Nerwica a ciśnienie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica a ciśnienie

przez Ciasny Wiesiek 21 sty 2012, 19:23
Z Tobą nie piszę, generalnie nie lubię Cię :nono:*

Mnie nie da się nie lubić :yeah:

A tak na poważnie. U mnie dziś skakało do 150/100. Oczywiście lekka panika. Uznałem, że coś jest nie halo. Postanowiłem się położyć i poleżeć. Ogólnie samopoczucie mam takie jak przy grypie czuje się okropnie ale nie mam gorączki, kaszlu czy kataru. Naturalnie ciśnieniomierz w ruch i 50 pomiarów co minutę. Wyniki mnie ogłupiły zupełnie. Czyli gdy tylko się położyłem wynik spadł do 130/90 po minucie 125/85 i za kolejne 2 minuty 140/90 a nawet ciut wyżej. :105: Kur... myślę sobie co do chu...a ? Mój plan. Witamina C + wapno + magnez. Diagnoza coś grypo podobnego. Po ok. Godzinie 125/85 i tak już zostało.

Krótko mówiąc gdzieś załapałem coś grypo podobnego. Mój stan wydał mi się niepokojący a co za tym idzie spowodowało to u mnie lekka panikę i oczywiście automatycznie test ciśnieniomierzem który musiał pokazać moje zdenerwowanie tym faktem (150/100). Dalej to już tylko walka mojej sugestii z paniką. Stąd te skoki ciśnienia. Przyjęcie leków spowodowało lepsze samopoczucie a więc i spokój ducha co w konsekwencji przełożyło się na ciśnienie.

Taka jest moja teoria.
Co do captoprilu raz jeszcze powtórzę nie ma sensu brać przy takich wartościach. Mój serdeczny kolega, lekarz który pracuje na SOR-ze mówił mi że captopril ( 50 mg ) podaje się przy ciśnieniu ok 200/100 poniżej tego rzadko się go stosuje.
Ja na co dzień biorę oxycardil. Nie wiem czy jest skuteczny bo jednak zdarzają się skoki do ok 150/100 ale to przecież nie tragedia. Prawidłowe wysokie wynosi 140/90 więc staram się nie panikować aczkolwiek rozważam zmianę leku na inny.

Staram się również zadbać o siebie. Mam w domu siłownię więc ćwiczę co 2 dzień. Ograniczam palenie oraz chodzę na basen. To powinno przynieść już efekty.

Tyle, że jak zwykle w takich okazjach, tętno ok 80 a to mnie najbardziej dobija.

Tętno 80 to normalne prawidłowe tętno zdrowego człowieka.
odsyłam do źródła http://pl.wikipedia.org/wiki/T%C4%99tno

Nie przejmuj się tym. Przy pełnym wyluzowaniu powinieneś mieć ok 70 tak jak ja.
U mnie zwykle wynosi 80-85 uu a podczas ruchu ok 100-110 uu wiem bo mam zegarek z pulsometrem.
Podczas wysiłku o 140 uu i to wszystko jest w normie. Oczywiście najlepsze tętno to ok 60 uu ale to trzeba sobie wypracować treningami i wysiłkiem. :)

Wiesiu- już z trzy razy odpisywałem, ale dłuuugi post mi Amba zjadła...

Ja jak pisze długiego posta to zawsze przed wysłaniem robię Ctrl+C - tak na wszelki wypadek
Wszystkie kobiety są wredne, ale niektóre mają duże cycki.

Nerwica a ciśnienie

przez Anielica 21 sty 2012, 19:30
a ja mam czasem puls, dość często nawet ponad 120 uderzeń.
Nie wiem czemu :bezradny:
Niefajnie sie wtedy czuje...
Anielica

Nerwica a ciśnienie

przez Ciasny Wiesiek 21 sty 2012, 19:34
a ja mam czasem puls, dość często nawet ponad 120 uderzeń

O tako ? W spoczynku ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica a ciśnienie

przez Mezus 21 sty 2012, 19:34
Hmmmm....

Widzisz Wiesiu- gdybym i ja, i Ty borykał się "tylko" z nadciśnieniem, to spokojna Twoja rozczochrana... Problem, w tym że ciśnienie jest konsekwencją berecika a nie odwrotnie ( mimo, że u mnie leczone przez kardiologa ).
Zaczyna się ot tak, a kończy lekką schizą i lękiem co dalej. Fakt, że 140/90 jest na granicy wysokie prawidłowe-nadciśnienie I stopnia, nie zmienia faktu, że jest wywołane ch...olera wie czym.

Odnośnie tętna- też żyłem w przekonaniu, że wiki podaje prawdę, czyli 75-80 może być. Ale w rozmowach z kardiologami wyszło, że nie tylko im niższe tym lepsze, co dla mojego wieku/płci optymalne to 55-65 :why:

Co gorsza, bardziej przeszkadza mi wysokie tętno ( np 80-90 przy pisaniu na klawiaturze ) niż ciśnienie 145/90...

A najlepiej się czuję, jak się znieczulę czysto fizyczną pracą, która w dodatku pozwala nie myśleć, a przynosi fajne efekty- choćby grzebanie w ogrodzie... Nie masz czasu na kombinacje w bereciku, robisz sobie powoli, słoneczko świeci, Lucky Strike leżą na ławce...

