fobia dotycząca spania..?? pomóżcie!!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

fobia dotycząca spania..?? pomóżcie!!

przez Redmina 26 wrz 2009, 16:08
Witam :)
Już od bardzo dawna mam pewnien problem, który jest dla mnie strasznie uciążliwy..
Mogę spać jedynie jak jest zupełna cisza, najlepiej sama.. :(
Gdy słyszę jakieś hałasy w mieszkaniu, np. tv, radio, rozmowe, chociażby cichą, to mnie do rozdrażnia i nie mogę zasnąć, moje nerwy się coraz bardziej pobudzają i koniec ze spaniem.. nawet czyjś głośniejszy oddech w tym samym pokoju nie pozwala mi zasnąć :(
czuję sie jak jakiś dziwak, nikt tego nie rozumie.. a ja na to wpływu nie mam, jak bardzo bym chciała aby to minęło.
To strasznie uprzykrza życie, gdy gdzieś wyjadę, np do znajomych, to noce od razu bezsenne i wciągu dnia nie mogę funkcjonować normalnie:(
Czy ktoś może tak ma, lub miał i jak można pomóc sobie na taki problem? bo mnie tylko tabletki ratują w takich przypadkach :/

Re: fobia dotycząca spania..?? pomóżcie!!

przez magdalenabmw 26 wrz 2009, 16:55
Powinnaś sie cieszyc ze wogole mozesz spac ;) Wiesz, ze nie masz atakow paniki, lęków, dziwnych mysli... A na Twoj problem jest bardzo prosty sposob, moj facet stosuje- korki gumowe do uszu, dostepne w aptece za 80gr. Dzialają :)
magdalenabmw

przez linka 26 wrz 2009, 18:11
Stopery do uszu .
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agaska 26 wrz 2009, 19:02
To nei fobia, to problem z zasypianiem. tak jak przedmowczynie juz napisaly - stopery. Ale mozna tez melatoninke stosowac, zasypia sie wtedy bez wzgledu na halas :P
Be the change you want to see in the world

przez Redmina 26 wrz 2009, 20:42
to nie tak, że nie mam problemów z zasypianiem, ostatnio nasilone objawy nerwicy i musze na tabletkach :/
w ciągu dnia ciągle tłucze sie serce i ciśnienie duże, straszny ucisk w szyi..
a mówicie stopery.. spróbuje ale znając życie będą mnie denerwować, ale spróbuje. Ale jak z nimi to zupełna cisza?? , bo mnie nawet maleńki hałas do szału doprowadza :-| i serce szaleje zupełnie wtedy

przez Victorek 26 wrz 2009, 21:34
Redmina, Witaj
Piszesz że masz nasiloną nerwicę i jedziesz na tabletkach, tak więc na pewno to tez skutkuje w możliwościach spokojnego zaśnięcia .
Jak byłem młodszy to miałem taki okres że tykający zegarek doprowadzał mnie do szału, a to z kolei do palpitacji :)
Dla mnie pomocą było po prostu zaprzestanie skupiania się na zasnięciu, bo im bardziej próbowałem tym więcej słyszałem i więcej się wqurwiałem :) kręciłem i nic...
I na pewno nie musisz z tego powodu czuć się dziwakiem :)
A na koniec dodam że twój awatarek to bardzo ładna fotka :oops: :D
Pozdrawiam
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez Redmina 26 wrz 2009, 22:04
Dziękuję Victorek :)
Czuję się tak, bo ludzie mnie zupełnie nie rozumieją, co to nerwica i czemu tak mam z tym spaniem, czasami czuję, że sobie pokpiwają ze mnie :/
Pozdrawiam :)

przez Viridian 26 wrz 2009, 22:13
Miałam podobne objawy w czasie nerwicy. Psychiatra powiedział mi, że miał nawet przypadek, w którym hałas był przyczyną wywołującą lęki.

