Lęk przed wystąpieniami publicznymi i nie tylko;(

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Lęk przed wystąpieniami publicznymi i nie tylko;(

przez takajakaś18 28 wrz 2009, 17:48
hej mam 18 lat i od jakiegos dłuzeszgo czasu ....problemy ze sobą.Juz nie chodzi o podstawówke (, owszem były , chyba zmiana szkoły wieku 9 lat na to wpłyneła) , ale strasznie sie to nasiliło w gimnazjum. Boje sie odzywac publicznie , mam w sobie jakies zahamowania , natretne mysli i to wszystko działa na mnie strasznie destrukcyjnie. Nie potrafie sobie poradzic z tym......niby sie staram , a raczej starałam w tamtym roku .Ale ambicja i motywacja prysła .Zycie bez celu , czysta wegetacja.NIe chcialabym sie uzazalac na d sobą...ale nie pisze po to by sie wygadac ale prosze o pomoc. W podstawółwce towarzyszył mi lęk...ale potrafiłam mimo niego zgłosic sie na lekcji, ( odezwac na forum -teraz nie do pomyslenia) , brałam udział w konkursach , byłam lubiana, kilka lat w samorzadzie...naprawde wielki potencjał. Same piątki.W gimnazjum w moim toku myslenia pojawiły sie jakies pułapki ...stracilam pewnosc siebie , nie odzywam sie w szkole. z niektorymi osobami nie umiem zawrzec kontaktu ....głownie z chłopakami.Jednemu sie spodobałam tez z klasy jak przyszłam do liceum ( dusza towarzystwa smiały ) ale ja sie go panicznie balam , nie potrafilam spojrzec mu w oczy a on zagadywał .Okropnie meczące....Boje sie upokorzenia , osmiesznia....w efekcie nigdy nie jestem sobą . Nie wiem kim jestem .W dodatku zalezy mi na kontakcie z tym chłopakiem czuje ,ze ta znajomosc jest mi potrzebna ale sie go boje, wstydze, dostaje paralizu jak sie znajde w zasiegu jego wzroku..wiem ,ze to mysli tylko ,to choroba...ale jak to pokonac?w w gimnzjum znecał sie nade mna psychicznie jede chłopak, okropnie to na mnie wpłynelo , załamałam sie zupełnie ...teraz nie ufam ludziom. Prze 1, 5 roku codziennie płakalam , czulam sie smieciem.Troche nowe otoczenie mi uswaidomilo ze jestem ładna , fajna ale kompleksy sie znów pojawiaja ..... na tle nerwowym wyrywam sobie włosy...niedlugo bede łysa.:( czuje sie brzydka , nic nie warta ...czy tak juz musi być?wierze ze nie ......doradzcie mi coś:)
Jak znalezc kontakt z tym chłopakiem? pokonac siebie?
takajakaś18

Re: Lęk przed wystąpieniami publicznymi i nie tylko;(

przez ewaryst7 28 wrz 2009, 18:44
Witaj.Czy bylaś u lekarza? Myślę , że powinnaś zacząć leczenie , i terapię.Masz bardzo niską samoocenę.Niepotrzebnie.Jesteś fajną , wrażliwą , inteligentną dziewczyną.Nic dodać , nic ująć.:)

Re: Lęk przed wystąpieniami publicznymi i nie tylko;(

przez BB1 01 paź 2009, 19:48
Zgadzam się z osobą powyżej. Ale co nie chcesz udać się do lekarza ? Z jakich powodów ?

[Dodane po edycji:]

Zresztą c*uj mnie to obchodzi. Każdy ma swoje problemy ,ostatni raz się wp*erdalam w czyjeś życie i nie chce żeby ktoś właził w moje ;(

[Dodane po edycji:]

Sorry :roll:
BB1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg