Czy to tylko hipochondria?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Czy to tylko hipochondria?

przez gość123456789 05 paź 2009, 21:08
Witam. Jak u wielu nerwicowców mój problem to hipochondria. W ubiegłym roku miałem wszystkie objawy nowotworu mózgu. Po prostu wszystkie. Ale nie wiem jak, po porstu przestałem o tym mysleć, i nagle wszystko zniknęło. Już się nie martwię. Tyle że jakiś rok temu wymacałem sobie guzek na karku. Twardy, nieruchomy. Lekarz rodzinny kazał obserwować. Tyle, że ja jak zwykle spanikowałem i już wyobrażałem sobie chemioterapię itp., dostawałem nieziemskiego strachu na myśl o tym, że mam ziarnicę. Bo byłem przekonany, że mam. Miesiąc temu przeszedłem przeziębienie. Teraz miałem anginę, lecz chyba się z niej nie dokońca wyleczyłem, bo po tygodniu choroba wróciła. Tyle,że nie boli mnie gardło, ale wyszły mi węzły chłonne na szyi, cała szyja mnie boli i mam stan podgorączkowy. Przypomniał mi się mój guzek, i wpadłem w manię. Teraz siedzę załamany i wyobrażam sobie jak rodzina za mną płacze bo umieram na nowotwór. Zdrowy rozsądek podpowiada mi, że te węzły mi wyskoczyły przez infekcję, to samo z gorączką, ale równie dobrze to objawy ziarnicy. Ten twardy guzek od roku mi się nie powiększa, cały czas jest taki sam. Wygląda na o że to zwłóknienie po poprzednich chorobach. Staram się tak pocieszać, ale cały czas przychodzą mi myśli o raku. Co ja mam robić? Przecież nie będę latał po szpitalach i robił badania. Ale co jeśli to faktycznie rak?

Re: Czy to tylko hipochondria?

przez bliksa 05 paź 2009, 21:11
chyba najlepiej pobrać wycinek i sprawdzic, a nie baniować sie tyle czasu. po co sie meczyc? odpukac, jesli to nowotwór, to im szybciej zdiagnozowany, tym wieksze szanse na wyleczenie. mam nadzieje, ze to nic groznego ;)
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

Sortuj wg