na Wellbutrinie i po nim miałam przestać ,ale jakoś na razie nie czuję niechęci:(

[Dodane po edycji:]

A faktycznie jak źle się czuję to papierosy nasilają lęki.
Moderator

przez Donkey 07 sty 2010, 20:53
Nascar jestem zdziwiona..
Mi na prawdę pomogło!

Widać że tyle ile osób - tyle reakcji!

przez nascar 11 sty 2010, 02:02
Donkey napisał(a):Nascar jestem zdziwiona..
Mi na prawdę pomogło!

Widać że tyle ile osób - tyle reakcji!

Wiesz może to przejściowe w końcu 20 lat zatruwałem swój organizm i paliłem po około 30 fajek dziennie a odstawiłem z dnia na dzień . Nie chcę palić i już chociaż teraz męczę się podwójnie ale wierzę, że w końcu to się opłaci ...

Sortuj wg