Nerwica a ciśnienie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez NcL 07 cze 2006, 13:36
jak niebiore lekow zadnych na uspokojenie itd.. to mam czasami nawet 170/100 i to bez niczego nawet nie musze sie zdenerwowac jakos strasznie... nie jestem nadcisnieniowcem.niemam problemow z sercem wszystko zdrowe !! wszystko... biore leki na usp i wszystko wraca do normy... cisnienie jak u byka 120/80 takie jak powinien miec zdrowy czlowiek...heh masakra
NcL

nagłe zmiany ciśnienia

przez darekk 03 lip 2006, 17:13
od pewnego czasu zmagam się z takim problemem. spoczynkowe ciśnienie wynosi u mnie tak w granicach 115/78 a puls ok 75 czyli w normie. wystarczy że tylko wstane i przejdę pare metrów a serce zaczyna mi walić z zawrotną szybkością ( zazwyczaj 110-130 ude/min ) i dostaję ciśnienia 150/95 a czasem nawet wyższego ( nie za każdym razem ale przeważnie). wystarczy że siądę, chwile odpocznę i cisnienie wraca do 120/80.. co to może być?????? jest to tym bardziej uciążliwe ze nie moge miec zadnego wysiłku fizycznego bo zaraz serce mi tak uderza ze mało klatki nie rozniesie. czytałem posty niektórych na forum, pisali że po wysiłku mieli zwiększony puls więc może i ciśnienie tylko nie mierzyli i nie wiedzą. czy może być to nerwicowy objaw czy raczej cos z organizmem??

przez betty 03 lip 2006, 17:20
wiesz Darekk, nerwica moze dokonac wszystkiego, szczegolnie, kiedy za bardzo kontrolujemy swoje cialo.... przyspieszony puls to raczej norma... tylko, ze to cisnienie tak skacze, to juz troche dziwne... moze skonsultuj to lepiej z lekarzem... a jak Ci powie, e jestes zdrowy, to po prostu o tym nie mysl, i nie mierz juz cisnienia... a kawe pijesz???
...usiadl i zrobil najwazniejsza rzecz w swoim zyciu - posluchal tego, czego potrzebowal uslyszec od samego siebie...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez darekk 03 lip 2006, 17:26
nie piję kawy. z lekarzem konsultowałem ale on nic wielkiego mi nie powiedział. jedyne co usłyszałem to to że to dziwne ale widocznie moj organizm tak ma. paranoja z tymi lekarzami. według nich lekarstwo na chorobę to wmówić sobie że jest się zdrowym

przez Marha 03 lip 2006, 17:29
Kawa ,papierosy, złe odżywianie to wszystko może spowodować skoki ciśnienia. Przede wszystkim powinieneś wybrać się do lekarza i zbadać magnez, przy problemach z nerwicą raczej nie występuje podwyższone ciśnienie więc to pewnie niedobór jakiegoś minerału. Nie ma się czym martwić to się często zdarza, nawet u młodych ludzi.

przez betty 03 lip 2006, 17:29
wiesz, w naszym przypadku to dobre lekarstwo,
moze zmien lekarza, wiem, ze jak ktos ma problemy z cisnieniem, to dostaja taki przyrzad, co im mierzy cisnienie przez caly dzien co 10 - 15 minut, i wtedy lekarz dopiero okresla czy jest problem...
ja tez mialam taki okres, ze sobie mierzylam cisnienie co godzine, tylko ja mialam niskie... przestalam mierzyc i jest mi lepiej...
...usiadl i zrobil najwazniejsza rzecz w swoim zyciu - posluchal tego, czego potrzebowal uslyszec od samego siebie...

przez darekk 03 lip 2006, 17:33
papierosy i kawa moze i podwyższają ciśnienie ale nie w moim przypadku bo nie piję i nie palę. tak jak pisałem problem zaczyna się dopiero przy wysiłku. badałem krew i wszystkie pierwiastki mam w normie więc to raczej nie od tego

przez Marha 03 lip 2006, 17:35
Jeszcze jednym sposobem na sprawdzenie jest zrobienie specjalnych testów wysiłkowych, najlepiej by było gdybyś poprosił o skierowanie do kardiologa i tyle. A jak Twój lekarz nie będzie chciał ci dać to idz do innego

przez drań 03 lip 2006, 18:51
Na forum jest bardzo dużo tematów związanych z ciśnieniem.
Prosze czasami użyć wyszukiwarki
ExModerator

przez GosiaP 23 lip 2006, 00:29
Ja też mam od 2 miesięcy zawroty głowy i niskie ciśnienie 90/50. Myślę, że te dwie sprawy mają dużo ze sobą wspólnego.
Gosia

przez Ania1976 23 lip 2006, 00:54
Ten temacik juz na Forum przerabialismy, ale co tam ;-)

Ja mam 100/60 i Psychiatra powiedzial mi, ze niskie cisnienie zaostrza stany nerwicowe.

Cisnienie spada, gdy malo pije podczas dnia-pare razy wyladowalam w zwiazku z tym na Izbie Przyjec. No i niejedzenie, ktora praktykuje, bo chce wrocic do wagi sprzed ciazy. Obecnie waze 62kg, w dniu porodu 90.5kg, przed ciaza 54-56kg.

Najgorsze, ze nie moge pic kawy, bo zwieksza sie kolatanie serca.

Ale, i tak chyba lepiej miec niskie cisnienie, niz cale zycie brac leki i drzec, czy nie bedzie udaru mozgu.

Fakt faktem, ze ciagle detka jestem
Robie b.duzo, ale z jakim wysilkiem :-(

Jakos nie pomaga mi ta wiedza, ze niskie cisnienie ma wplyw na moje lęki. Bo z jednym i drugim niewiele da sie zrobic, (przynajmniej poki co ;-)

A.
Ania1976

przez Piotr_1978 25 lip 2006, 16:18
A ja jestem nerwicowcem a ciśnienie mam ok. 118 na 76 prawie ksiązkowe

psycholog

przez Qvo 25 lip 2006, 20:53
jak byłem u psychologa to mi spadło na 60/40
normalnie nie wiem jakie mam
jutro znów idę
"Masz jeszcze jeden dzień żeby uciec ukryć się nie chcesz być stracony więc szukasz osłony ktoś wydał wyrok więc wciąż uciekasz chowasz się... Tam Twój schron, gdzie Twój dom"
Qvo

przez Perdita 27 lip 2006, 14:31
90/60..eeech

Ania1976 napisał(a):Najgorsze, ze nie moge pic kawy, bo zwieksza sie kolatanie serca.

Widzisz, szkoda że sie odchudzasz, bo świetną alternatywą kawy jest czekolada lub kakao. Zamiast kofeiny zawiera mniej szkodliwą teobraminę, i korzystnie wpływa na regulację poziomu neuroprzekaźników w mózgu (po ludzku: poprawia nastrój)
A ja jestem proszę Pana na zakręcie,
Moje prawo to jest pańskie lewo,
Pan widzi krzesło, ławkę, stół,
A ja, rozdarte drzewo.

Sortuj wg