Pomogło słuchanie spokojnej muzyki przed snem, dzięki której można się wyciszyć i zrelaksować.

przez magdalenabmw 26 wrz 2009, 22:42
Ja mam problemy z bezsennością. Zasypiam 4-5 rano. Może sprobuj sie wymęczyc porzadnie w dzien, wiesz, zebys padla na twarz wieczorem. Jak czlowiek jest padnięty to ma gdzies halasy bo zasypia jak noworodek. Moze sport ?

A stopery są jak guma do żucia, wygodne. I to nie jest fobia.
magdalenabmw

przez Redmina 26 wrz 2009, 23:08
jeśli się porządnie wymęczę w ciągu dnia to fakt, że troszke lepiej sie zasypia, ale to też zalezy, czy myśli nie krązą za bardzo po głowie..
ale ostatnio nie spałam prawie tydzień, bo nie byłam u siebie, spałam z kimś w pokoju, na innym łóżku ale i tak mnie to rozpraszało, a może bardziej kołaczące serducho, pulsowanie w szyi i głowie.. wszystko sie razem złożyło, że miałam samopoczucie przez ten tydzień rodem z koszmaru, a to wakacje były.. :(

przez too_sensitive 27 wrz 2009, 03:14
wiem o czym piszesz.... mialam ogromne problemy ze spaniem, tez spalam osobno, kompletna cisza w domu ,maz juz nie wiedzial jak ma reagowac zebym w koncu dobrze usnela i spala. zadne ziolka pigulki nie pomagaly i w koncu lekarz wyslal mnie do psychiatry. od 2 lat biore efexor xr(effectin) i jest to lek ktory bardzooooo mi pomoga,zaczelam lepiej spac i w ogole nerwica jakby sie wyciszyla. oprocz lekow robie cwiczenia oddechowe i relaksacje. jakie leki bierzesz?

przez Redmina 27 wrz 2009, 10:40
byłam jak dotychczas u rodzinnej doktorki, ale ona nim mi na to nie pomogła :/ dała skierowanie do endokrynologa, mimo, że mam tsh w normie <0,6 chyba jest normą?>. Nie wiem czy iść do psychoterapeutki, czy psychiatry.. wogóle zagubiona już jestem bo niedługo wyjeżdzam za granicę do pracy i boje sie jak dam rade..
a narazie doraźnie pomagałam sobie Afobamem

przez too_sensitive 27 wrz 2009, 18:24
ja do psychologa nie chodzilam bo depresji nie mialam.mialam ogromna chec zycia i robienia czegokolwiek.sterydy ktore musialam brac wywolaly u mnie silna nerwice.chodzilam od lekarza do lekarza na szereg roznych badan i niby wszytko bylo super a ja umieralam. w koncu lekarz inter powiedzial ze juz nic nie jest w stanie dla mnie zrobic i wyslal do psychiatry. w zyciu nie przypuszczalam ze to lekarz psychiatra mi pomoze. radze Ci isc tez do dobrego lekarza.

przez linka 27 wrz 2009, 18:58
Redmina, ehh już pisałam, lekarze rodzinni powinni mieć zakaz wypisywania takich leków.

Skoro zaraz wybywasz zagranicę to obawiam się, że wyboru nie masz żadnego - chyba, że tam zaczniesz się leczyć.

Przydałoby się iść i do psychiatry i psychologa.
Psychiatra zapisze jakieś leki antydepresejne, przeciwlękowe, żebyś cały czasd na tym xanaxie nie leciała - bo on napewno cię nie wyleczy....
Poza tym terapia - czyli rozwiązywanie problemu, dojście do tego co jest przyczyną nerwicy ale to moze potrwać......

Jeśli o sen chodzi, stopery, melisa na noc, muzyka relaksacyjna, autosugestie, treningi relaksacyjne, dbanie o higienę snu - a dopiero na samym końcu sięgamy po leki nasenne.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg