cZym My sie tak Martwimy? denerwujemy?o czym myslimy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

cZym My sie tak Martwimy? denerwujemy?o czym myslimy

przez NcL 30 kwi 2006, 00:01
Powiedzcie mi czy macie cos takiego ze Ktos wam cos powie powiedzmy nie milego i wy o tym potem myslicie non stop... albo jest rozmowa i powiedzmy powiemy cos nie tak i potem w lezymy w lozku i myslimy non stop o tej rozmowie jak ona mogla sie potoczyc i fantazja itd... ?? slyszalem ze wlasnie to jest problem nerwicowcow ze otaczamy sie poprostu bujnym swiatem i to jest fakt sami sobie wmawiamy ze w glebi psychice ze cos sie moze stac ze ktos sie bedzie smial z tego co powiemy albo ze cos sie nie uda .. Napiszcie jak to jest z wami o czym myslicie czesto?? co was doluje... jakie mysli was meczą
NcL

przez mamukaroli 30 kwi 2006, 00:11
Czy to ważne o czy myślimy?
Każdy pewnie o sobie albo swoich problemach , istotne,że my za dużo myślimy!

przez Virginia 30 kwi 2006, 00:45

jak sie za duzo mysli to staje sie to nie produktywne i wrecz szkodliwe. Ja mecze sie fizycznie, zeby za duzo nie myslec.
Chociaz znam ludzi dla ktorych myslenie jest jak hobby i wcale im z tym zle nie jest.
Cudowna kobieta to taka, ktora nie wymaga cudow

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez deprim 30 kwi 2006, 12:53
ja kiedyś tak miałem :) ... a teraz mam nerwicę i myślę tylo o tym że mam nerwicę a jak tak sobie o tym myśle to się zaczynają wszystkie te atrakcje:) - LUDZI SIĘ NIE BOJĘ - tylko tego że mi zacznie twarz się krzywić w takim dziwnym grymasie "nieszczęśliwego człowieka" :cry: <-właśnie takim :) i kręci mi się w głowie wtedy :roll:

pozdrawiam

przez kochajacy 30 kwi 2006, 13:27
mamukaroli napisał(a):Czy to ważne o czy myślimy?

prawda
istotne

zastanawiajace nawet , myslimy o problemach ,a przeciez to nie myslenie o nich je rozwiazuje ,to zwykle proste dzialanie powoduje ze problemy znikaja :idea:

wiec po co do cholery o nich wogole myslec :?: czy to jakis przymus :?:
myslimy o nich bo inni tak robia :?: czy moze boimy sie ze jak przestaniemy o nich myslec to one urosna jeszcze bardziej :?:
jak cos moze urosnac jesli przestaniemy o tym myslec :?:
przeciez nasze mozgi sa oddzielone czaszka od zrodla problemu , wiec jaki sens ma utozsamianie sie z nimi :?:
hmm
:idea:
pozdro
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez iwo4 30 kwi 2006, 17:43
Kochajacy... latwo CI powiedziec po co myslimy o problemach??... tez bym mogla sobie zadac takie pytanie... ale co zrobic jesli mysli sa siniejsze
Witajcie wsród "wybranych"...

przez somebody 30 kwi 2006, 18:45
iwo4 skoro myśli są silniejsze to dlaczego nie myślec pozytywnie: D:D ????

przez Aga1 30 kwi 2006, 18:52
Wydaje mi się ze w naszym przypadku musimy nauczyć si e myślec pozytywnie. Odrzucić precz wszelkie złe informacje z telewizji .Nie wiem czy to jest możliwe? . Ja rozpoczęłam leczenie i wierzę że mi się uda, no niech mi ktoś powie ze nie, to ja jemu pokaże :!: :!: :!:

przez somebody 30 kwi 2006, 18:57
Aga1 nie uda się ;p hahaha żartuję oczywiście. Wierzę w to że bardzo szybko uda Ci się od tego stanu uwolnic. Swoją drogą poco zamartwiac się tym co mówią w telewizji. No chyba że informacjami z sejmu - największego cyrku Europy :D :D

przez Virginia 30 kwi 2006, 18:57
To prawda trzeba wykorzystac mysli, by pokierowac je na pozytywne tory. Warto wiec afirmowac.
Uprawiac jaka kolwiek aktywnosc fizyczna, sport, ogrodek, spacery ...milosc? :mrgreen:

Zeby odrywac sie od destruktywnych mysli. Po prostu mozna je zagluszac, nie zwracac na nie uwagi po pewnym czasie odejda.

to w myslach rodza sie wszystkie problemy. Trzeba nauczyc sie nad nimi panowac. To trudne, ale nie niemozliwe.

przez somebody 30 kwi 2006, 18:59
Virginia ma racje i radzę jej sluchac :mrgreen:

przez Virginia 30 kwi 2006, 19:01
somebody napisał(a):Virginia ma racje i radzę jej sluchac

tak ten ostatni rodzaj aktywnosci jest zdecydowanie najlepszy!!!!

Potwierdzam i wiem co mowie!!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

przez kochajacy 30 kwi 2006, 19:04
iwo4 napisał(a):Kochajacy... latwo CI powiedziec po co myslimy o problemach??... tez bym mogla sobie zadac takie pytanie... ale co zrobic jesli mysli sa siniejsze

ivo4 zdaje sobie sprawe z tego ze powiedziec jest latwo , ale majac nerwice ma sie sprawny umysl ,inteligencja nie ma na sobie zadnego uszczerbku
coz zrobic pytasz :?:
coz mozna zrobic jesli nie stosowac prób ciaglego przekonywania siebie ,ze przeciez nie musze myslec
ciegle myslenie o moich problemach jest jalowe, nie prowadzi mnie do rozwiazania.
ja mysle o problemie ,a problem nie ulega przez to zanikowi , ten problem jest wyolbrzymiony moja wyobraznia :idea:
wiem ,ze oszukuje mnie ona co do wagi danego problemu
oszukuje mnie ona co do przymusu myslenia o nim , wiec staje sie tego swiadom
powtarzam sobie to zdanie i zaczynam myslec o czyms przyjemnym , wbrew swej slabosci, mysle o kolorowych ląkach ,o harmonii,o tym ze w przyrodzie nic nie przyspiesza , wszystko powoli plynie swoim "torem"
w zgodzie ze soba
cwicze ,probuje ,trenuje pozytywne myslenie
moge to robic , wiem ze to prowadzi do wlasciwych wnioskow
:)
ivo4 ja nie powiedzialem ze jest to natychmiastowe lekarstwo na nerwice
ale czy to nie lepsze od tego cholernego nalogu myslenia
samoprzekonywanie sie w prawdzie :idea:
przeciez wiem ze nie jestem oderwany od rzeczywistosci ,pamietam o tym ze nerwica jest paskudna
ale co innego robic :?:
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

Sortuj wg