Paniczny lęk przed szpitalem ! Masz?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Paniczny lęk przed szpitalem ! Masz?

przez magdalenabmw 26 wrz 2009, 14:14
Hej Wam Cukiereczki :mrgreen:
Zastanawiam się, czy tylko ja mam lęk przed szpitalem. Wcześniej był on umiarkowany tzn czułam sie tam nieswojo jak w każdym miejscu w którym jestem zamknięta (np szkoła), ale po tym, jak leżałam tam niecałe 2 doby po zatruciu paracetamolem (za dużo apapów na ból zęba w nocy) i miałam tam ataki (wiadomo-bo nie moglam uciekać !) i nie dali mi lekó ZADNYCH (bo uszkodzona wątroba) to boje sie PANICZNIE szpitali, nawet jak mam tam iść tylko na badania, 'tylko'. Już nawet sobie wymyslilam ze jak będę w ciąży to urodzę w domu :] Czy tylko ja tak mam?
magdalenabmw

Re: Paniczny lęk przed szpitalem ! Masz?

przez celineczka3 26 wrz 2009, 18:46
Ja sie raczej boje tych zabiegow ktore oni w tym szpitalu funduja. Mnie na przyklad z powodu bolu glowy chcieli robic punkcje ledzwiowa:P:P Podziekowalam, ale duzo nerwow mnie ta sytuacja kosztowala:lezysz bezbronna na lozku a tu przychodzi grupa inteligentnych medykow ktorzy wyrokuja ze potrzeba unieruchomic Cie na 24 h i wlozyc Ci igle w kregoslup;/ masakra. Ale w szpitalu nie przeraza mnie perspektywa zamkniecia:)
celineczka3

przez Kleopatra 26 wrz 2009, 19:37
Ja też panicznie boję się szpitali, kojarzą mi się z brakiem wolności. Szpitale śnią mi się w najgorszych koszmarach. Rozumiem, co czujecie.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agaska 26 wrz 2009, 23:44
A mi w szpitalu pomogli, czulam sie tam bezpieczna jak mi normowali atak. A lekarka byla bardzo w porzadku, sanitariusz, ktory sie mna zajmowal caly czas (nie odstepowal na krok) tez byl super. Pocieszal mnie, uspokajal, rozweselal. Nie lubie szpitali pod tym wzgledem, ze mialabym w nim lezec. No, ale w tamtym okresie bylam juz tak wymeczona, ze mialam gdzies co mi zrobia i czy mnie poloza na kardiologii, czy beda ciac czy co... Nie myslalam o tym. Chcialam tylko by mi powiedzieli, ze jestem zdrowa, ze nic mi nie jest i zeby pomogli mi opanowac to co sie ze mna dzialo.
Be the change you want to see in the world

przez magdalenabmw 27 wrz 2009, 14:05
Właśnie, w szpitalach nie mamy wolnosci, nie mozemy uciec. Wiecie,moze jak mogą pomoc w ataku.. A u mnie bylo tak, ze lezalam sama w obcym tam miejscu, nade mną stalo 5ciu lekarzy i nikt nie chcial mi dac NIC na uspokojenie ze wzgledu na nerwice. I jeszcze uslyszalam ze byc moze wyjde stad za miesiac, jak beda dobre wyniki
! I jak to mi sie lzozylo w calosc-ta samotnosc (to byl dzien przed Wielkanoca), strach, obce miejsce, atak paniki, dusznosci, chec ucieczki, i babcia umierająca na raka w ty samym pokoju i ta diagniza....to amen. Moze dlatego tak sie boje szpitala. Pamietam ze jak dwa dni pozniej (w sobote wielkanocna) lekarze na obchodzie rano chodzili to juz ubrana siedzialam i spakowana i sie usmiechalam na sile, mowilam jak sie CUDNIE czuje i wogole pusccie mnie juz :lol: A jak lekarz powiedzial ze wyniki sa dobre i moge spadac to podskoczylam w gore na 2metry z radosci. Masakra. Jedyne dobre wspomnienie to babcie ktore ze mną leżaly. Przez te 2 dni dowiedzialam sie o zyciu wiecej niz kiedykolwiek wczesniej.
magdalenabmw

przez Gunia86 27 wrz 2009, 14:15
Od urodzenia aż do gimnazjum spedzałam każde swięta Bożego Narodzenia na oddziale dziecięcym, w zaleznosci od choroby to na laryngologii, to na pulmonologii. Jak miałam 3 miesiące zachorowałam na ropne zapalenie płuc i o mało nie przypłaciłam tego zyciem (dobrze ze nie ma sie wspomnien z niemowlęctwa), w ciagu roku kilka razy bywalam w szpitalach, na rozne dolegliwosci, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, zapalenie węzłów chłonnych.

