Nerwica a ciśnienie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica a ciśnienie

przez Anonymous 23 mar 2011, 23:32
[i]wypowiedz skasowana, autor zbanowany[/i],
Anonymous

Nerwica a ciśnienie

przez *Wiola* 23 mar 2011, 23:34
esprit,

żurawina to owoc:)
Moderator

Nerwica a ciśnienie

przez Anonymous 24 mar 2011, 01:44
Anonymous

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica a ciśnienie

przez *Wiola* 24 mar 2011, 11:14
Widziałam w marketach surową ,ale raczej Ci nie polecam bo smaczna nie jest. Natomiast suszona jest chyba wszędzie i jest zjadliwa. Ten dżem to dodatek do mięsa i sera jest smaczny, ale z zawartością prawdziwej żurawiny to tam może być różnie. Więc najlepszą opcją jest chyba suszona. Smacznego:)

I jeszcze w aptece są preparaty na drogi moczowe zawierające samą suszoną żurawinę.
Moderator

Nerwica a ciśnienie

przez Anonymous 24 mar 2011, 12:53
Anonymous

Nerwica a ciśnienie

przez _asia_ 24 mar 2011, 13:05
esprit, ciśnienie obniża również magnez, melisa. poza tym witamina C wpływa na obniżenie ciśnienia, więc jedz owoce i warzywa w nią bogate.
a żurawinę w formie suszonych owoców kup. :)
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Nerwica a ciśnienie

przez *Wiola* 24 mar 2011, 13:06
esprit,

Rozumiem:) Ale skoro żurawina obniża to jeśli są preparaty z czystej żurawiny to chyba tak samo na nadciśnienie zadziała:)

-- 24 mar 2011, 12:07 --

_asia_,

To mi powiedz co ja powinnam jeść na podwyższenie:))
Moderator

Nerwica a ciśnienie

przez _asia_ 24 mar 2011, 13:09
Jeśli chodzi np. o zioła to: W kuracji nadciśnienia tętniczego stosuje się najczęściej następujące surowce: ziele jemioły, kwiaty i owoce głogu, ziarniaki i ziele owsa, czosnek, ziele serdecznika, ziele ruty, owoc róży, a także o działaniu moczopędnym – ziele skrzypu, ziele rdestu ptasiego, kłącze perzu, korzenie lubczyku, korzeń wilżyny ciernistej, czy działające uspokajająco, np. kłącze i korzenie kozłka lekarskiego, liście melisy. Koszyczki rumianku.
http://linemed.pl/nblog/details/eId,297

Kup sobie na przykład głóg w sklepie zielarskim i pij z niego herbatki, jest bardzo dobry, bo w ogóle działa też przeciwmiażdżycowo itd.

-- 24 mar 2011, 12:10 --

wiola173 napisał(a):_asia_,

To mi powiedz co ja powinnam jeść na podwyższenie:))

na pewno lukrecję!!! w sklepach zielarskich można nabyć ziele lukrecji. to do picia. :)

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Nerwica a ciśnienie

przez *Wiola* 24 mar 2011, 13:12
_asia_, dzieki:)
Moderator

Nerwica a ciśnienie

przez _asia_ 24 mar 2011, 13:13
Wiolu, a z produktów żywnościowych sól podwyższa ciśnienie, ale jest bardzo niezdrowa, więc to nie jest dobry sposób, ja np. w ogóle nie używam soli. :D Powinnaś moim zdaniem usprawniać krążenie, wtedy ciśnienie się wyreguluje.

Helen Keller

Nerwica a ciśnienie

przez *Wiola* 24 mar 2011, 13:19
_asia_,

No ja za solą nie przepadam. Tzn solę ale raczej mało , a nie dużo. Poczytałam o tej lukrecji - bardzo ciekawa roślinka , działa przeciwgrzybiczo i przeciwalergicznie między innymi więc na pewno kupię :) Dzięki
Moderator

Nerwica a ciśnienie

przez _asia_ 24 mar 2011, 13:25
nie ma sprawy Wiolu. ;)

Helen Keller

Nerwica a ciśnienie

przez jakubkowa 24 mar 2011, 16:11
esprit - a Ty masz stwierdzone nadciśnienie, tzn. lekarz stwierdził po kontroli i prowadzeniu dzienniczka i pomiarach w gabinecie, czy masz ciśnienie tzw. skoki po prostu i że jako objaw nerwicy?
...Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca on ze zdwojoną siłą...

Nerwica a ciśnienie

przez _asia_ 24 mar 2011, 18:17
Wiolu, łagodnie podwyższa ciśnienie również żeńszeń syberyjski, oprócz tego rodzaju działania ma wspaniałe właściwości - działa antystresowo (reguluje czynność nadnerczy - poziom hormonu stresu-kortyzolu), przeciwdepresyjnie, jest baaardzo przydatny przy przewlekłym zmęczeniu, problemach z koncentracją, dodaje energii, siły, stymuluje jasność umysłu.
Ja sobie go wkrótce będę zamawiać (bo jest zalecany także przy neuroboreliozie :mrgreen: )

Helen Keller

Sortuj wg