Nerwica a ciśnienie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica a ciśnienie

przez yans 12 cze 2010, 19:29
esprit napisał(a):Bez przesady 140/90 to górna granica normy. A przecież nie cały czas mam 150/100 tylko jak jestem poddenerwowany i jak mierzę ciśnienie. martwiłbym się gdybym miał 170/110 w spoczynku albo wyżej.

To zależy - za oceanem uczą lekarzy że wszystko ponad 120/80 to już nadciśnienie - i zaczynają wokół człowieka skakać. Ale akurat podzielam Twój pogląd - też bym się nie martwił specjalnie.
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez terka 14 cze 2010, 16:00
niedzwiedz30amd Ja miałam robionego holtera ciśnieniowego chyba ze trzy razy iza każdym razem szalałam tak jak ty, ztym ze za pierwszym najbardziej a potem mniej .Mnie lekarka powiedziała ze mam - odliczając nerwy w normie. A robiłam parę razy żeby się upewnić ale niewiele to dało.Mierzę sobie cisnienie po parę razy dziennie a jak wychodzi trochę wyższe to raz za razem co parę minut.Lekarka powiedziała że sama się tym napędzam i tak będę miała mierzac często za każdym razem wyższe.Staram się teraz mierzyć raz-dwa razy dziennie i jest lepiej - chyba że się czymś denerwuję to jest trochę wyższe.
Niedzwiedz30amd zr ob sobie holtera ciśnieniowego jeszcze raz może ędziesz spokojniejszy w każdym razie postaraj się o to i zobaczysz co wyjdzie.

przez niedzwiedz30amd 15 cze 2010, 19:22
terka napisał(a):niedzwiedz30amd Ja miałam robionego holtera ciśnieniowego chyba ze trzy razy iza każdym razem szalałam tak jak ty, ztym ze za pierwszym najbardziej a potem mniej .Mnie lekarka powiedziała ze mam - odliczając nerwy w normie. A robiłam parę razy żeby się upewnić ale niewiele to dało.Mierzę sobie cisnienie po parę razy dziennie a jak wychodzi trochę wyższe to raz za razem co parę minut.Lekarka powiedziała że sama się tym napędzam i tak będę miała mierzac często za każdym razem wyższe.Staram się teraz mierzyć raz-dwa razy dziennie i jest lepiej - chyba że się czymś denerwuję to jest trochę wyższe.
Niedzwiedz30amd zr ob sobie holtera ciśnieniowego jeszcze raz może ędziesz spokojniejszy w każdym razie postaraj się o to i zobaczysz co wyjdzie.

raczej nie chcę przez to jeszcze raz przechodzić :hide: takiego mini holtera to ja mam prawie codziennie mierząc kilkanaście razy na dzień i średnie wychodzi w normie zwłaszcza jak mam dzień wolny od pracy albo walne sobie jakieś piwko lum kieliszeczek nalewki melisowej (własnej produkcji) niedługo planuje wizytę u psychiatry bo jak tak dalej pójdzie to się sam wykończę co raz wmawiam sobie jakieś choroby w czwartek idę na USG j. brzusznej i prawej nogi i pachwiny bo mnie jakoś pobolewała i od razu najgorsze sobie znalazłem wytłumaczenie tętniak aorty lub nowotwór. Mam nadzieje, że znowu wszystko wyjdzie dobrze. :zonk:
"Od dziś aż po kres świata w ludzkiej będziemy pamięci. My wybrani, kompania braci. Kto dziś wespół ze mną krew przeleje, ten mi bratem."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Margaryna9 23 cze 2010, 14:59
ehh czy wysokie cisnienie moze byc od nerwicy ? Przeważnie mam 140/100 czasem 120/90
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

przez Anonymous 27 cze 2010, 14:17
[i]wypowiedz skasowana, autor zbanowany[/i],
Anonymous

przez jacas 02 lip 2010, 22:18
ja mimo, ze biore leki na nadcisnienie, to teraz zmierzylem, dosc sestresowany pomierem - 140/85, chwile sie uspokoilem i juz 130/80..ehh.
jacas