Nie boje się szpitali, nie boje sie lekarzy - odwiedzilam juz wszystkich mozliwych specjalistów z kazdej dziedziny w ciagu swojego 23letniego zycia

Przez kilka lat leczono mnie na alergię a potem okazało się ze nie jestem na nic uczulona tylko od dziecięctwa mam astme oskrzelową. Poza tym mam toksoplazmozę (cale szczescie bo podejrzenie było czerniaka), dyskopatię a teraz nerwicę lękową.

Nie boje sie szpitali.
Gunia86

przez celineczka3 27 wrz 2009, 16:02
magdalenabmw napisał(a):A u mnie bylo tak, ze lezalam sama w obcym tam miejscu, nade mną stalo 5ciu lekarzy i nikt nie chcial mi dac NIC na uspokojenie ze wzgledu na nerwice. .

Nie rozumiem>>wiedzieli ze masz nerwice i nie chcieli Ci dac nic na uspokojenie>>;|???Dziwne podejscie przyznaje.
celineczka3

przez ewaryst7 27 wrz 2009, 19:13
Nie cierpię szpitali...Brrrrr.Pracowałam w szpitalu kilka lat , i patrzenie na śmierć dobijalo mnie.

przez magdalenabmw 27 wrz 2009, 20:45
celineczka3 napisał(a):
magdalenabmw napisał(a):A u mnie bylo tak, ze lezalam sama w obcym tam miejscu, nade mną stalo 5ciu lekarzy i nikt nie chcial mi dac NIC na uspokojenie ze wzgledu na nerwice. .

Nie rozumiem>>wiedzieli ze masz nerwice i nie chcieli Ci dac nic na uspokojenie>>;|???Dziwne podejscie przyznaje.

Przepraszam, myślalam jedno a napisalam drugie :mrgreen: Powinno byc tak --> stalo nade mną 5ciu lekarzy i nikt nic nie chcial mi dac ze względu na USZKODZONĄ WĄTROBĘ bo trafilam tam na zatrucie paracetamolem . O tak ma byc :)
magdalenabmw

przez skarb80 05 paź 2009, 16:39
Hej
Szpital u mnie na sama myśl wywołuje lęk, a co dopiero tam sie znaleźć!!! W pierwsze ciązy jak leżałam w szpitalu tak się nakręciłam, że wypisałam się na własne żądanie. Potem był poród i było juz o niebo lepiej. Lekarz, do którego chodziłam wiedział, że mam "bzika" na punkcie szpitala, lekarzy i tych wszystkich badan i gdy trafiłam tam przed porodem to miał odpowiednie podejście do mnie.
Teraz jetsem w ciązy z drugim dzieckiem i już się na zapas martwię co ja zrobię, gdy będę musiał tam leżeć. O dziwo nie boję się porodu tylko samego pobytu w szpitalu>))

przez bliksa 05 paź 2009, 16:48
ja się boję szpitali, ostatnio miałam atak, ale byłam przekonana , ze to zawał, lezalam 24 h na kardiologii, przypięta do monitorka, nie mogłam sie ruszyć nawet do kibla, masakra, oczywiscie okazało sie, ze to zaden zawał, ale lęk przed szpitalem pozostał... nie potrafie sie uporac z tym, ze jestem w zamknięciu i nie mam drogi ucieczki.
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez magdalenabmw 05 paź 2009, 22:58
No to mamy to samo :/
Bliksa- wspolczuje, wiem co przezylas !
Skarb- ja juz nad to mam patent, porod w domu albo w prywatnej klinice, tam jest jak w domu, moja mama tak rodzila moją siostre, 2500tys ale pelen wypas. I rodzine masz i dziecko przy lozku swoim 24h na dobe, wlasny pokoj, tv, lazienke i swojego lekarza. Mysle ze warto.
magdalenabmw

przez bliksa 05 paź 2009, 23:27
warto, warto, pomyślę nad tym gdy przyjdzie pora :D :D :D
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez magdalenabmw 05 paź 2009, 23:54
Bliksa- dla nas to jest najlepsze wyjscie, a mysle ze jak kogos stac na utrzymanie dziecko to i stac na porod 2,5tys zl.
magdalenabmw

Sortuj wg