Nerwica a ciśnienie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica a ciśnienie

przez AnkaSzklanka 27 mar 2010, 19:37
ja też od zawsze mam bardzo niskie cisnienie, jak mi pielegniarki mierzyły w szkole to najpierw długo nie mogly zlapac tego cisnienia a potem sie mnie pytaly czy ja wogle żyje 8) teraz bardzo mi dokucza te cisnienie, kawa praktycznie nic mi nie daje..wlasnie tak sobie pisze a moje palce u rąk i nóg ledwo czuję takie są zimnne, denerwuje mnie ze czesto chce cos zrobic a nie mam siły :evil:

przez *Monika* 27 mar 2010, 19:40
A ja sobie zmierzyłam ciśnienie dzisiaj i miałam 126/78.
Jak brałam antydepresanty to miałam obniżone i spowolnioną akcję serca.
Obrazek
Główny Moderator

przez Anonymous 27 mar 2010, 20:37
[i]wypowiedz skasowana, autor zbanowany[/i],
Anonymous

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez terka 06 kwi 2010, 10:27
plugins napisał(a):Witajcie :) Ciekawe co piszecie :/ Ja mam następujący problem ale pewnie nie ja jeden ! Poszedłem do lekarza z bólami głowy z tyłu i zawrotami , wtedy też dodatkowo ziewam i mam spłycony oddech oraz wrażenie " bycia w słoiku" Lekarz dokonał pomiaru 130/80 ale dla pewności bo wkrótce będę miał 30 lat dał mi książeczkę i kazał pisać pomiary ciśnienia przez 2 tyg . Przed wyjściem do pracy ( ciśnieniomierz omron dość drogi i bardzo dokładny nie nadgarstkowy ale ten z rękawem ) 126/77 puls 55 czasem udało mi się pomiar zrobić dwa razy przed wyjściem i drugi np 130 /80 puls 64 . Wracam z pracy i znów 126 /82 puls 70 a już całkiem wieczorem 110/68 puls 48 ! Wracam z tymi pomiarami po 2 tyg lekarz mówi że wszystko jest ok a ja ciągle zmęczony i ciągle źle się czuję ( zwłaszcza w pracy ) druga wizyta i lekarz tym razem każe zabrać ciśnieniomierz do pracy a tam :( 157 / 89 puls 67 drugi raz 162 / 93 puls 70 . Teraz pytanie jak długo organizm to wytrzyma ? Jestem tydzień już w domu na urlopie w tej chwili i moje ciśnienie 125/77 najwięcej mam 130 górne a to jest ciśnienie książkowe wręcz . Nie wiem teraz co lepsze tabletki na uspokojenie czy tabletki na ciśnienie :/ Boli mnie w klatce , boli mnie żuchwa , ramiona , ręce w tamtym roku robiłem wszystkie badania na serce echo , ekg 24 , wysiłek , ekg , krew ! nie mogłem przejść więcej niż 100 m miałem wszystkie objawy choroby wieńcowej ! Miałem :/ mam do dziś . Wczoraj miałem zakładany holter dziś rano wysiłek który zrobiłem z palcem w d...e u lekarza ciśnienie 150 /100 . Obijam się w domu na kanapie a rwie mnie w tym czasie lewe ramie , boli szczęka no dosłownie książkowa choroba wieńcowa . Co się dzieje ? Pomóżcie proszę :(

no a co na to lekarz?
no a co na to lekarz

przez plugins 07 kwi 2010, 16:06
Że to nerwicowe ! kazał się uspokoić i przepisał leki uspakajające .
ZASTANAWIAJĄC SIĘ NAD SENSEM SWOJEGO ŻYCIA , SAM FAKT ŻE JESZCZE ŻYJE NAJBARDZIEJ MNIE ZADZIWIA !

przez terka 08 kwi 2010, 15:20
no a na obniżenie cisnienia nic nie dał?

przez kasia081 12 kwi 2010, 09:35
terka napisał(a):no a na obniżenie cisnienia nic nie dał?

