Nerwica a ciśnienie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica a ciśnienie

przez Tukaszwili 02 lis 2012, 16:56
Nenneke, odwagą to bym się wykazał w przypadkach totalnego olewania ciśnieniomierza i braku mierzenia pulsu w momentach, kiedy odnoszę wrażenie, że coś się dzieje z moim sercem :P

Nerwica a ciśnienie

przez Czapla 02 lis 2012, 17:40
Tukaszwili napisał(a):Nenneke, odwagą to bym się wykazał w przypadkach totalnego olewania ciśnieniomierza i braku mierzenia pulsu w momentach, kiedy odnoszę wrażenie, że coś się dzieje z moim sercem :P

Nie przejmuj się. Każdy świr tak ma. Ja też. Jak tylko "coś się dzieje", zazwyczaj łapię za ciśnieniomierz. Coraz rzadziej, ale jednak nie potrafie do końca nad tym zapanować :bezradny:

Nerwica a ciśnienie

przez Nenneke 02 lis 2012, 18:01
No dobra... Ale może na logikę... Mierzysz czy nie, tykasz piekielną maszynkę czy nie, efekt jest ten sam? Dobrze rozumiem? Więc jaka różnica, czy mierzysz czy nie?

Czy to jest tak, że masz wrażenie, że coś nie tak z pompką, wtedy tykasz maszynkę i to potęguje efekt?
Bo jeśli tak, to może się nastaw na wynik 280 , wiadomo, że będzie niższy i wtedy wyluzujesz?

A jeszcze jedno pytanko... Jak masz to wrażenie, że ci się coś dzieje z pompką, zanim chwycisz za maszynkę... Jest ci duszno?
Bądź zmianą, którą chcesz widzieć...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica a ciśnienie

przez perla86 02 lis 2012, 19:25
Tuszkawili równiez podobnie robie jak wiem że będzie wysokie ciśnienie :D

Ja miałam jakis spokój z mierzeniem od marca i teraz za dużo mi sie posypało strata ciązy mąz z praca nie halo :(
No i kiedys głowa mnie bolała i zaczełam mierzyc no i 125/85 co dla mnie wysoko bo ja zawsze 115/75 ten przedział pare dni spokoju i od nowa znowu mierzenie bo dziwnie serc bije jakbym bym je czuła puls rózny od 65 do 90 ale przewaznie 80. Dzisiaj mierzyłam to były niskie stopnie jak i 124/82 niby norma ale chciałabym niżej :bezradny:
Teraz wogóle nie biore lekow przerwałam odkad się dowiedziałam że jestem w ciazy i tak juz ponad 2 miesiące nie biore co prawda objawy wracają ale nie chce brać leków jak znowu bede sie strac.

Mightman ale jakie te rozbieżności musza być wieksze?

Nenneke rzeczywiście inne ale zbliżone są bardzo do siebie :D

-- 02 lis 2012, 19:06 --

Teraz znowu mierzyłam i 126/88 juz mnie to stresować zaczyna czuje sie dziwnie w sercu :( nie wiem cyz jest sens mierzyc co 10 minut czy one cały czas bedzie roslo...moj anerwica nie tylko daje sie ze wznaki w ten sposob ale ronwiez dziwne uczucie w glowie jakby zawroty ale nie do konca

Nerwica a ciśnienie

przez Nenneke 02 lis 2012, 20:14
Perla, ale przecież Twoje ciśnienie jest wręcz książkowe... :/ puls również. Masz NORMALNE wyniki.... Dlaczego to cię stresuje?

Nadciśnienie jest dopiero od 140 :shock:

Nerwica a ciśnienie

przez perla86 02 lis 2012, 20:19
nenneke ale to drugie jest jak dla mnie za wysokie to pierwsze ok wogole dziwnie mi w sercu ucisk kij wie co

Nerwica a ciśnienie

przez Nenneke 02 lis 2012, 20:27
Dobrze, że użyłaś zwrotu " jak dla mnie" :)
Sądzę, że żaden doktor nie podzieliłby twojej obawy.

Ciśnienie rozkurczowe też masz w normie. Masz je w normie jak cholera, kurczę...