przez Anonymous 22 wrz 2010, 17:42
Anonymous

przez Misiek_NL 22 wrz 2010, 19:57
Mi też raz po ataku paniki skoczyło ciśnienie na 150/90 ale przy okazji nagle odstawiłem alkohol a to podobno też podnosi ciśnienie... no i jescze papieroski
Misiek_NL

przez Anonymous 23 wrz 2010, 14:33
Anonymous

przez Zenonek 23 wrz 2010, 14:47
A to tez roznie jest z ta wytrzymaloscia, matka mojego wujka ma obecnie ponad 75 lat (nie wiem ile dokladnie) i od 20 lat ma caly czas 150-160/100 oraz czesto 200/120 i nigdy sie nie leczyla i zyje calkiem sprawnie.

To , ze cisnienie 130-140/90 to NAD - to ja sie z tym nie zgadzam. Poglady naukowcow sa rozne, jedni mowia, ze to juz trzeba korygowac dieta i lekkimi sportami aerobowymi a inni mowia, ze ludzie z takim cisnieniem sa praktycznie idealnie zdrowi a dodatkowo czesto maja wiecej energii do dzialania i wiekszego powera...

Dodatkowo na pewno tez niejeden z nas ma fobie wzgledem mierzenia cisnienia - to tez czesta sprawa - po prostu ktos ma lęk, ze wynik bedzie za wysoki i dostanie ogromnego stresu w momencie mierzenia i cisnienie skoczy...a pozniej opada do normy...

przez L:) 26 wrz 2010, 16:08
To , ze cisnienie 130-140/90 to NAD - to ja sie z tym nie zgadzam. Poglady naukowcow sa rozne, jedni mowia, ze to juz trzeba korygowac dieta i lekkimi sportami aerobowymi a inni mowia, ze ludzie z takim cisnieniem sa praktycznie idealnie zdrowi a dodatkowo czesto maja wiecej energii do dzialania i wiekszego powera...

Ponoć najzdrowiej jest mieć poniżej 120/80, natomiast najlepiej między 120-130 i poniżej 80.

Dodatkowo na pewno tez niejeden z nas ma fobie wzgledem mierzenia cisnienia - to tez czesta sprawa - po prostu ktos ma lęk, ze wynik bedzie za wysoki i dostanie ogromnego stresu w momencie mierzenia i cisnienie skoczy...a pozniej opada do normy...

Hehe, skąd ja to znam :mrgreen: 140/70, teoretycznie powinienem sobie właśnie wkręcić że za duża różnica (bo w końcu powinna być nie większa niż 63, a jest 70) itd, ale trzeba na luz wrzucić i olać, kiedyś spadnie, a i tak jak po posiłku i w nerwach to bardzo ładne :P
L:)

przez polo 26 wrz 2010, 18:55
mi zawsze głupio było przy pielegniarce w szkole jak mierzyła mi ciśnienie i sie dziwila ze takie wysokie (byla to znajoma takze o zadnej nerwicy nie chcialem mowic); mowilem, ze po wuefie jestem:)
trzymsie.pl - zapraszam na bloga o ukończonej drodze wyjścia z nerwicy (objawy wegetatywne, lęki i natręctwa), piszę tam jako paolo jones, z chęcią odpowiem na pytania

przez marcja 26 wrz 2010, 19:23
Ja tez mam nadcisnienie. Zwykle kolo 160/95 podczas atakow i podczas mierzenia przez lekarza. Poza tymi stresujacymi dla mnie sytuacjami i tak zwykle cisnienie oscyluje kolo 140/80.

Esprit, to ze masz zdrowe serce nie ma znaczenia (ja badalam i tez mam zdrowe) bo tak, czy inaczej masz nadcisnienie. A nieleczone nadcisnienie, wszystko jedno na jakim tle, prowadzic moze do wielu chorob.

Ja biore na to lek i jestem zadowolona. Informacja z ulotki, iz branie leku znacznie zmniejsza ryzyko hospitalizacji oraz zawalow i udarow serca, budzi we mnie, lekowcu i hipochondryku,prawdziwa radosc :)

przez jacas 26 wrz 2010, 20:27
bierzesz betabloker?
jacas

Sortuj wg