przez plugins 12 kwi 2010, 15:40
Nic bo powiedział że jak ja się uspokoję to ciśnienie samo spadnie !
ZASTANAWIAJĄC SIĘ NAD SENSEM SWOJEGO ŻYCIA , SAM FAKT ŻE JESZCZE ŻYJE NAJBARDZIEJ MNIE ZADZIWIA !

przez Anonymous 25 maja 2010, 11:26
Anonymous

przez niedzwiedz30amd 09 cze 2010, 21:25
Witam piszę właśnie tego posta mając mankiet ciśnieniomierza na ramieniu :) mam identycznie jak mierzę na leżąc to mam ciśnienie ideał nieraz nawet 116/68 ale jak mierzę na siedząc to mam już wyższe 140/85 albo jak się nakręcę to i leci jeszcze wyżej ale jak siedzę i myślę zupełnie o czymś innym to mam 119/82( podczas pisania tego posta). Miałem robione badania na tarczyce nerki i takie tam miałem również robiony całodobowy pomiar ciśnienia krwi ABPM ale to dopiero była makabra co tylko ciśnieniomierz zaczynał pompować ja już byłem przerażony i czekałem co się pojawi na wyświetlaczu całą noc nie zmrużyłem oka co tylko zaczynałem przysypiać z tym ustrojstwem to zaraz zaczynało pompować i już się wybudzałem spanikowany. Suma sumaru wyszło podwyższone. Ja sadze, że to przez moje nerwy ale kardiolog (pseudo) sądził inaczej. Leczyłem się u niego dawał mi leki na nadciśnienie Lorista pół tabletki na dobę przez pół roku ale nie było poprawy co do niego poszedłem na kontrole to znowu 180,200/100,110 i w końcu stwierdził no pewnie pan rzeczywiście się tak stresuje i od tego te skoki ale dalej brać leki. Będąc u lekarza rodzinnego z kartką od kariologa rodzinny mnie wyśmiał i powiedział, że do tego barana wcale nie chodzić bo to nie jest żaden kardiolog tylko idiota i wypisał mi drugie skierowanie do kardiologa a pielęgniarka dodała jeszcze że jak w tak młodym wieku zacznę brać leki to co dopiero będzie ze mną na starość. Olałem to 2 skierowanie i zaprzestałem chodzenia do tego znawcy(kardiologa) i był spokój ale ostatnio znowu mnie podkusiło zmierzyć ciśnienie i już tak mierzę nieraz po 20/30 razy dziennie i jest różnie nieraz jest ok a nieraz jak mocniej myślę o tym co pokaże wyświetlacz to skacze do 150/98:(

Czy ktoś z was miał robione całodobowy pomiar ciśnienia (holter AMPM czy jakoś tam) i czy podczas tego badania też wariowaliście jak ja?????
"Od dziś aż po kres świata w ludzkiej będziemy pamięci. My wybrani, kompania braci. Kto dziś wespół ze mną krew przeleje, ten mi bratem."

przez Anonymous 10 cze 2010, 14:27
Anonymous

przez Korba 10 cze 2010, 14:31
Ja zmierzyłam sobie 2 razy wczoraj w nocy, bo spać nie mogłam, tak mi coś w głowie buzowało. Miałam tak niskie ciśnienie, że powinnam chyba już nie żyć :mrgreen:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Joaśka 10 cze 2010, 14:35
He he, Korba, Ty też? Ja w nocy też czułam się jak trup, biała jak ściana, w głowie dziwnie, ciężko oddychać, słabe krążenie no i zmierzyłam sobie aż ciśnienie, bo nie mam tego raczej w zwyczaju robić ale dawno tak źle się nie czułam w nocy, i było 87 na 55. :?
Joaśka

przez jacas 10 cze 2010, 14:39
niedzwiedz mialem tak samo, mialem robionego holtera w szpitalu i jak tylko zaczynalo mierzyc zaczynalem sie denerwowac i wyszlo podwyzszone, dostalem betabloker i jest chyba dobrze. teraz juz nie mierze wcale
jacas

Sortuj wg