Ale.. Napisałaś, że ze względu na ciąże nie bierzesz leków. Nie wiem jakie leki na nerwicę brałaś, ale wiem na pewno, że większość z nich wpływa na obniżenie ciśnienia. Jeśli teraz ich nie bierzesz, to chyba naturalne, że wartości będą nieznacznie wyższe...

-- 02 lis 2012, 20:29 --

Tu jest fajna tabela...

http://www.jaimojeserce.eu/tabela-warto ... iczego.php

Nerwica a ciśnienie

przez perla86 02 lis 2012, 20:40
Nenneke ja ta ciaze straciłam :( ze wzgledu na ciaze wtedy odlozyłam i juz nie biore ponad 2 miesiace...a brałam parogen no tak ale mierzyłam 20 minut temu druga wartosc 94 odczekalam 10 minut nie cale i 84 i czemu tak wysoko idzie to mnie martwi

-- 02 lis 2012, 19:42 --

Ale co dziwne ze puls w normie przy takim cisnieniu a przeciez sie boje dziwne to dla mnie wogole cisnienie w spzitalu sa chyba bardziej wiarygodniejsze

Nerwica a ciśnienie

przez Nenneke 02 lis 2012, 21:58
Ja nadal będę się upierać, że masz normalne ciśnienie.... Nakręcasz się, tak sądzę. Po prostu Zdzisława atakuje... Te wartości pomiarów, które tu przytaczasz, są praktycznie niezmienne. 10 czy 15 jednostek, to tak naprawdę żadna różnica. Wystarczy odkaszlnąć, żeby wartość się zmieniła o 10 czy o 15 w jedną albo w drugą stronę.

Może spróbuj przeczytać samą siebie oczami jakby obcej osoby. Mierzysz już to ciśnienie od godziny i co? Nic się przecież nie dzieje. To co się dzieje, to tylko Twój lęk...

Nerwica a ciśnienie

przez perla86 02 lis 2012, 22:01
Byc może ale czuje ze ciezej mi sie oddycha a puls dobry ale cisnienie wyzej ...Juz wole puls miec 80 85 a cisnienie nizsze...tylko wiem ze cisnnienie 126/94 to troche wysokie to drugie...mialam duzy spokoj od cisnienia i na nowo glupie to

Nerwica a ciśnienie

przez Nenneke 02 lis 2012, 22:06
Rozkurczowe podskakuje nieznacznie, bo się spinasz. Napinasz mięśnie i przez to zwężają Ci się żyłki... Norma, normalna reakcja na stres. Nadal się upieram, że nie masz wysokiego ciśnienia. Uparciucha ze mnie, prawda? :)

-- 02 lis 2012, 22:09 --

Aaa.. I jeszcze... Puls 90 to też jeszcze norma.
Oddycha Ci się ciężej, bo masz spięte mięśnie... Tak to już jest ze Zdzisławą. Mam identycznie.... Miałam, bo teraz coraz częściej udaje mi się nad tym panować....

Btw. Ja mam puls 98 po wypaleniu dwóch papierochów. ;)

Nerwica a ciśnienie

przez perla86 02 lis 2012, 22:14
Tylko nie mam w danej chwili niczym byc spieta jedynie przez to cisnienie mierzylam 5 minut temu 129/86 puls 72...przy pulsie 85 nawet lepiej mi sie oddycha ha i cisnienie nizsze ja tez duzo panuje nad tym ale tego akurat zabardoz nie potrafie bo olewam a i tak czuje ciezkosc :bezradny:

-- 02 lis 2012, 21:16 --

Od wczoraj pije herbatke zielona i ona nawet żeby nie działa hmm ciekawe

Nerwica a ciśnienie

przez Nenneke 02 lis 2012, 22:19
Kuchnia.. Ale nikt ci nie wyjaśnił, że przy nerwicy nie musisz mieć ewidentnej przyczyny do bycia spiętą? :/

Nerwica a ciśnienie

przez perla86 02 lis 2012, 22:26
Bo wiem ze przewaznie cisnienie idzie osobom w gore ale przy ataku paniki a ja go własnie nie mam i przez to mnie dziwi skad tak cisnienie chodzi do góry...u mnie na zmiane jelita dawały popalic tzn skurcze i wc przeszlo to to znowu cisnienie i tak na zmiane najwiecej te dwie rzeczy...

Sortuj wg