spazmy ciała w nocy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

spazmy ciała w nocy

przez bliksa 20 lis 2009, 00:27
kurczę szukalam jakiegos info tu na forum o tym, co mi sie przytrafia w nocy ale nie znalazłam.
Otóż zdarza mi sie coraz czesciej, ze w czasie półsnu, ( bo nie jest to calkowite zasniecie ) ze leżę, juz prawie spię a tu nagle zrywa mnie cos z łózka. ni z gruszki ni z pietruszki wykonuję cos w stylu zrywu ciała , nagle wyrzuca mnie do przodu, cos w stylu spazmów ciala. nie wiem czy jest to zrozumiałe dla was, o czym pisze, ale sama mam banie w tej kwestii i nie umiem tego nawet dokladnie opisac. jak ktos ma podobnie to proszę mi tu szybko odpisać :!: ;)
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

Re: spazmy ciała w nocy

przez Amy Lee 20 lis 2009, 00:30
Mnie się zdarza, chociaż rzadko. Zwykle jeszcze wtedy śni mi się np. że spadam. To jest chyba coś na rzeczy ze złym przejściem między fazami snu.
Amy Lee

przez bliksa 20 lis 2009, 00:32
Amy Lee, ja mam troszke inaczej. zdarza mi sie na granicy snu, nagle zrywa mnie z łózka calym cialem, cos w stylu akcji z filmu Egzorcysta. nie powiem, ze mnie to nie przeraża :roll:
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wovacuum 20 lis 2009, 00:35
bliksa, moze to jakis neurologiczny objaw?rozmawialas z lekarzem?
wovacuum

przez Amy Lee 20 lis 2009, 00:38
bliksa napisał(a):zdarza mi sie na granicy snu

No właśnie. Jakby nieudane przejście z przytomności do snu.
Nie sądzę, żeby to był objaw kliniczny, tak jak koszmary nocne czy nagłe przebudzenia, po prostu się zdarza.
Amy Lee

przez tet 20 lis 2009, 00:48
to okropne uczucie!!! :x bliksa tak się dzieje właśnie wtedy, kiedy przechodzisz z jednego stanu w drugi, jedni mają to częściej i mocniej. taka uroda no :roll:
tet

przez *Monika* 20 lis 2009, 00:52
bliska

Jak uczylam się jeszcze w szkole średniej to cały czas meczyl mnie jeden sen: plynęłam łódką z żaglem prosto przed siebie, zawsze wiedziałam jak się skończy ten sen. Otóż płynęłam, płynęłam, nie sterując tylko siedząc w niej.Nagle łódka przyspieszała w przód coraz szybciej i szybciej i nagle przede mną pojawiał się wielki wysoki mur. Uderzyłam w niego ......wtedy podskakując w łózku budziłam się przerazona. Ten sen utkwił mi w głowie do dziś. Już nie śnię o tej lódce, ale wcześniej zdarzało się to bardzo często.

Czasmi nie pamiętamy co nam się sniło.Ja zapisuję swoje sny-to co pamiętam. Na terapii analizujemy je z terapeutką. Bardzo dużo można się dowiedzieć na swój temat, zwłaszcza gdy wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, nie uswiadamialiśmy sobie jacy jestesmy. A moze wiemy jacy jesteśmy, ale wypieramy to? W kazdym bądź razie chciałam podzielić się z Wami i z Tobą bliska co aktualnie przerabiam na psychoterapii.
Obrazek
Główny Moderator

przez sadi31 20 lis 2009, 20:33
)))) ooo to moj ukochany objaw ostatnio
zwlaszcza jak zaczalem brac paroxetyne to mam to czesciej
a wyglada to tak jakby juz juz mialas usnac a ty nagle taka sila wyrzuca cie z siebie jakbys miala za chwile katapultowac sie z wlasnego ciala ))
taki wstrzas niby elektryczny niby podobny do tego jaki widzi sie na filmach jak kogos reanimuja i wala w niego elektrodami.
Takie wewnetrzne pieprzniecie.
Ma to ponoc zwiazek z wyladowaniami w neuroprzekaznikach i zakonczeniach synaptycznych czyli zakonczeniach komórek nerwowych.
Dziwne to ale nieszkodliwe )))

przez Honey_lady 20 lis 2009, 21:34
Bliksa, zrób sobie EEG, może masz niski próg pobudliwości drgawkowej. Czasami w nerwicy dochodzi do zaburzeń czynności bioelektrycznej mózgu. Nie jest to groźne, jesli się nie pogłębia. Pogadaj z lekarzem i zrób to EEG. Daj do opisu neurologowi.

przez bliksa 20 lis 2009, 22:12
Bardzo dziękuję wszystkim za info. Chyba sie jednak przebadam.
Przyjaciel forum

Sortuj wg