Nerwica a ciśnienie

przez Anielica 21 sty 2012, 19:36
Ciasny Wiesiek napisał(a):
a ja mam czasem puls, dość często nawet ponad 120 uderzeń

O tako ? W spoczynku ?

no czasem w spoczynku...................... a czasem nie ;) ..ale wtedy mi nie przeszkadza :mrgreen:
Anielica

Nerwica a ciśnienie

przez Ciasny Wiesiek 21 sty 2012, 19:43
Odnośnie tętna- też żyłem w przekonaniu, że wiki podaje prawdę, czyli 75-80 może być. Ale w rozmowach z kardiologami wyszło, że nie tylko im niższe tym lepsze, co dla mojego wieku/płci optymalne to 55-65

Bzdura !!! Musiałbyś być wyczynowym sportowcem żeby mieć takie tętno. Mało który człowiek ma takie.
Oczywiście kardiolog ci powie że najlepsze ciśnienie to 110/70 i tętno 50 uu wtedy będziesz żyć 100 lat.
W naszym kraju takie parametry ma nie więcej niż 4% ludzi i to zwykle wypracowane.
Oczywiście serce jak każdy inny mięsień da się trenować i przy żmudnej i ciężkiej pracy można zejść do 55-60 uu
tylko mi nie uśmiecha się codziennie biegać po 30 km. :)

no czasem w spoczynku...................... a czasem nie ;) ..ale wtedy mi nie przeszkadza :mrgreen:

Nidy nie sprawdzałem jakie tętno mam po seksie ale zapewne wysokie :105: co również mi nie przeszkadza.
jednak skoro masz takie na co dzień przydałby ci się jakiś betabloker lub coś podobnego.

Nerwica a ciśnienie

przez Anielica 21 sty 2012, 19:47
Ciasny Wiesiek, ja też nigdy nie sprawdzałam po sexie :mrgreen:
ale napier..dziela :mrgreen:
Na co dzień biorę leki na nadciśnienie ale one nie działaja chyba na mój puls.
Anielica

Nerwica a ciśnienie

przez Ciasny Wiesiek 21 sty 2012, 19:47
Znaleziony cytat

U zdrowego dorosłego człowieka tętno w spoczynku powinno wahać się od 65 do 85 uderzeń na minutę. Natomiast po wysiłku i ćwiczeniach może osiągnąć nawet 150 uderzeń. Nie należy się tym niepokoić. Puls przyspieszony występuje podczas chorób przebiegających z gorączką, przy anemii, chorobach nerek i wątroby. Tętno podwyższa się po wypaleniu papierosa, wypiciu alkoholu i kawy oraz podczas kuracji lekami przeciwastmatycznymi. Puls jest słabszy od normalnego podczas przyjmowania leków obniżających nadciśnienie, krążeniowych i antymigrenowych.

Oprac. Mgr Edward Ozga Michalski
Konsultacja - lek med. Małgorzata Zarachowicz

-- 21 sty 2012, 19:49 --

Anielica, zapytaj lekarza o propranolol on reguluje tętno.
A druga sprawa daj sobie spokój z zielskiem. Wiem że fajne ale stąd mogą być takie objawy.

Nerwica a ciśnienie

przez Mezus 21 sty 2012, 20:05
Wiesiu- dobrze czy bardzo dobrze czuję się ( niezależnie od ciśnienia ) przy tętnie na poziomie 55-60. I jak mnie berecik nie zaatakuje, to miewam takie całymi dniami...

Wy nie dyskutujcie- Wy się do roboty bierzcie.

Moja żona standardowo powtarza, że na większość chodób-schorzeń-niedomagań pomaga w 101 % dobry seks :angel:

"Puls jest słabszy od normalnego podczas przyjmowania leków obniżających nadciśnienie, krążeniowych i antymigrenowych."

Czyli mając 70-85 i biorąc leki obniżające ciśnienie, nadal wychodzi, że coś nie tak...

Nerwica a ciśnienie

przez Ciasny Wiesiek 21 sty 2012, 20:10
Mezus, No to jesteś wyjątkiem. U mnie poniżej 60 mam tylko jak śpię i to nie zawsze. U mnie "robocze" tętno to 80-85 uu, mało kiedy poniżej 75.
Sex dobra sprawa ale żona już 3 dzień krwawi i nie zdycha. KOSMITKA ? :105:

Nerwica a ciśnienie

przez Mezus 21 sty 2012, 20:16
Tyle, że niestety ciśnienie to nie wszystko...

Mam uczucie ( niczym poza subiektywnym zdaniem ) nie potwierdzone, że a to jakiś kołatanie, a to jakieś bóle, a to jakieś raptowne przyspieszenie tętna.

Nerwica a ciśnienie

przez Ciasny Wiesiek 21 sty 2012, 20:26
Mezus, zrób szczegółowe badania. Zbadaj przede wszystkim hormony tarczycy :)

Nerwica a ciśnienie

przez Anielica 21 sty 2012, 20:34
Ciasny Wiesiek, Brałam kiedyś propranolol, teraz biorę Polprint.
Jak będę na wizycie to zapytam o coś dodatkowego na obniżenie pulsu.
Anielica

Nerwica a ciśnienie

przez Mezus 21 sty 2012, 20:48
Wiesiu- standard tarczycy, czyli TsH ( podobnie jak cała morfologia ) oczywiście w idealnej normie...

Dodatkowo, odkąd się z moją p. psycholog nie widziałem, przeszkadza mi jeszcze jedna rzecz- niekoniecznie mam do kogo pysk z moimi schizami otworzyć.
Żona, po porodzie i codziennych matczynych obowiązkach nie ma sił i ochoty moich narzekań słuchać, mając wystarczająco "własnych" czy domowych problemów...

Szczęście w nieszczęściu, że dostałem namiar na podobnież bardzo konkretną internistkę, która ma dodatkowo papiery na neurologa i psychologa. Daleko ode mnie przyjmuje i ma duuuuży ruch, ale się do niej wybieram w przyszłym tygodniu. Może ona zapanuje nad moim ciałem-rozumem i dyrektywami kardiologa i gastrologa?

Sortuj wg