Psychoterapia Psychodynamiczna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Psychoterapia Psychodynamiczna

przez ja1991_19 28 wrz 2009, 19:39
Dzis bylem na 1 sesji psychoterapii psychodynamicznej indywidualnej...caly czas gadalem siedzac twarza w twarz z psychoterapeutka...
czy znacie jakies "za" i "przeciw" tek terapi??
prosze o odpowiedz:)

Re: Psychoterapia Psychodynamiczna

przez celineczka3 28 wrz 2009, 19:51
Ta terapia bardzo mi pomogla na pewnym etapie, duzo, mi uswiadomila, dzieki niej mozna nawiazac z terapeuta więź czyli cos z czym ja mam ogromne problemy. Chociaz czasami brak mi osobistej inicjatywy terapeuty, w zasadzie cala odpowiedzialnosc za to na co zostanie zwrocona uwaga spoczywa na pacjencie. Ale i tak uwazam ze ta terapia ma ogromny potencjal, dla niektorych osob.
celineczka3

przez ja1991_19 28 wrz 2009, 21:52
pomogla ci ale cie nie wyleczyla?? to byla terapia wspieracjaca??czy miala na celu wyleczenie cie?? ile chodzilas na ta terapie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez celineczka3 29 wrz 2009, 08:38
Wyleczyła mnie z pewnych objawów. To na pewno nie jest terapia wspierajaca, wrecz przeciwnie jedna z glebszych form terapi, bardzo skuteczna w w zaburzeniach w ktorych potrzebne jest dojscie do zrodla pewnych zaburzen.A chodzilam na nia 2 lata.
celineczka3

przez ja1991_19 29 wrz 2009, 15:25
czyli w duzym stopniu ci pomogla czy nie??z czego cie konretnie wyleczyla??powiedz jasniej:)

przez celineczka3 29 wrz 2009, 16:55
W duzym stopniu mi pomogla, ale trudno powiedziec w czym konkretnie, tu chyba chodzi tak ogolnie>>wzmocnila mnie psychicznie, dzieki niej pozbylam sie natretow, pewnych lęków.Jednak do konca nie jestem jeszcze zdrowa, i wg zalecen mam dalej kontynuowac terapie.
celineczka3

Sortuj wg